“سودجویی افسار گسیخته”: Unite از Ofgem می خواهد که سود توزیع کنندگان برق را محدود کند | متحد کردن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت‌هایی که مسئول رساندن برق به خانه‌های بریتانیا هستند، توسط یک اتحادیه پیشرو متهم به “سودجویی بی‌رویه” شده‌اند که از تنظیم‌کننده انرژی می‌خواهد درآمد آنها را محدود کند.

شارون گراهام، دبیر کل Unite، به Ofgem نامه نوشت تا از آن بخواهد سود «بیش از حد» تولید شده توسط اپراتورهای شبکه توزیع برق منطقه ای (DNOs) را که سال گذشته 15.8 میلیارد پوند سود داشته و 3.6 پوند پرداخت کرده اند، کاهش دهد. میلیارد دلار سود بین سال های 2017 تا 2021.

در نامه ای به Ofgem که توسط آبان نیوز دیده شده است، گراهام گفت که شش اپراتور «مردم را برای باج دادن بیش از حد و برای مدت طولانی نگه داشته اند» و خواستار مشاوره اخیر در مورد میزانی که می توانند از تامین کنندگان انرژی دریافت کنند، شد. و در نهایت مصرف کنندگان، بازگشایی شوند.

گراهام از Ofgem می‌خواهد که به دلیل مدیریت بحران انرژی محکوم شده است، سیاست‌های خود را برای تشدید کنترل‌ها بر روی DNOها اصلاح کند. او گفت: «زمان آن فرا رسیده است که سقف مشخصی برای سود تعیین کنیم تا به مصرف کنندگان اطمینان دهیم که قبوض انرژی آنها منصفانه است و صرفاً وسیله ای برای سودجوی صاحبان شبکه انرژی نیست.

تحقیقات انجام شده توسط Common Wealth، یک اتاق فکر، نشان می‌دهد که DNOs دارای حاشیه سود بالاتری نسبت به سایر بخش‌ها در بریتانیا هستند و انتظار دارد که اپراتورها حاشیه سود بیش از 50% را در سال 2022 ثبت کنند. سرمایه گذاران آنها

دولت سود تولیدکنندگان نفت و گاز دریای شمال را محدود کرده و مالیاتی را بر «بازده اضافی» تولیدکنندگان برق از جمله مزارع بادی و نیروگاه های هسته ای وضع کرده است.

با این حال، سود DNO ها – که انرژی را حمل می کنند اما آن را نمی فروشند – در دستور کار سیاسی قرار نگرفته است. درآمد آنها به دلیل قیمت بالای گاز عمده فروشی افزایش نیافته است، اما هزینه های دریافتی از مصرف کنندگان از طریق هزینه های شبکه افزایش یافته است.

Ofgem کنترل قیمت بر درآمد انحصارها را برای دوره های پنج ساله تنظیم می کند تا اطمینان حاصل کند که شرکت ها شبکه های کارآمدی را اجرا می کنند و انگیزه سرمایه گذاری برای بهبود آنها را دارند.

در سال 2019، رگولاتور اذعان کرد که هزینه انتقال برای مصرف کنندگان “بیشتر از آنچه لازم بود” بود و حاشیه سود “به سمت بالاتر از انتظارات ما بود”. طبق این گزارش، متوسط ​​خانوارها 214.35 پوند برای توزیع گاز و برق در سال 2021 پرداخت کردند.

دوره فعلی کنترل قیمت شبکه در آوریل امسال به پایان می رسد و دوره پنج ساله بعدی پس از آن آغاز می شود. Ofgem قرار است پس از مشورت با صنعت که قبل از بحران انرژی آغاز شده بود، تصمیمات نهایی خود را در مورد قیمت گذاری در 30 نوامبر انجام دهد.

گراهام در نامه خود به مدیر اجرایی Ofgem، جاناتان برلی، از رگولاتور خواست تا مشاوره را دوباره باز کند.

او به عنوان بخشی از درخواست خود برای سقف درآمد، به سود شبکه برق بریتانیا (UKPN) اشاره کرد که برق را بین 8.3 میلیون خانه و کسب و کار در سراسر لندن، شرق و جنوب شرق انگلیس توزیع می کند. تحلیل Common Wealth نشان می دهد که این شرکت در چهار سال گذشته 2.4 میلیارد پوند سود داشته است.

بزرگترین توزیع کننده برق بریتانیا، که متعلق به CK Hutchison، شرکت هلدینگ مستقر در هنگ کنگ است که مالک بندر Felixstowe نیز می باشد، در مدت مشابه یک میلیارد پوند به سهامداران پرداخت کرده است. CK در سال 2010 UKPN را به مبلغ 5.5 میلیارد پوند خرید و فروش 15 میلیارد پوندی DNO به کنسرسیومی در تابستان به دلیل نگرانی‌ها در مورد قیمت از بین رفت.

در چهار سال گذشته، نورترن پاورگرید که 3.9 میلیون مشتری در شمال شرق انگلستان و یورکشایر دارد، 1 میلیارد پوند سود به دست آورد و الکتریکی شمال غرب 323 میلیون پوند به دست آورد که 212 میلیون پوند به سهامداران واگذار کرد. نورترن پاورگرید در طول این دوره سود سهام پرداخت نکرد، اما در سال 2015 (100 میلیون پوند) و در سال 2017 (50 میلیون پوند) پرداخت کرد.

گراهام در نامه خود گفت: “Ofgem تنظیم کننده ای است که تنظیم نمی کند. زمان آن است که تغییر کند. مردم تا چه زمانی باید برای سودجویی از امثال UK Power Networks بپردازند؟ زمان آن فرا رسیده است که سودجویان انرژی را به دوش بکشیم.»

یکی از سخنگویان UKPN گفت که هزینه آن برای مشتری به طور متوسط ​​98 پوند است، “یکی از کمترین ها در بین توزیع کنندگان برق در بریتانیا و به عنوان درصدی از کل صورتحساب برق با 15٪ پیشنهادی به صورت واقعی در دوره 2023-28 کاهش می یابد. “. این شرکت در طول 11 سال 6.4 میلیارد پوند در شبکه ها سرمایه گذاری کرده است.

Ofgem گفت: ما معتقد نیستیم که به تعویق انداختن اجرای کنترل قیمت به نفع مصرف کنندگان باشد.

سخنگوی انجمن شبکه های انرژی، که نماینده اپراتورهای شبکه انرژی است، ادعا کرد که ارقام Unite “گمراه کننده” هستند و بازده سرمایه گذاری بازتاب دقیق سودآوری است. او گفت: «شرکت‌های شبکه از طرف Ofgem اجازه کسب حدود 5 درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را دارند و ارقام پیشنهادی نشان‌دهنده هزینه‌های مرتبط با این سرمایه‌گذاری‌های ضروری نیست.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …