کارشناسان مین زدایی کامبوج به اوکراینی ها آموزش می دهند که چگونه مین های روسیه را پاکسازی کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کامبوج یکی از کشورهای آلوده به مین های زمینی است.

اکنون، گروهی از کارشناسان اوکراینی به کامبوج آمده اند تا در مورد چگونگی حذف مین های روسیه اطلاعات بیشتری کسب کنند.

این گروه 15 نفری اوکراینی با پوشیدن زره محافظ بدن، کلاه ایمنی و گیره در مسیرهای پاکسازی شده از طریق میدان جنگ سابق در استان باتامبانگ در شمال غربی توسط مربیان مرکز مین مین کامبوج، یک سازمان دولتی که بر پاکسازی مین ها و مهمات منفجر نشده در کامبوج نظارت می کند، هدایت شدند. کشور.

کاپیتان آرسنی دیادچنکو، که هدایت تیم اوکراین را بر عهده داشت، گفت که تمرینات تاکنون “سریع و سریع” بوده است اما آنها درس های خوبی یاد می گیرند.

وی در حاشیه این رزمایش به خبرنگاران گفت: این برای پاکسازی منطقه ما از مین های روسیه بسیار مفید خواهد بود.

کامبوج پس از سه دهه جنگ و درگیری‌های داخلی که در سال 1998 به پایان رسید، همچنان مملو از مین است و تخمین زده می‌شود که 4 تا 6 میلیون دستگاه منفجر نشده هنوز پاکسازی نشده باشد.

سازمان غیردولتی نظارت بر مین های زمینی، در گزارش سال 2022 خود، کامبوج و اوکراین را در زمره 9 کشور با آلودگی “عظیم” مین قرار داد، به این معنی که آنها بیش از 100 کیلومتر مربع میدان های پاکسازی نشده داشتند.

در مورد کامبوج، بیش از 715 کیلومتر مربع مزارع پاکسازی نشده وجود داشت، در حالی که سازمان غیردولتی نتوانسته است به طور قابل اعتماد میزان آلودگی در اوکراین را تأیید کند.

بر اساس گزارش Landmine Monitor، روسیه – پس از حمله به اوکراین – و میانمار تنها دو کشوری هستند که در سال 2022 از مین‌های زمینی جدید استفاده می‌کنند، در حالی که گروه‌های مسلح غیردولتی نیز تأیید شده‌اند که حداقل در پنج کشور از این مین‌ها استفاده می‌کنند. .

در حالی که اوکراین در مین زدایی تازه کار است، این مشکل برای مدت طولانی در کامبوج وجود دارد که نسل ها را فراتر می برد.

از زمان پایان جنگ، حدود 20000 نفر در کامبوج بر اثر مین ها و مهمات منفجر نشده کشته و حدود 45000 نفر دیگر مجروح شده اند.

با این حال، به لطف تلاش های مین زدایی و آموزشی، میانگین تلفات سالانه از چندین هزار نفر به کمتر از 100 نفر کاهش یافته است.

مین زداهای کامبوجیایی از باتجربه ترین های جهان هستند و چندین هزار نفر در دهه گذشته تحت نظارت سازمان ملل برای کار در آفریقا و خاورمیانه اعزام شده اند.

“همیشه علیه حمله یک کشور به کشور دیگر”

مربی کامبوجیایی ووون چوروی، 23 ساله، تنها یک سال است که میادین مین را پاکسازی می کند، اما مهارت های خود را از پدرش که او نیز مین روب بود، آموخته است.

کارشناس CMAC به خبرنگاران گفت که “مفتخر است که می توانم آنچه را که آموخته ام” به اوکراینی ها نشان دهم.

او گفت: «خوشحالم که توانستم تجربیاتم را با آنها در میان بگذارم.

ساتو موتویوکی ژاپنی، استاد دانشگاه توهوکو که روی نوآوری‌هایی با رادارهای نفوذی زمین کار می‌کرد، همچنین برای آموزش اوکراینی‌ها در استفاده از سیستم تصویربرداری پیشرفته مین زمینی که در آزمایشگاه خود ساخته بود، آماده بود.

این دستگاه دستی متشکل از یک فلزیاب با رادار یکپارچه نفوذ به زمین است که می تواند به مین زداها کمک کند تا مین های مدفون شده را شناسایی و شناسایی کنند.

او گفت که شرایط خاک در اوکراین و کامبوج بسیار متفاوت است، اما او هنوز نتوانسته است سفر به اوکراین را برای آموزش مین زدایی ها در آنجا سازماندهی کند و امیدوار است اوکراینی ها در کامبوج به اندازه کافی یاد بگیرند تا بتوانند از این دستگاه ها به طور موثر در خانه استفاده کنند. .

او گفت: “بعد از اینکه آنها عملیات بسیار اساسی ALIS را یاد گرفتند، فکر می کنم آنها همچنین می توانند به این فکر کنند که چگونه می توانند آن را در یک میدان مین اوکراین به کار ببرند.”

تیم اوکراینی روز دوشنبه وارد کامبوج شد و در برنامه‌ای که توسط آژانس همکاری بین‌المللی ژاپن حمایت می‌شود، در تمام هفته از مین‌بازان محلی تمرین می‌کنند.

هون سن، نخست وزیر کامبوج در ماه نوامبر در گفت و گوی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، متعهد شد که به آموزش تیم های مین زدایی اوکراینی کمک کند.

این پیشنهاد پس از آن مطرح شد که هون سن، در اقدامی غیرمعمول برای کشوری که معمولاً با روسیه و چین همسو است، تهاجم مسکو به اوکراین را محکوم کرد و گفت: “کامبوج همیشه با هر کشوری که به کشور دیگری حمله کند، مخالف است.”

کامبوج یکی از نزدیک به 100 کشور عضو سازمان ملل بود که از قطعنامه‌ای در محکومیت تهاجم روسیه حمایت کرد.

چندین کشور دیگر، از جمله ایالات متحده و آلمان، قبلاً به اوکراین کمک های مین زدایی کرده اند.

در ماه ژوئن، گروهی متشکل از 13 زن مین زدا به کوزوو سفر کردند — کشور دیگری که تجربه جنگ اخیر را داشت.

ترکیبی از پرسنل غیرنظامی و نظامی اوکراینی یک دوره پیشرفته چهار هفته‌ای را که توسط مربیان محلی برگزار می‌شد، طی کردند که ده‌ها هزار مین و بمب خوشه‌ای را که نیروهای صرب در حال خروج و دستگاه‌های منفجر نشده از هواپیماهای ناتو در بین سال‌های 1998 و 1999 به جا مانده بودند، پاکسازی کردند.

مانند کامبوج، مین‌هایی که روسیه در اوکراین کار گذاشته است، مشابه مین‌هایی است که در دهه 1990 در یوگسلاوی سابق مستقر شدند و به تیم‌های مین‌زدایی اوکراینی و مربیان آن‌ها کمک می‌کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …