تلفات هشداردهنده گاو دریایی در فلوریدا باعث درخواست وضعیت در خطر انقراض شده است | زندگی دریایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مرگ تقریباً 2000 گاو دریایی در آب‌های ساحلی و داخلی فلوریدا طی دو سال گذشته، اتحادی از گروه‌های زیست‌محیطی را برانگیخت تا خواستار طبقه‌بندی مجدد این گونه‌ها به صورت رسمی در معرض خطر انقراض شوند.

مدافعان، به رهبری مرکز غیر انتفاعی تنوع زیستی، اصرار دارند که سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده (FWS) در سال 2017 با کاهش پیش از موعد وضعیت پستانداران آبزی غول پیکر از در خطر انقراض به صرفاً در معرض خطر، خطای مهمی مرتکب شد.

آنها می گویند این اقدام، حمایت های فدرال حیاتی را از این گونه که گاهی اوقات به عنوان گاو دریایی نیز شناخته می شود، حذف کرد و باعث کاهش تقریباً کنترل نشده تعداد پس از احیای قبلی شد.

طبق گزارش کمیسیون حفاظت از ماهی و حیات وحش فلوریدا، در طول سال 2021، 1015 گاو دریایی عمدتاً از طریق گرسنگی کشته شدند، زیرا آلودگی و از بین رفتن زیستگاه مناطق وسیعی از پوشش گیاهی علف دریایی را که آنها برای غذا به آنها متکی هستند، از بین برد.

745 مورد مرگ و میر دیگر در سال جاری تا 18 نوامبر ثبت شده است، یک کاهش دو ساله در تعداد که نشان دهنده 19٪ از جمعیت اقیانوس اطلس، و 13٪ از کل گاو دریایی در فلوریدا است، ایالات اتحاد.

راگان ویتلاک، وکیل مرکز تنوع زیستی مستقر در فلوریدا، گفت: «با صدها گاو دریایی فلوریدا که جان خود را از دست می دهند، به طرز دردناکی واضح است که تصمیم فدرال در سال 2017 برای حذف این گونه از فهرست از نظر علمی بی اساس بود.

“خدمات ماهی و حیات وحش اکنون این فرصت را دارد که اشتباه خود را اصلاح کند و از این حیوانات به شدت در معرض خطر محافظت کند.”

این اتحاد، که شامل کلینیک حقوق و سیاست حیوانات دانشکده حقوق هاروارد، باشگاه Save the Manatee و Miami Waterkeeper است، از وزیر کشور، دب هالند، و مدیر FWS، مارتا ویلیامز، درخواست تغییر کرده است.

آنها در سند 156 صفحه‌ای استدلال می‌کنند: «از زمانی که گاو دریایی در سال 2017 در فهرست تهدید قرار گرفت، بیشتر در معرض خطر قرار گرفت و همچنان تحت تأثیر منفی افزایش تهدیدات طبیعی و انسان‌ساز قرار خواهد گرفت».

افزایش جمعیت انسانی و افزایش توسعه تجاری تنها این تهدیدات موجود را تشدید خواهد کرد و اثرات مداوم تغییرات آب و هوایی … آسیب به زیستگاه حیاتی گاو دریایی را تشدید خواهد کرد.

FWS 90 روز فرصت دارد تا تعیین کند که آیا بازگرداندن گاو دریایی به وضعیت در خطر انقراض ضروری است یا خیر. اگر این کار را انجام دهد، نه ماه دیگر فرصت دارد تا بررسی وضعیت گاو دریایی را تکمیل کند.

در بیانیه‌ای به آبان نیوز، FWS گفت که از درخواست گروه‌ها آگاه است و «کارکنان خدمات از طریق فرآیندهای عادی دادخواست ما، درخواست را بررسی خواهند کرد».

در صورتی که یک گونه در کل یا بخش قابل توجهی از محدوده خود در خطر انقراض باشد، طبق قانون گونه های در معرض خطر “در خطر انقراض” در نظر گرفته می شود. یک گونه “در معرض تهدید” ممکن است در آینده قابل پیش بینی در معرض خطر انقراض قرار گیرد.

محیط بانان آلودگی ناشی از تصفیه خانه های فاضلاب، نشت سیستم های سپتیک، رواناب کودها و سایر منابع را عامل مسمومیت آبراه هایی می دانند که زمانی گاوهای دریایی در آنجا فراوان بودند و از بین بردن علف های دریایی.

تالاب رودخانه هند به ویژه آسیب دیده است، جایی که اتحادیه می گوید بیش از نیمی از گاو دریایی فلوریدا به طور مزمن در معرض گلایفوسیت، یک علف کش قوی که برای نیشکر و علف های هرز آبزی استفاده می شود، قرار دارند.

حامیان می گویند که تخلیه از دریاچه Okeechobee حاوی گلایفوسیت همچنین منجر به غلظت بالاتر این علف کش در رودخانه های Caloosahatchee و St Lucie شده است.

ریچل سیلورستاین، مدیر اجرایی میامی Waterkeeper، گفت: «با تلفات حیرت‌انگیز علف‌های دریایی در سراسر ایالت، ما باید به مسائل مربوط به کیفیت آب بپردازیم تا به گاو دریایی فرصت جنگ برای زنده ماندن و رشد بدهیم.»

کمبود پوشش گیاهی به حدی حیاتی است که مقامات در حال راه اندازی مجدد برنامه تغذیه هستند که سال گذشته معرفی شد و در مناطقی که گاوهای دریایی در آن جمع می شوند، کاهو تهیه می کند. هنگامی که این برنامه در آوریل به پایان رسید، بیش از 202000 پوند کاهو، که عمدتاً از طریق کمک های مردمی تامین می شد، توزیع شد و مقامات آژانس گفتند که “واقعا خوب کار کرده است”.

ساوانا برگرون، نسل هشتمی فلوریدایی و وکیل دانشجو در کلینیک قوانین و سیاست حیوانات هاروارد، گفت که بازگرداندن وضعیت در خطر انقراض گاو دریایی اولین قدم مهم خواهد بود.

او گفت: «تحلیل تهدیدات بلندمدت کنونی که گاو دریایی با آن مواجه است، سال‌ها یا حتی دهه‌ها اقدام هماهنگ طول خواهد کشید.»

حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم که گاو دریایی‌ها طبق قانون گونه‌های در خطر انقراض از حمایت‌هایی برخوردار می‌شوند، به خصوص که آنها برای اکوسیستم‌های ساحلی ما بسیار مهم هستند و یکی از گونه‌های نمادین فلوریدا هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …