مقام ارشد وایت هال مجبور شد به دلیل رفتار بد ادعایی راب | عذرخواهی کند دومینیک راب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته آبان نیوز، دومینیک راب در اولین دوره وزارت دادگستری خود در ملاقات با وزارت کشور آنقدر بد رفتار کرد که مقام ارشد وزارتخانه وی مجبور شد پس از آن شخصا از همتایان خود عذرخواهی کند.

منابع وایت هال گفتند که معاون نخست وزیر، که با دو شکایت رسمی به دلیل قلدری ادعایی مواجه است، در نشستی در سطح بالا در اوایل سال جاری «بقدر بد و نامناسب» عمل کرده است که دبیر دائمی وزارت دادگستری مجبور به انجام این کار شد. با مقامات ارشد وزیر کشور وقت، پریتی پاتل، تماس بگیرید تا ابراز پشیمانی کنید.

یکی از خودی ها پیشنهاد کرد که آنتونیا رومئو، مقام ارشد وزارت دادگستری، اقدام بسیار غیرمعمولی را برای عذرخواهی از طرف وزیرش انجام داده است تا از تبدیل این حادثه به شکایت رسمی جلوگیری کند. با این حال، مشخص نیست که آیا راب در آن زمان از اقدامات خود آگاه بوده است یا خیر.

هیچ‌کدام از این بخش‌ها انجام تماس عذرخواهی را رد نکردند. یک سخنگوی وزارت دادگستری گفت: “وزارت عدلیه دست در دست وزارت کشور کار می کند و تماس بین مقامات برای پیگیری جلسات بین وزارتی یک روش استاندارد است.”

ریشی سوناک در مورد قضاوت خود در انتصاب مجدد راب به عنوان وزیر دادگستری پس از یک سری اتهامات در مورد رفتار وی با کارمندان دولت در سه بخش مختلف از جمله وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه و وزارت برگزیت با سوالاتی مواجه شده است.

اتهامات مربوط به “قلدری” او اکنون جرقه ای را برای تحقیقات در مورد “فرهنگ سمی” در وزارت خارجه در حالی که او بر خروج بی نظم نیروهای بریتانیایی از افغانستان نظارت می کرد، شبیه به بررسی وزارت کشور پس از رسوایی ویندراش، برانگیخته است.

نخست وزیر از معاون خود حمایت کرده است، اما موافقت کرده است که تحقیقاتی را در مورد دو شکایت رسمی که توسط کارمندان دولتی که با او در وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری کار می کردند، انجام دهد.

با این حال، تحقیقات تا زمانی که شماره 10 یک شخصیت خارجی را برای انجام آن تعیین نکند، متوقف می شود. سوناک همچنین تحت فشار است تا پست مشاور اخلاقی مستقل را که به مدت پنج ماه خالی است، پر کند. راب قبلاً گفته بود که “هرگز قلدری را تحمل نکرده” و “همیشه به دنبال تقویت و توانمندسازی” کارمندان دولت بوده است.

آنجلا راینر، معاون رهبر حزب کارگر، گفت: «دومینیک راب ردپایی از مقامات ارشد را به جا می‌گذارد که مجبور می‌شوند به جای تمرکز بر ایمن کردن بریتانیایی‌ها در خیابان‌های ما، وقت خود را صرف عذرخواهی برای رفتار سمی خود و خواندن کنش شورش کنند.

این حادثه شرم آور نشان می دهد که رفتار بد او نه تنها باعث شرمساری وزارتخانه ای است که مدعی رهبری آن است، بلکه مانع از عملکرد صحیح دولت می شود.

“ریشی سوناک قول داده بود که در پله های شماره 10 یکپارچگی ایجاد کند، اما اکنون معاونی که او دوباره منصوب کرده است در حال حاضر با تحقیقات مستقل در مورد رفتار خود با افشاگری های زیادی در مورد رفتار غیرقابل قبول او که بر دولت او سایه افکنده است، مواجه است.”

آبان نیوز گزارش داد که امتناع او از صحبت با برخی از کارمندان وزارت خارجه که او آنها را «هدر دهنده زمان» می‌دانست، منجر به «مسدود شدن» در جریان تخلیه افغانستان شده است، به طوری که کارکنان دو بخش او مجبور به گرفتن مرخصی استعلاجی به دلیل رفتار ادعایی او شدند.

منابع ادعا کردند که رفتار معاون نخست‌وزیر، خروج هرج‌ومرج نیروهای بریتانیا را در جریان تسلط طالبان بر کابل در اوت 2021 تشدید کرد، که مقامات هشدار داده‌اند که “پرهزینه” بوده و باعث آسیب “طولانی” شده است.

اتهامات مربوط به رفتار “قلدری” راب باعث شده است که حزب کارگر خواستار تحقیق در مورد فرهنگ وزارت خارجه در راستای بررسی ریشه و شعبه ای از وزارت کشور که توسط وندی ویلیامز پس از رسوایی ویندراش انجام شد، شود.

دیوید لامی، وزیر امور خارجه در سایه حزب کارگر، گفت که به نظر می رسد “روند عمیق تری از سمیت، سوء عملکرد، قلدری و کاهش روحیه” وجود داشته است که ممکن است “به نفوذ بریتانیا در صحنه جهانی آسیب برساند”.

او همچنین به یک نظرسنجی داخلی از خدمات ملکی اشاره کرد که نشان می‌دهد وزارت خارجه در سه بخش پایین رهبری قرار دارد: «اکنون سؤالات جدی وجود دارد که باید در مورد اینکه آیا وزرای ادعایی قلدری فرهنگ مسمومیت گسترده‌تری در یکی از بزرگان ایجاد کرده‌اند یا خیر وجود دارد. ادارات دولتی

دیپلمات‌های بزرگ بریتانیا شایسته داشتن وزرایی هستند که بالاترین استانداردها را حفظ می‌کنند و با آنها با عزت و احترام رفتار می‌کنند.

علاوه بر تحقیقات فردی در مورد راب که در حال حاضر در حال انجام است، FCDO نیاز به بازنگری مستقل در فرهنگ خود دارد تا درس‌های شکست محافظه‌کاران را بیاموزد، تا بخشی که زمانی می‌توانست به خود ببالد که الگویی برای خدمات دیپلماتیک در سراسر جهان است، بتواند دوباره این کار را انجام بده.»

ارقام جدیدی که توسط آبان نیوز به دست آمده است همچنین نشان می دهد که هیچ مقامی که در دفتر خصوصی وزیر امور خارجه کار می کرد، در سال 2017-2019، زمانی که بوریس جانسون و جرمی هانت مسئولیت داشتند، این وزارت را ترک نکرد.

راب از ژوئیه 2019 تا سپتامبر 2021 این بخش را اداره کرد و دوره تصدی وی همزمان با افزایش خروجی ها است: 24 درصد در سال مالی 2019/20، 28 درصد در 2020/21 و 12 درصد در 2021/22. متفقین گفته اند که خروج ها تصادفی بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انگلیس در بازی کینه پسااستعماری توسط مهاجم نامرئی آمریکا نجات یافت | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آبینندگان تلویزیون مریکا با فرهنگ مردمی …