کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان استعفا کرد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان، پس از شک و تردیدهای فزاینده در مورد توانایی او برای رهبری این کشور در احیای نیروهای مسلح خود که مدت ها از آن غفلت شده بود، در پس زمینه جنگ اوکراین استعفا داد.

لامبرشت، یکی از اعضای حزب سوسیال دموکرات (SPD) به رهبری اولاف شولتز، در بیانیه ای گفت: «امروز از صدراعظم خواستم که من را از سمت وزیر دفاع فدرال برکنار کند.

تمرکز رسانه‌های چند ماهه بر شخص من به سختی اجازه گزارش و بحث در مورد سربازان و زنان و تصمیمات سیاست امنیتی به نفع شهروندان آلمان را می‌دهد.»

شولتز برای تصویب افزایش حمایت نظامی بین‌المللی از کیف برای کمک به عقب راندن نیروهای روسیه از اوکراین تحت فشار است.

لامبرشت، 57 ساله، به دلیل عدم موفقیت در بازگرداندن سریع ارتش به شکل اولیه مورد سرزنش قرار گرفته است، علیرغم اینکه پس از حمله روسیه به اوکراین بر سر یک صندوق ویژه 100 میلیارد یورویی برای این منظور توافق شده است.

بحث طولانی مدت در مورد وضعیت توانایی های دفاعی آلمان در ماه گذشته زمانی شدت گرفت که چندین تانک پیاده نظام پوما طی یک رزمایش نظامی اخیر از خدمت خارج شدند.

او اخیراً توسط رسانه‌ها و چهره‌های اپوزیسیون به دلیل انتشار ویدئویی در فضای باز در شبکه‌های اجتماعی در روز سال نو مورد انتقاد قرار گرفت که در آن از سربازان و زنان تشکر می‌کرد، اما در مقابل صدای پس‌زمینه ترقه‌ها به سختی شنیده شد و ظاهراً جنگ در اوکراین را با شخصی دلپذیر مخلوط کرد. برخورد می کند.

«سال 2022 چه سالی بود؟ ما را با چالش های باورنکردنی زیادی روبرو کرد. در وسط اروپا جنگی در جریان است. لامبرشت در این ویدئو گفت که با این اتفاق برای من تأثیرات خاص زیادی داشت، برخوردهای زیادی با افراد جالب و بزرگ.

رسانه‌های برجسته آلمانی این پیام را به شدت به باد انتقاد گرفتند و برخی از مفسران گفتند که او «دیگر به عنوان وزیر قابل تحمل نیست».

شایعاتی مبنی بر اینکه او قصد استعفای خود را دارد از آن زمان به گوش می رسید. هیچ خبری فوری از جانشین او وجود نداشت.

این اقدام لامبرشت در زمان حساسی انجام می شود و آلمان و سایر متحدان غربی تحت فشار فزاینده ای برای تحویل تانک های جنگی به اوکراین هستند.

قرار است گروه تماس دفاعی اوکراین که تامین تسلیحات به کیف را هماهنگ می کند، این هفته در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان تشکیل جلسه دهد.

تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین در فوریه گذشته نقطه عطف بزرگی در سیاست دفاعی آلمان بود و شولز اعلام کرد که بودجه ای 100 میلیارد یورویی برای ارتقای ارتش موسوم به بوندسوهر اختصاص داده است.

پس از سال‌ها عدم سرمایه‌گذاری مزمن، شولز در سپتامبر قول داد که ارتش کشور را به «مجهزترین» در اروپا تبدیل کند.

بیشتر به زودی…

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …