ماکو وونیپولا به دلیل درد دل فینال جام جهانی مقابل اسپرینگ باکس برافروخته شد | تیم اتحادیه راگبی انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاکنون سه سال گذشته است اما خاطرات ماکو وونیپولا از فینال جام جهانی راگبی 2019 به طرز وحشتناکی روشن است. در آخرین موقعیتی که او با یک گروه آفریقای جنوبی روبرو شد، اوضاع برای انگلیس به خوبی خاتمه نیافت و ساراسینز به دنبال تجربه مثبت تری است که او این شنبه دوباره در Twickenham با مهاجمان اسپرینگ باک روبرو می شود.

حتی دیدن یک پیراهن سبز رنگ به وونیپولا فلاش بک های زنده ای را به یوکوهاما می دهد، جایی که اسکرام اسپرینگ باک جاه طلبی های قهرمانی انگلستان را در سرچشمه خفه کرد. این بازیکن 31 ساله که یکی از چهار تغییر ابتدایی در تیم میزبان است، اذعان کرد: “این بازی احتمالا تا آخر عمر با من خواهد ماند، نه تنها به خاطر شکست ما، بلکه به خاطر اینکه آنها خودشان را به ما تحمیل کردند.” در پی تساوی 25-25 مقابل نیوزلند.

بوکس، به نقل از ادی جونز، این بار نیز «از درب ورودی خواهد آمد»، از این رو فراخوان استراتژیک برای وونیپولا باتجربه و همکلوبش جیمی جورج در ردیف اول و افزودن گزینه سوم خط خطی در الکس کولز از نورث همپتون در کناره کور. یکی دیگر از قدیس ها، تامی فریمن، به بال بازگشته تا به انگلیس کمک کند تا تهدیدات هوایی گسترده تر ارائه شده توسط قهرمانان جهان را خنثی کند.

با این حال، در جلو، جایی است که «جوخه بمب» آفریقای جنوبی بیشتر از خم کردن عضلات خود لذت می‌برند و وونیپولا عجله‌ای برای بازبینی حس کاهش تورم پس از بازی که انگلیس در ژاپن تحمل کرد، ندارد. بعد از آن نشستن در رختکن سخت بود. اگر بهترین بازی‌مان را می‌کردیم و آنها همچنان ما را شکست می‌دادند، می‌توانستم با آن زندگی کنم. اما این واقعیت که ما یک گلوله شلیک نکردیم… این احتمالاً سخت ترین چیزی است که باید در مورد آن فکر کرد.

“بعد از آن شما آن را نگاه می کنید و آن را مرور می کنید، اما تا آن زمان خیلی دیر شده است. شما باید توانایی تطبیق در زمین را داشته باشید. آن روز ما این کار را نکردیم.»

آفریقای جنوبی بدون یک یا دو چهره آشنا خواهد بود، آزمایش آخر هفته خارج از پنجره رسمی آزمون نوامبر برگزار می شود، اما حضور، در میان دیگران، Eben Etzebeth همچنان یک دیدار سنگین دیگر را تضمین می کند. وونیپولا گفت: “او بسیار بدنی، خصمانه و سرسخت است و تمام روز را ادامه خواهد داد.” ما باید برای آن آماده باشیم. به عنوان یک بسته، بازیکنان متعددی وجود دارند که می توانند آهنگ را برای آنها تنظیم کنند. این یک چالش بزرگ است. شما می توانید به سمت آنها بروید یا از خود دور شوید و احتمالاً دیگر هرگز راگبی بین المللی بازی نکنید.”

Eben Etzebeth از آفریقای جنوبی
Eben Etzebeth از آفریقای جنوبی (سمت راست) یک دیدار سنگین را در آخر هفته در Twickenham تضمین خواهد کرد. عکس: Backpagepix/REX/Shutterstock

علاوه بر اعتماد به نفس دیرهنگام حاصل از پایان دراماتیک سه تلاشی آنها در برابر آل بلکز، با این حال، انگلیس معتقد است که مارو ایتوجه، طلسم جلودار خود، آماده ارائه عملکردی است که حتی اتزبت را مجبور به توقف و تفکر کند.

جونز، سرمربی پیشنهاد کرد: «فکر می‌کنم ما شاهد آمدن دوم مارو هستیم. او مانند یک ستاره دنباله دار بیرون آمد، اما مانند همه بازیکنان خوب دوره ای وجود دارد که در آن ثبات می کنید. حالا او دوباره بالا می رود – ما بهترین های مارو را شنبه خواهیم دید.

در بهترین حالت، او بهترین بازیکن دفاعی جهان است و ما می خواهیم بیشتر از این ها ببینیم. یک بسکتبالیست آمریکایی به نام کوبی برایانت بود که تمرکزش روی بهترین بازیکن دفاعی بود. مارو این را در خود دارد.»

وونیپولا که سال ها در کنار ایتوجه بازی کرده است، احساس می کند هم تیمی اش هنوز در حال پیشرفت است. “مواقعی وجود دارد که شاید او بیش از حد به چیزهایی فکر کرده باشد و سعی کرده همه چیز را خودش حل کند، اما این فقط دردهای فزاینده یک بازیکن جوان است. او اکنون یک رهبر بزرگ برای ما است… او کسی است که فیزیک بدنی را در فورواردها رهبری می کند.”

از آنجایی که الیس گنج، سم سیموندز، لوک کوان-دیکی و جک ناول همگی آماده حضور در نیمکت هستند، پتانسیل روشنی برای انگلیس وجود دارد که اگر بتوانند زودتر محکم بایستند، دوباره با قدرت به پایان برسد. جک ون پورتلیت علیرغم یک بازی دشوار مقابل آل بلکس، به درستی در اسکرام نیمه‌ها مورد حمایت قرار گرفت، در حالی که مانو توئیلاگی قرار است پنجاهمین بازی خود را ببرد.

راهنمای سریع

تیم انگلیس به مصاف آفریقای جنوبی می رود

نمایش دهید

بازی 23 انگلیس برای بازی با آفریقای جنوبی در سری ملل پاییزی در Twickenham روز شنبه، شروع ساعت 5:30 بعد از ظهر.

اف استوارد (لستر تایگرز); تی فریمن (نورتهمپتون سنتز)، ام توئیلاگی (کوسه فروش)، ای فارل (ساراسن، سردار)، جی می (راگبی گلاستر). ام اسمیت (هارلکینز)، جی ون پورتلیت (لستر تایگرز)؛ M Vunipola (Saracens)، J George (Saracens)، K Sinckler (Bristol Bears)، M Itoje (Saracens)، J Hill (Sale Sharks)، A Coles (Northampton Saints)، T Curry (Sale Sharks)، B Vunipola (Saracens) ).
جایگزین ها L Cowan-Dickie (Exeter Chiefs)، E Genge (Bristol Bears)، W Stuart (Bath Rugby)، D Ribbans (Northampton Saints)، S Simmonds (Exeter Chiefs)، B Youngs (Leicester Tigers)، H Slade (Exeter Chiefs) جی ناول (Exeter Chiefs).

از بازخورد شما متشکرم.

جونز گفت: “ما یک تیم متفاوت را انتخاب کرده ایم تا نقاط قوت آنها را خنثی کنیم و مطابق با نقاط قوت خود بازی کنیم.” ما باید بجنگیم و بجنگیم و بجنگیم و وقتی فرصتی برای شکستن آنها پیدا کنیم باید آن را قبول کنیم. من هرگز ندیده ام که تیم Springbok نیامده باشد. این فقط بخشی از بازی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Asda قصد دارد 300 فروشگاه رفاهی جدید در بریتانیا ایجاد کند و 10000 شغل ایجاد کند | آسدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Asda در حال برنامه ریزی …