گزارش می یابد قایق که در کانال واژگون شد و 27 نفر را کشت، به آب های بریتانیا رسیده بود | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش رسمی نشان می‌دهد قایق‌ای که واژگون شد و جان دست‌کم ۲۷ مهاجر را در کانال مانش گرفت، به آب‌های بریتانیا رسیده است.

بازرسان بریتانیایی در ابتدا به این حادثه که کشور را وحشت زده کرد، توجه نکردند زیرا قایق در آب های فرانسه کشف شد.

با این حال، یافته‌های موقت شعبه بررسی سوانح دریایی (MAIB) تأیید کرد که «برخی از وقایع مربوط به این تلفات جانی در داخل آب‌های بریتانیا رخ داده است».

پاسخ جستجو و نجات بریتانیا در 23 نوامبر سال گذشته در حال بررسی است.

حدود 34 نفر سوار بر بادی کوچک آن شب قبل از اینکه به مشکل برسند، ساحلی در نزدیکی دانکرک در فرانسه را ترک کردند. بعد از ظهر روز بعد، یک کشتی ماهیگیری فرانسوی گزارش داد که اجساد را در آب دیده است.

تنها دو نفر زنده مانده بودند که 27 جسد از دریا بیرون آمدند.

در این گزارش آمده است: «همراه با بسیاری از مهاجران دیگری که در آن شب از تنگه دوور عبور می کردند، برخی از سرنشینان قایق تماس تلفنی برقرار کردند تا مراکز هماهنگی نجات دریایی را در مورد وضعیت خود آگاه کنند.

کارکنان در دوور «دارایی‌های سطحی و هوایی را برای جستجوی منطقه‌ای که مهاجران مضطرب در آنجا هستند» اعزام کردند، اما آنها پیدا نشدند.

تحقیقات ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …