مثل جادو: ظرفیت ورزشگاه های جام جهانی قطر یک شبه 12 درصد رشد می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جام جهانی قطر روز سه شنبه با رشد رسمی 12 درصدی ظرفیت 8 ورزشگاه این کشور، پیچ و تاب عجیب دیگری به خود گرفت.

یک شبه ورزشگاه آل بیت، که میزبان بازی افتتاحیه بود، از 60000 در راهنمای پیش از مسابقات به 68895 در وب سایت رسمی رسید – در حالی که بزرگترین ورزشگاه، Lusail، از 80،000 به 88،966 رسید.

این اتفاق پس از آن رخ داد که هواداران در هر بازی با حضور بیش از حد ظرفیت ورزشگاه گیج شدند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

یک منبع نزدیک به برگزارکنندگان اصرار داشت که اعداد اصلی منعکس کننده الزامات فیفا برای استادیوم ها برای داشتن حداقل ظرفیت 80000، 60000 و 40000 است. قطری ها از آن زمان دریافتند که تعداد صندلی های مورد نیاز آنها برای اهداف پخش، رسانه و حمایت مالی کمتر از حد انتظار بوده است، بنابراین ظرفیت افزایش می یابد.

این منبع افزود که Lusail می تواند 92000 صندلی قبل از پخش و نیازهای رسانه ای داشته باشد.

در مجموع ظرفیت های ذکر شده در سایت جام جهانی قطر از مجموع 380000 به 426221 در روز سه شنبه افزایش یافت.

با این حال، راز دوم باقی می‌ماند: چرا به نظر می‌رسد تعداد صندلی‌های خالی بسیار بیشتر از آنچه در آمار رسمی حضور دارند، وجود دارد.

آمارهای رسمی حاکی از آن است که بیش از 88000 نفر در روز سه‌شنبه شاهد شوک عربستان سعودی در ورزشگاه Lusail بودند – کمتر از هزار نفر ظرفیت کمتری – اما جیب‌هایی از صندلی‌های موجود در سراسر سالن قابل مشاهده بود.

اولین و محتمل ترین توضیح، عدم حضور دارندگان بلیط است. بزرگ‌ترین شکاف‌ها در همه بازی‌ها – به‌ویژه بازی سنگال و هلند که در روز دوشنبه کم‌حضور بود – مربوط به گران‌ترین صندلی‌هایی است که در دو ردیف اول کنار زمین قرار دارند. این ممکن است به این معنی باشد که حامیان مالی یا مهمانان دعوت شده شرکت نکنند.

همچنین ممکن است بلیت‌ها توسط هواداران محلی نگهداری شود که قادر به انجام مسابقه نیستند. اگرچه فیفا تایید کرده است که قطر در میان کشورهایی است که بیشترین سهم را از 3 میلیون بلیط موجود خریداری کرده است، اما برای یک کشور میزبان تعجب آور نیست، اما تعداد دقیق فروخته شده منتشر نشده است.

این هفته آبان نیوز با یکی از هواداران قطری ملاقات کرد که گفت برای 20 مسابقه بلیت دارد. اینها با استفاده از دو حساب فیفا جداگانه خریداری شده اند، یک روش غیرمجاز، و او گفت که اکثر دوستانش مشابه این کار را انجام داده اند. در نهایت این امکان وجود دارد که بازدیدکنندگان خارجی که بلیط را در برگه رای اصلی خریداری کرده اند، سفر نکنند.

یکی دیگر از توضیحات احتمالی، سیستمی است که در زمین برای فروش بلیط هایی که برگشت داده شده یا فروخته نشده اند استفاده می شود. یک دفتر مرکزی در ایستگاه مترو DECC در خلیج غربی دوحه دسترسی دائمی به بلیط‌های مسابقه موجود را ارائه می‌دهد. اما سیستم فروش همیشه همه بازی‌ها را برای فروش نشان نمی‌دهد، به‌نظر می‌رسد که بیشتر وسایل تا زمانی که نمایشگرهای دیجیتال برای نمایش گزینه‌های جدید به‌روزرسانی شوند، فروخته شده‌اند.

صندلی های خالی سنگال - هلند در روز دوشنبه.
صندلی های خالی سنگال – هلند در روز دوشنبه. عکس: دین Mohtaropoulos/Getty Images

سایر عوامل احتمالی شامل مشکلات سیستم‌های فروش بلیت دیجیتال است، به‌طوری‌که مرکز «تصویر بلیت» در محل صف‌های قابل توجهی در آستانه بازی‌های عربستان و انگلیس قرار دارد.

با این حال، مطمئناً اینطور است که برگزارکنندگان درباره تعداد افرادی که به مسابقات می آیند صحبت کرده اند – با رئیس فیفا، جیانی اینفانتینو، روز جمعه گفت: “سه میلیون نفر در سکوها خواهند بود و تماشا خواهند کرد.” این ادعا همیشه با آزمایش چشم مطابقت ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلغارستان گزارش رسانه ها مبنی بر تیراندازی مهاجران در مرز ترکیه را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت بلغارستان ادعاهایی مبنی بر تیراندازی …