جولیت استیونسون در اعتراض به DCMS می‌گوید بودجه هنر «وندالیسم فرهنگی» را کاهش می‌دهد | بودجه هنر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جولیت استیونسون، هنرپیشه، در اعتراض به طرح‌هایی که شورای هنر انگلستان (ACE) اعلام کرد، گفت که کاهش‌های اخیر بودجه هنر بخشی از «دستور کار خرابکاری فرهنگی» است که تنها به نفع عده‌ای ثروتمند است.

استیونسون یکی از صدها نفر از جمله جان مک دانل، صدراعظم سابق سایه بود که روز سه شنبه در مقابل وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) در واکنش به این کاهش ها تظاهرات کرد.

اوایل این ماه، ACE اعلام کرد که سالانه 50 میلیون پوند از سازمان‌های هنری در لندن در تسویه حساب 2023-26 خود کاهش می‌دهد تا به دستور دولت مبنی بر منحرف کردن پول از پایتخت به عنوان بخشی از برنامه افزایش سطح، عمل کند.

تعدادی از سازمان های هنری بریتانیا نیز به طور کامل از مجموعه ملی خود حذف شده اند – به این معنی که آنها 100٪ از بودجه تضمین شده خود را از دست داده اند. اینها عبارتند از اپرای ملی انگلیسی، انبار دونمار، اولهام کولیسئوم، تئاتر همپستد، آب میل، دروازه و طرح کارگردان جوان تئاتر منطقه ای.

استیونسون می‌گوید: «طرف دولت مبنی بر اینکه این موضوع در حال ارتقاء سطح است اصلاً معنی ندارد. «انتشار بودجه‌های کاهش‌یافته‌تر به اقتصاد یا جوامع ما در هیچ کجای بریتانیا کمکی نمی‌کند.

“این یک دستور کار خرابکاری فرهنگی برای خاموش کردن کارهای نوآورانه، حمله به شرایط و ضوابط، و انداختن بودجه هنر به دست افراد معدودی ثروتمند است.”

با توجه به اتحادیه صنفی هنرهای نمایشی و سرگرمی، Equity، که نماینده 47000 عضو است، در حالی که 70 درصد کاهش‌های هنری در لندن است، اکثریت قریب به اتفاق سازمان‌هایی که از مجموعه ACE حذف شده‌اند، خارج از پایتخت هستند. بودجه فرهنگ به طور کلی از سال 2005 تا کنون 46 درصد کاهش یافته است و هر گونه افزایش کمتر از 10 درصد کاهش واقعی است.

پل دبلیو فلمینگ، دبیر کل سهام عدالت، گفت: «ACE آشکارا اعلام کرده است که کاهش‌هایی که انجام داده‌اند، سیاسی هستند. زبان تراز کردن، رژ لب روی خوک ریاضت است، ریاضتی که از سال 2005 به صورت واقعی منجر به کاهش نیم میلیارد پوندی بودجه هنر شده است.

زمانی که به ازای هر 1 پوند سرمایه گذاری در هنر، حداکثر 8 پوند به اقتصاد محلی بازگردانده می شود، برای هر مالیات دهندگان بریتانیایی توهین آمیز است که ادعا کنند این رویکرد ضروری، مورد نیاز یا منصفانه است.

او افزود DCMS “اقتصادهای محلی را ویران می کند” و “مخاطبان متنوع را رها می کند”.

نامه‌ای که روز سه‌شنبه از سوی اتحادیه به میشل دونلان، دبیر فرهنگ فرستاده شد، همچنین بر تأثیر کاهش در اپرای ملی انگلیس، یکی از شاخص‌های فرهنگی کشور – به ویژه بر گروه کر آن که کارمندان دائمی هستند، تأکید کرد. در این نامه آمده است: «هیچ برنامه‌ای برای آنها در نظر گرفته نشده است – نیروی کاری که محصول سال‌ها آموزش، تجربه و تخصص است و قابل جایگزینی نیست.»

ENO کمک مالی سالانه 12.8 میلیون پوندی خود را به صفر رسانده است، با این سازمان گفته است که برای واجد شرایط بودن برای کمک های مالی آینده باید به خارج از لندن نقل مکان کند. استوارت مورفی، مدیر اجرایی ENO، در آبان نیوز نوشته است که این تصمیم شرکت 100 ساله را “تخریب” خواهد کرد.

ران نایرن، گروه کر ENO و عضو Equity، روز سه‌شنبه گفت: «ENO برای دسترسی به اپرا برای همه راه‌اندازی شده است، و ما نیروی کاری هستیم که زندگی خود را وقف شکل هنری و باز کردن آن برای مخاطبان مختلف کرده‌ایم».

این ایده که ممکن است شرکت ما در عرض چند ماه از هم پاشیده شود و کارکنان اسکلت مجبور شوند به دور از خانه‌ها، دوستان و خانواده‌های خود نقل مکان کنند تا شغل خود را حفظ کنند، نه تنها دلخراش است، بلکه احتمالاً غیرقابل اجرا است.»

“ما [at the ENO] بیش از 3000 سال تجربه بین ما داریم که اجرای جمعی ما را روی صحنه می‌سازد… بیشتر این افراد شغل و معیشت خود را از دست خواهند داد – آیا واقعاً سطح‌سازی موفق به نظر می‌رسد؟@debbiemezzo، عضو سهام و @E_N_O بخش pic.twitter.com/BFeJVRls88

– سهام (@EquityUK) 22 نوامبر 2022

سایرین در این تظاهرات شامل کریس لاوسون، مدیر هنری Oldham Coliseum Theatre، نائومی پول، دبیر کل اتحادیه موسیقیدانان و فیلیپا چایلدز، رئیس Bectu بود که گفت تصمیمات “کوته فکرانه” دولت “پیتر را دزدیدند”. به پول پرداخت».

نادیا ویتوم، نماینده حزب کارگر افزود: “ما نباید تئاتر را در مقابل تئاتر، منطقه در مقابل منطقه قرار دهیم… ما بر سر خرده نان می جنگیم در حالی که باید خواستار یک کیک بزرگتر باشیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کشورهای G7 و استرالیا قیمت نفت روسیه را محدود می کنند | روغن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کشورهای گروه 7 و استرالیا …