“وعده ای که به شیوه ای دیدنی انجام شد” – مراسم افتتاحیه مطبوعات قطر تجلیل شد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیدر اینجا واکنش‌های متفاوتی نسبت به روز افتتاحیه جام جهانی قطر در رسانه‌های این کشور حاشیه خلیج فارس وجود داشت – با تمجید و تمجید شدید از مراسم افتتاحیه و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، و استقبال کم‌تر از شکست 2-0 این تیم از اکوادور.

روزنامه انگلیسی زبان Peninsula از مراسم افتتاحیه مشتاق شد و نوشت: «به کل جهان و همه حاضران، این وعده ای بود که به شیوه ای دیدنی انجام شد. در حالی که میزبانی جام جهانی اغلب فرصتی است که یک بار در طول زندگی می‌آید، با توجه به علاقه جهانی به میزبانی موندیال، جهان می‌تواند قطر را برای تحقق وعده‌هایش تشویق کند.

گلف تایمز غنیم المفتاح قطری را برای ستایش متمایز کرد و گفت که او در مراسم افتتاحیه «درخشیده است». مفتح که با سندرم رگرسیون دمی متولد شده است، اختلالی که رشد ستون فقرات تحتانی را مختل می کند، یک چهره مشهور رسانه های اجتماعی محلی است که روی دستان خود راه می رود و در گفتگو با مورگان فریمن، در مورد گنجاندن و تنوع صحبت می کند و از قرآن استناد می کند. .

مورگان فریمن بازیگر و غنیم المفتاح سفیر جام جهانی در مراسم افتتاحیه
مورگان فریمن بازیگر و غنیم المفتاح سفیر جام جهانی در مراسم افتتاحیه. عکس: شین هوا/ شاتر استوک

روزنامه نیمه رسمی حامی دولت قطر، الرایا، در تمجید از مردی که قطر را به سمت نامزدی جام جهانی سوق داد، امیر، فراتر رفت. در سرمقاله ای که پس از سخنرانی امیر در مراسم افتتاحیه منتشر شد، نوشت: ما غرق در احساس عشق، قدردانی و غرور به رهبری خردمندمان هستیم که همیشه تلاش می کند نام قطر را بر فراز ابرها بلند کند.

محمد المری در الوطن می نویسد: «حقیقت مانند خورشید در وسط روز می درخشید. و رویا به واقعیت ملموس تبدیل شد. کسانی که قطر، رهبری و مردم آن را می شناسند، روی پیروزی آن شرط بندی کردند و پیروز شدند. کسانی که شک کردند و به دروغ دامن زدند و مغالطه را منتشر کردند، زیانشان سنگین و عاقبتشان دردناک بود.»

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

و حکم در مورد فوتبال؟ همچنین یک فقدان دردناک.

در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی، فلیکس سانچز، سرمربی اسپانیایی قطر، تحت فشار قرار گرفت که آیا تغییر در ترکیب و سبک بازی این تیم منجر به شکست شده است یا خیر. او به خبرنگاران گفت که تیم ملی هنوز چیزهای زیادی برای ارائه در بازی بعدی خود – روز جمعه مقابل سنگال – دارد و آنها در سطح واقعی خود ظاهر نشدند.

تمرکز بسیاری از انتقادها روی دروازه بان سعد الشیب بود که روی یک سانتر ضربه زد که منجر به گل مردود اکوادور شد و سپس پنالتی را پذیرفت که انر والنسیا با آن دروازه را باز کرد. پس از بازی شیب اصرار کرد: “دو مسابقه باقی مانده است که می توانیم جبران کنیم.”

شبه جزیره در گزارش بازی خود سوالاتی را در مورد آماده سازی تیم مطرح کرد و فواد حسین روزنامه نگار نوشت: «هواداران قطری انتظار نمایش بسیار بهتری را داشتند. میزبان در دیدار تاریخی خود موفق به ثبت یک شوت هم نشد. شاید قطر در اولین حضور خود در جام جهانی مقابل چشمان هواداران خود تسلیم فشار پیروزی شد. العنابی به نظر نمی رسید که تیمی که گفته می شد بهترین تیم این جام جهانی باشد، با تمام بازیکنانی که بیش از چهار ماه از لیگ برتر این کشور برای تمرین در کمپ های دور از ساحل دور ماندند.

در خلیج تایمز، ساهان بیداپا نوشت: «شیوه ای که آنها در برابر اکوادور شکست خوردند، هواداران میزبان را ناامید می کرد. این روزنامه ابراز تاسف کرد: “قرار بود این ساده ترین بازی قطر باشد.”

بیداپا گفت: “از آنجایی که بازیکنان قطر نتوانستند خود را در بازی تحمیل کنند، مربی سانچز به سقف استادیوم معجزه آل بیت به شکل چادر خیره شد و در این فکر بود که او یا بازیکنانش در شب چه کاری می توانستند متفاوت انجام دهند. در واقع، نه زیاد،.”

او در مورد این تیم افزود: «بازیکنان قطر در بزرگترین صحنه زندگی‌شان یخ زده به نظر می‌رسیدند و به وضوح از این موقعیت تاریخی غافلگیر شده بودند. این یک اجرای عصبی و از هم گسیخته بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …