کارشناسان می گویند که چهارمین موج کووید در استرالیا احتمالا قبل از کریسمس به اوج خود می رسد | ویروس کرونا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

موج چهارم کووید در استرالیا احتمالا قبل از کریسمس به اوج خود می رسد زیرا میزان بستری شدن در بیمارستان و عفونت شروع به کاهش می کند.

موارد ابتلا به این بیماری در سراسر کشور برای ششمین هفته متوالی افزایش یافته است، اما با سرعت کمتر. این نشان می‌دهد که در هفته اول دسامبر، در راستای مدل‌سازی همه‌گیر، در صورتی که قبلاً چنین نبوده است، یک فلات در موارد ابتلا به این بیماری می‌رسد.

نیو ساوت ولز 31531 مورد جدید کووید را در دوره گزارش هفتگی ثبت کرد که نسبت به هفته گذشته 27869 مورد افزایش 13 درصدی داشته است.

ویکتوریا 22281 مورد جدید را در آخرین دوره گزارش هفتگی ثبت کرد که 9 درصد نسبت به هفته گذشته 20398 مورد افزایش داشت.

پیش از این، موارد در نیوساوت ولز و ویکتوریا تنها در یک دو هفته دوبرابر شده بود که توسط یک “سوپ” از زیرشاخه های Omicron هدایت می شد.

کدای سریع به من @ConversationEDU مقاله هفته گذشته … برآورد EpiNow NSW Rt در پایان اکتبر به اوج خود رسید. با توجه به روند نزولی، ممکن است شاهد اوج گرفتن موارد روزانه برای موج در نیمه دوم هفته آینده باشیم. زودتر از آنچه انتظار داشتم – عوامل فصلی ممکن است در نهایت مهم باشند! pic.twitter.com/yV5FhhlrV2

– جیمز وود (@JamesGWood_UNSW) 20 نوامبر 2022

مرگ و میر در نیوساوت ولز در مقایسه با 39 مورد هفته قبل به 25 کاهش یافت. از مرگ و میرهای ایالتی، 16 نفر از ساکنان مراقبت سالمندان بودند که 14 نفر از آنها در یک مرکز مراقبت از سالمندان جان باختند.

1320 نفر در بیمارستان تحت درمان با ویروس و 32 نفر در بخش مراقبت های ویژه بودند، زیرا میانگین هفت روزه پذیرش روزانه به 73 نفر در مقایسه با 75 هفته قبل کاهش یافته است.

با این حال، ارائه های بخش اورژانس از 262 در دوره گزارش گذشته به 314 افزایش یافته است.

جیمز وود، دانشیار مدل‌سازی اپیدمیولوژیک بیماری‌های عفونی در دانشگاه نیو ساوت ولز سیدنی، گفت که موارد ابتلا به اوج در نیو ساوت ولز «بسیار نزدیک» است، اگر قبلاً رخ نداده بود.

او گفت: «من گمان می‌کنم تا یک یا دو هفته آینده در سطح فعلی باقی بمانند و سپس کاهش پیدا کنند.

من قطعاً انتظار دارم تا کریسمس موارد به میزان قابل توجهی کاهش یابد. به نظر می‌رسد که زیرمجموعه‌های جدید Omicron در حال حاضر تقریباً به غالب بودن نزدیک شده‌اند و افزایش ایمنی در برابر عفونت‌ها و کاهش انتقال با ورود به تابستان همان چیزی است که موارد ابتلا را کاهش می‌دهد.»

در ویکتوریا، 68 مورد مرگ در هفت روز گذشته ثبت شده است که نسبت به 46 مورد در هفته گذشته افزایش یافته است. مقامات بهداشتی گفتند ممکن است مرگ و میر در هفته ای که به طور رسمی گزارش شده است، اتفاق نیفتاده باشد.

بستری شدن در بیمارستان با 22 درصد افزایش به طور متوسط ​​به 430 مورد در روز رسید و روزانه 15 بستری در بخش مراقبت های ویژه انجام می شد که تقریباً دو برابر هفته قبل 8 است.

برت ساتون، افسر ارشد بهداشت ویکتوریا، گفت که انتظار می‌رود تعداد موارد بستری در بیمارستان برای چند هفته افزایش یابد و پیش‌بینی اوج احتمالی در اوایل دسامبر باشد.

ساتون گفت: «نشانه‌های سنگاپور و اروپای غربی نشان می‌دهد که این موج ممکن است نسبتاً سریع بگذرد، اگرچه شرایط محلی متفاوت ممکن است تأثیر بگذارد.

آخرین نتایج آزمایش فاضلاب این ایالت، تشخیص قوی Sars-CoV-2 – ویروسی که باعث کووید می‌شود – در هر منطقه جغرافیایی و یک تشخیص “بسیار قوی” در کریگیبرن و پورتلند نشان داد.

به طور مشابه، تمام نمونه‌های آزمایش‌شده در NSW حاوی قطعاتی از Sars-CoV-2 بودند، با افزایش خاصی در Quakers Hill در غرب سیدنی.

کوئینزلند در آخرین دوره گزارش 10082 مورد جدید و 14 مورد مرگ ثبت کرده است که نسبت به 10106 مورد و 15 مرگ گزارش شده در هفته گذشته کاهش داشته است.

با این حال، بستری شدن در بیمارستان 27 درصد افزایش یافته بود. 312 نفر در بیمارستان با کووید و 8 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند، در حالی که هفته قبل 245 نفر بستری شده بودند و پنج نفر در مراقبت های ویژه بودند.

کاترین بنت، رئیس اپیدمیولوژی در دانشگاه دیکین گفت واضح است که موارد در سراسر کشور “شروع به کاهش” کرده اند و قبلاً در تاسمانی، کوئینزلند، استرالیای غربی و استرالیای جنوبی مسطح شده اند.

او گفت: “من آن را به عنوان یک فلات توصیف می کنم تا یک قله تیز.” کاهش قطعی کمتری وجود دارد، ما هنوز در مورد ترکیبی از ویروس‌ها یاد می‌گیریم و احتمال ابتلای شما به ویروس در مقایسه با ابتدای ماه همچنان 50 درصد بیشتر است.

اما امیدوارم که در بالاترین حد ممکن باشد و امسال کریسمس عادی‌تری باشد.»

آخرین موج اکنون از ترکیبی از دودمان فرعی Omicron، از جمله BR.2 و ​​BQ.1.1 تشکیل شده بود.

اپلیکیشن آخر هفته استرالیا را کشف کنید

11 نوع مجزای کووید-19 در نیو ساوت ولز در گردش بود، از جمله سه نوع “نوترکیب”. یک نوترکیب جدید BA.2.75/BA.5، XBF، بیش از 10 درصد موارد توالی‌یابی شده در ویکتوریا را تشکیل می‌دهد.

بنت گفت که انواع کووید در حال حاضر با نرخ 1.1 تکثیر می شوند، که به دلیل ایمنی ترکیبی، عفونت اخیر و نرخ واکسیناسیون “به سختی جایگزین” شده است.

او گفت که تعداد نسبتاً کم بستری شدن در بیمارستان و بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه در مقایسه با موج‌های قبلی باعث خوش‌بینی می‌شود.

او گفت: «پیش‌بینی‌های اولیه حاکی از آن بود که شیوع این بیماری به شیوه‌ای مشابه امواج خارج از کشور عمل می‌کند، و به نظر می‌رسد که اینطور باشد.

“اگر شاهد افزایش بستری شدن در بیمارستان و تاثیر آن بر میزان مرگ و میر روزانه نباشیم، مهم ترین چیز است… و شیوع مراقبت از سالمندان یکی از موارد قابل مشاهده خواهد بود.”

سخنگوی وزارت بهداشت فدرال گفت که موارد ابتلا در سراسر کشور در هفته منتهی به 22 نوامبر 11 درصد افزایش یافته است، در حالی که میزان بستری شدن در بیمارستان 14 درصد افزایش یافته است.

آنها گفتند در حالی که معمولاً تأخیر در بستری شدن در بیمارستان وجود دارد که ممکن است پس از کاهش تعداد موارد افزایش یابد، این تعداد “بسیار کمتر از” اوج زمستانی اولیه باقی مانده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزیر امور خارجه: کانادا ارزش ها را در روابط با چین به خطر نمی اندازد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر امور خارجه این کشور …