تیراندازی در کلرادو اسپرینگز نشان می‌دهد که LGBTQ+ افراد با «نوع نفرت متفاوت» روبرو هستند | کلرادو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از مالکان کلوپ شبانه همجنس گرایان کلرادو اسپرینگز که صحنه تیراندازی دسته جمعی بود، معتقد است این حمله بازتابی از احساسات ضد دگرباش جنسی+ است که از تعصب به تحریک تبدیل شده است.

مقامات نگفته اند که چرا مظنون در روز شنبه به سمت باشگاه تیراندازی کرد و پنج نفر را کشت و 17 نفر را زخمی کرد. مظنون، اندرسون لی آلدریچ، در مورد این حادثه صحبتی نکرده است، اما با اتهامات احتمالی جنایت نفرت مواجه است.

نیک گرزکا، یکی از مالکان کلاب کیو، گفت که او معتقد است هدف قرار دادن یک رویداد درگ به شکلی هنری مرتبط است که در ماه‌های اخیر توسط فعالان راستگرا و سیاستمدارانی که از «جنس‌گرایی» یا «آرایش» کودکان شکایت می‌کنند، در نوری نادرست قرار گرفته است.

“این متفاوت است که در خیابان قدم بزنم و دست دوست پسرم را بگیری و به او تف کنی، [as opposed to] گرزکا گفت: یک سیاستمدار که یک درگ کوئین را به داماد بچه‌هایشان می‌شناسد. ترجیح می‌دهم در خیابان به من تف کنند تا این که نفرت به اندازه امروز ما بد شود.»

در اوایل سال جاری، مجلس قانونگذاری فلوریدا تحت سلطه جمهوری خواهان، لایحه ای را تصویب کرد که معلمان را از بحث درباره هویت جنسیتی یا گرایش جنسی با دانش آموزان جوان تر منع می کرد. طبق گزارش کمپین حقوق بشر، یک ماه بعد، ارجاع به “پدوفیل ها” و “آرایش” در رابطه با افراد LGBTQ+ 400 درصد افزایش یافت.

گرزکا گفت: “دروغ گفتن در مورد جامعه ما و تبدیل آنها به چیزی که نیستند، نوع دیگری از نفرت ایجاد می کند.”

گرزکا که در سال 2003 شروع به تمیز کردن زمین و بارتنینگ در کلاب کیو کرد، گفت که امیدوار است غم و اندوه و خشم خود را به کشف چگونگی بازسازی سیستم پشتیبانی منحصربه‌فرد برای جامعه LGBTQ+ کلرادو اسپرینگز هدایت کند که این باشگاه، تنها بار همجنس‌گرایان در شهر محافظه کار، ارائه شده است.

متیو هاینس، مالکان مشترک باشگاه کیو، در جلو، و نیک گرزکا، یادبودی را برای کسانی که در تیراندازی جان باختند، سخنرانی می کنند.
متیو هاینس، مالکان کلاب کیو، جلو، و نیک گرزکا، در مراسمی به یاد کسانی که در تیراندازی جان باختند، سخنرانی کردند. عکس: دیوید زالوبوفسکی/AP

مقامات شهری و ایالتی حمایت خود را ارائه کرده‌اند و جو بایدن و بانوی اول جیل بایدن روز پنجشنبه با گرزکا و متیو هاینز یکی از مالکان آن تماس گرفتند تا تسلیت گفته و حمایت خود را از جامعه و همچنین تعهد خود به مبارزه با نفرت و نفرت را تکرار کنند. خشونت با اسلحه

پس از اینکه گرزکا در سال 2014 مالک مشترک شد، کمک کرد تا باشگاه کیو را به یک مرکز اجتماعی تبدیل کند – یک پلت فرم برای ایجاد یک “خانواده انتخابی” برای افراد LGBTQ+، به ویژه برای کسانی که از خانواده های متولد شده خود بیگانه هستند.

جاستین برن، یکی از سازمان‌دهندگان Pikes Peak Pride، می‌گوید: «وقتی این سیستم از بین می‌رود، متوجه می‌شوید که نوار واقعاً چقدر بیشتر ارائه می‌کرد. “آنهایی که ممکن است عضوی از خانواده Club Q بوده باشند یا نباشند، کجا می روند؟”

برن گفت که تیراندازی پرده ای را از کمبود منابع برای افراد دگرباش جنسی+ در کلرادو اسپرینگز کنار زد. Burn، Grzecka و دیگران در حال کار با سازمان های ملی هستند تا نیاز جامعه را ارزیابی کنند، زیرا آنها طرحی برای ارائه یک شبکه پشتیبانی قوی ایجاد می کنند.

گرزکا به دنبال بازسازی “فرهنگ دوست داشتنی” و حمایت لازم برای “اطمینان از تبدیل این تراژدی به بهترین چیزی است که می تواند برای شهر باشد”.

او گفت: «همه به جامعه نیاز دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …