روزنامه‌نگار ورزشی آمریکایی می‌گوید که در جام جهانی قطر به خاطر پیراهن رنگین‌کمان LGBT بازداشت شده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روزنامه نگار آمریکایی مدعی شده است که او روز دوشنبه پس از تلاش برای ورود به ورزشگاه جام جهانی در قطر – جایی که روابط همجنس گرایان غیرقانونی است – با پوشیدن پیراهن رنگین کمانی در حمایت از جامعه دگرباشان، بازداشت شد.

گرانت وال، نویسنده سابق مجله Sports Illustrated که در حال حاضر وب سایت خود را اداره می کند، گفت که نیروهای امنیتی جام جهانی او را از حضور در بازی ایالات متحده مقابل ولز در ورزشگاه احمد بن علی در الریان منع کردند و از او خواستند پیراهن خود را در بیاورد.

او گفت زمانی که در توییتر درباره این حادثه نوشت گوشی او را از او گرفتند.

وال در توییتی نوشت: من خوب هستم، اما این یک مصیبت غیر ضروری بود.

این روزنامه نگار بعداً ادعا کرد که بعداً یک فرمانده امنیتی به او نزدیک شد، عذرخواهی کرد و او را در ورزشگاه پذیرفت.

وال همچنین مدعی شد که بعداً از نماینده فیفا، نهاد بین المللی حاکمیتی فوتبال، عذرخواهی دریافت کرد.

هفت کشور اروپایی جام جهانی اوایل روز دوشنبه پس از تهدید فیفا به صدور کارت زرد برای هر بازیکنی که بازوبند چند رنگ را ببندد، برنامه های کاپیتان های مربوطه خود را برای بستن بازوبند OneLove – که برای حمایت از تنوع و گنجاندن معرفی شده بود، لغو کردند.

قطر به دلیل رفتارش با جامعه دگرباشان جنسی و کارگران مهاجر تحت نظارت شدید بسیاری از کشورهای غربی قرار گرفته است، اگرچه جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا چنین انتقادی را ریاکارانه می‌داند و بیان می‌کند که «اروپایی‌ها باید برای 3000 سال آینده عذرخواهی کنند قبل از اینکه شروع به ارائه اخلاقی کنند. درس هایی برای مردم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …