مشتریان انرژی بریتانیا پس از تصاحب SSE توسط Ovo، صورت‌حساب‌هایی تا سقف 49000 پوند دریافت می‌کنند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مشتریان تامین‌کننده انرژی Ovo وقتی صورت‌حساب‌هایی تا سقف 49000 پوند دریافت کردند، به دلیل اشتباهات داده‌ای که منجر به افزایش چشمگیر پیش‌بینی‌های انرژی برای برخی از خانواده‌ها شد، شوکه و ناامید شدند.

جولی لاین [not her real name] به او گفته شد که او 44800 پوند برای دو ماه به آپارتمان یک خوابه خود بدهکار است. او گفت: «از من خواسته شد تا عکس‌های کنتورهایم را در ماه اوت ارسال کنم، زیرا اوو معتقد بود مشکلی وجود دارد. من این کار را کردم و حسابم از 600 پوند اعتبار به 19000 پوند بدهی رسید. علیرغم اینکه Ovo به من اطمینان داد که این یک اشتباه است، بدهی در سپتامبر به بیش از 44000 پوند افزایش یافت.

پس از تماس آبان نیوز با اوو، حساب او ۲۳۹ پوند اعتبار پیدا کرد.

این شرکت اعتراف کرد که خطاهای قرائت کنتور برخی از مشتریان را تحت تأثیر قرار داده است، و مشکلات برخی از حساب‌هایی را که پس از خرید بخش خرده‌فروشی SSE در سال 2020 به Ovo منتقل شدند، مقصر دانست.

این شرکت عدم تطابق بین قرائت‌های باز و بسته شدن کنتور را که هنگام انتقال حساب SSE لاین به Ovo و پرداخت غرامت به او انجام شد، مقصر دانست.

مشتریان دیگر به آبان نیوز گفتند که Ovo علیرغم دریافت قرائت‌های به‌روز شده کنتور و اعتراف به خطا، به ارسال صورت‌حساب‌های غیرقابل قبول ادامه داده است.

گرفتن صفحه قبض بنزین برای پول
قبض گاز جین بارکلی 34015 پوند برای سه ماه منتهی به اکتبر. عکس: عرضه شده

مصرف انرژی سه ماهه جین بارکلی در خانه دو نفره‌اش با ارسال قرائت‌های متر به 49000 پوند افزایش یافت. او گفت: “من مطمئن بودم که حسابم در حالت تعلیق قرار می گیرد، اما اکنون برای یک صورتحساب 34015 پوندی برای سه ماه منتهی به اکتبر تحت تعقیب هستم.” چیزی که به عنوان یکی از ناراحتی‌های زندگی مدرن شروع شد، اکنون ساعت‌های زیادی از هفته من را می‌گیرد و من به دیوار آجری برخورد کرده‌ام تا آن را مرتب کنم. من بدهی مستقیم خود را لغو کرده‌ام، وگرنه آنها فقط پول را می‌گرفتند، اما می‌دانم که به زودی آن را به دست یک وصول بدهی خواهند داد.»

Ovo پس از محاسبه اینکه او در ماه های جولای و آگوست 23330 پوند انرژی مصرف کرده است، بدهی مستقیم ماهانه Alistair Strain را از 418 پوند به 1989 پوند افزایش داد. صورتحساب پیش بینی شده او برای سال 2023 29000 پوند بود. “حداقل 12 مشاور خدمات مشتری جداگانه از من خواسته اند تا جزئیاتی را از من بپرسند، با اطمینان از اینکه حساب ما متوقف خواهد شد و موضوع حل خواهد شد، اما با وجود این، 1989 پوند ماه گذشته از حساب بانکی من برداشت شد.”

Ovo اعتراف کرد که خطاهای خواندن کنتور بر برخی از مشتریانی که در اوایل امسال از SSE منتقل شده‌اند، تأثیر گذاشته است. یک سخنگوی گفت: «ما تا به امروز میلیون‌ها مهاجرت موفق را پردازش کرده‌ایم، اما از تعداد انگشت شماری از مشتریان که پیش‌بینی‌های بزرگ دریافت می‌کنند آگاه هستیم. برای حل این مشکل، تیم‌های ما یک کنترل اضافی برای بررسی صورت‌حساب‌های بزرگ راه‌اندازی کرده‌اند تا مطمئن شوند که آنها را شناسایی کرده‌ایم و آنها را قبل از ارسال به مشتریان تعمیر کرده‌ایم.»

این شرکت صورت‌حساب‌های بارکلی و استرین را لغو کرد و پس از تماس با آبان نیوز غرامت ارائه کرد. از آن زمان پرداخت بدهی مستقیم Strain را بازپرداخت کرده است، اما او می‌گوید موجودی او هنوز 21000 پوند بدهی دارد و بارکلی هنوز صورت حساب صحیحی دریافت نکرده است.

در سال 2020، پس از اینکه تنظیم کننده انرژی Ofgem متوجه شد که در طی پنج سال به اشتباه از مشتریان هزینه کرده است، Ovo به پرداخت 8.9 میلیون پوند به عنوان جبران خسارت محکوم شد.

هنگامی که آبان نیوز به آن هشدار داد که قبوض شوک، Ofgem از آخرین مشکلات شارژ مطلع بوده یا خیر. یکی از سخنگویان گفت: «تامین کنندگان همچنین موظفند مطمئن شوند که مشتریان مبلغ نهایی دقیق را در صورتحساب خود دریافت می کنند. ما این اطلاعات به اشتراک گذاشته شده با ما را ارزیابی خواهیم کرد و در صورت نیاز به اقدام، اطمینان حاصل خواهیم کرد که تامین کنندگان آنچه را که از آنها خواسته می شود برای محافظت از مصرف کنندگان در این زمان های بسیار چالش برانگیز انجام می دهند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …