“من فروتن نیستم”: هنرمند کن دون به عنوان برنده مد استرالیا در سال 2022 سخنرانی رنگارنگی ارائه می کند | مد استرالیایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کن دون، هنرمندی که به‌خاطر نقاشی‌ها و پرینت‌های رنگارنگ استرالیایی‌اش شناخته می‌شود، برنده مد استرالیا برای سال 2022 شد. جایزه یک عمر دستاورد به افراد به‌خاطر سهم قابل توجهشان در صنعت مد استرالیا تجلیل می‌شود.

دون پس از دریافت جایزه در مراسمی در سیدنی در روز سه‌شنبه گفت: “من متواضع نیستم، لعنت به آن”.

“من 82 ساله هستم، مدت زیادی است که سخت کار کرده ام.”

Done در یک سخنرانی 10 دقیقه‌ای بی‌حرکت، اوج و فرودهای حرفه‌ای خود را منعکس کرد که باعث خنده و سکوت‌های ناراحت‌کننده شرکت‌کنندگان در مراسم شد، از جمله یکی از اعضای صنعت که از Done در مورد دستیار ژاپنی‌اش شوخی کرد.

در ماه مه، هنر Done به عنوان بخشی از Vivid Sydney در خانه گمرک نمایش داده شد. برنده مد در موزه هنرهای معاصر، همان مکانی که شب افتتاحیه ویوید در آن برگزار می شود، برگزار شد. دان در سخنرانی خود به رویداد Vivid اشاره کرد.

من یک دستیار ژاپنی دارم، کیوکو، او 30 سال است که با ما بوده است. ما در شب اول ویوید در این اتاق بودیم و کیوکو برای دیدن اولین قطعه پایین رفت و بلافاصله در حالی که ما اینجا بودیم یک پیامک برای من فرستاد. و او [said]: “اوه کن، ما خیلی افتخار می کنیم. فوق العاده به نظر می رسید. او گفت: “وقتی کار تمام شد، همه به هم ریختند.”

“و من می دانم منظور او چیست. هوا تاریک بود و من فکر می‌کردم که شاید یک تشویق مختصر باشد، اما این که همه چیز مزخرفی برای من تعجب‌آور بود.»

مجری پادکست Wardrobe Crisis، کلر پرس، که در این رویداد حضور داشت، شوخی Done را توهین آمیز یافت.

او گفت که او باید آموزش های ضد نژادپرستی را انجام دهد.

“چرا همه کف زدند؟” پرس پس از سخنرانی وی گفت.

«کف زدن مؤدبانه باعث می شود. فکر نمی‌کنم با این بهانه که او پیر شده است، آن را کنار بگذاریم. من هم نمی خواهم او را ترول کنم. اما من فکر می کنم باید از او دعوت کنیم تا آموزش های ضد نژادپرستی را انجام دهد.»

دان همچنین از این سخنرانی برای یادآوری خاطرات همکاری های برجسته قبلی، از جمله همکاری با اولیویا نیوتن جان، استفاده کرد.

من طراحی‌ها را برای کوآلا بلو انجام داده‌ام. اولیویا [Newton-John] همیشه می خواستم آن مغازه را در لس آنجلس باز کنم و بنابراین لوگوی آن مغازه و مواردی از این قبیل را انجام دادم. ما فقط یادداشت های کوچکی داشتیم که رفت و برگشت داشتند. او دختر خوبی است، من او را خیلی دوست داشتم.

و سپس او گفت: “می دانید، ما این کوالاها را دوست داریم… می خواهیم از آنها برای چیزهای مختلف استفاده کنیم. و من گفتم: “خب این یک توافقنامه مجوز است، اگر از آن برای چیزهای دیگر استفاده می کنید باید مبلغی به من بپردازید.”

و نامه بعدی که من پس گرفتم نامه ای از وکلای آمریکایی بود، یکی از آن نامه هایی که در آن نام تمام وکلا را در یک طرف دارید، و اساسا آنها می گفتند، ببین، تو این را به اولیویا دادی و او می تواند این کار را انجام دهد. او با آن دوست دارد.

“من کمی اذیت شدم، در واقع کاملا ناامید شدم، اما هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید، بنابراین من گفتم خوب، او می تواند آن را داشته باشد.”

این هنرمند به هزینه خود درباره یک دانش آموز دبستانی به شوخی گفت که باید در نقاشی “بیشتر تلاش کند”. و گفت که سادگی کارش احتمالا به همین دلیل بوده که به راحتی کپی شده است.

اگرچه برداشت های ساده لوحانه دون از شمایل نگاری استرالیایی الهام بخش تضعیف فرهنگی بسیاری از کسانی است که دوران اوج دهه 1980 او را به یاد می آورند، کار او توسط نسل جوانی از طراحان استرالیایی مورد استقبال قرار گرفته است. در ماه مه، نقاشی‌های او از زندگی دریایی استوایی توسط برچسب رمانس متولد شده در سیدنی به تزیینات درخشان ترجمه شد و در هفته مد استرالیا به نمایش درآمد. دون در سخنرانی خود این همکاری را “ازدواجی ساخته شده در بهشت” توصیف کرد.

در پایان سخنرانی، دونه گفت که تمام وقت خود را صرف نقاشی کرده است. «رنگ‌آمیزی، عبور از خطوط. من می توانم با آن کنار بیایم.»

سخنرانی دون شکستی در فرم برای صنعتی بود که معمولاً کم حرف است یا حداقل فیلمنامه محکمی دارد.

طراحان Marc Freeman و Camilla Freeman-Topper of Camilla and Marc
طراحان Marc Freeman و Camilla Freeman-Topper of Camilla and Marc. عکس: ریچارد میلنز / رکس / شاتر استوک

برنده مد استرالیایی همچنین به طراحان مستقر و نوظهور استرالیایی در شش دسته جایزه اعطا کرد. خواهر و برادرهای کامیلا فریمن تاپر و مارک فریمن از کامیلا و مارک که پیش از این برنده جایزه یک عمر دستاورد شده بودند، طراحان سال انتخاب شدند.

لورا تامپسون از Clothing the Gaps به عنوان طراح بومی سال انتخاب شد. هنگامی که جایزه خود را پذیرفت، گفت که در اولین ورود به هفته مد استرالیا، مطمئن نبود که این رویداد را دوست داشته باشد. او بعداً به آبان نیوز استرالیا گفت: «برای من این یک فضای جدید است. “مد بومی هنوز مانند یک صنعت جدید احساس می شود، به خصوص زمانی که ما بخشی از رویدادهای اصلی مانند این هستیم.”

تامپسون گفت که مسیر پیروزی او توسط دیگر طراحان ملل اول، از جمله برنده قبلی این دسته، جولی شاو از مجموعه ماآرا، هموار شده است. و نامزدهای دیگرش لیاندرا گایکامانگو از لیاندرا سوئیم و تیگان کاولیشاو از آرلی.

ما اکنون در نقطه ای هستیم که هنوز مد بومی را ارتقا می دهیم. ما هنوز در حال ایجاد راحتی در همه استرالیایی ها هستیم تا 60000 سال تاریخ مد را در آغوش بگیرند… من دوست دارم همیشه دسته ای را ببینم که طراحان بومی را برجسته کند. اما من مشتاقانه منتظر دیدن طراحان بومی یکپارچه و به عنوان بخشی از دسته بندی های گسترده تر هستم.”

برندگان جایزه مد استرالیا، 2022

برنده مد استرالیایی برای یک عمر دستاورد
کن انجام شد

طراح سال
کامیلا فریمن-تاپر و مارک فریمن، کامیلا و مارک

طراح نوظهور سال
Lesleigh Germanus، آلمانی

طراح بومی سال
لورا تامپسون، لباس شکاف ها

نوآوری پایدار سال
سارا مونرو و رابرت سباستین گرینکوفکی، سارا و سباستین

جایزه کارلا زامپاتی برای برتری در رهبری
لیلا ناجا هیبری، مدیر عامل شورای مد استرالیا

انتخاب مردم
ربکا والانس

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …