روزنامه نگار آمریکایی، گرانت وال می گوید که به دلیل پیراهن رنگین کمان در قطر بازداشت شده است جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روزنامه‌نگار فوتبال آمریکایی، گرانت وال، می‌گوید که پس از پوشیدن پیراهن رنگین‌کمان در بازی افتتاحیه جام جهانی آمریکا مقابل ولز، توسط کارکنان امنیتی بازداشت شد.

وال که برای CBS Sports کار می کند و ستون محبوب Substack را می نویسد، این پیراهن را به عنوان نشان همبستگی با جامعه LGBTQ+ در بازی در ورزشگاه احمد بن علی قطر پوشید. همجنس گرایی در قطر غیرقانونی است.

با این حال، او گفت که یک نگهبان به او گفته است که پیراهن مجاز نیست. وال گفت که تلفنش توسط یک نگهبان “به زور” از دستانش جدا شد و او در مورد این حادثه توییت کرد. او گفت که سپس به مدت 25 دقیقه بازداشت شد و به او گفته شد که پیراهن خود را در بیاورد، که یکی از کارکنان امنیتی گفت که این “سیاسی” است. همچنین از او پرسیده شد که آیا اهل انگلستان است یا خیر.

من خوبم، اما این یک مصیبت غیر ضروری بود. در مرکز رسانه هستم و هنوز پیراهنم را می پوشم. نزدیک به نیم ساعت در بازداشت بود. همجنس باز شوید 🌈 https://t.co/S3INBoCz89

– مشترک شدن در GrantWahl.com (@GrantWahl) 21 نوامبر 2022

وال می‌گوید که به خبرنگار نیویورک تایمز که در حال عبور از آنجا بود گفته است که چه اتفاقی افتاده است و او نیز قبل از رها شدن مدت کوتاهی پس از آن بازداشت شد.

وال در ستون Substack خود نوشت: “سپس یک فرمانده امنیتی به من نزدیک شد.” او گفت که به من اجازه ورود دادند و عذرخواهی کرد. دست دادیم. یکی از محافظان امنیتی به من گفت که آنها فقط سعی می کردند از من در مقابل هوادارانی که در داخل به خاطر پوشیدن پیراهن به من صدمه می زنند محافظت کنند … یکی از نمایندگان فیفا بعداً از من نیز عذرخواهی کرد.

«اما کل اپیزود مرا در این فکر فرو برد: برای قطری‌های معمولی که ممکن است وقتی دنیا اینجا را تماشا نمی‌کنند، پیراهن رنگین کمانی بپوشند چگونه است؟ این چه شکلی است؟»

وال گفت که متعاقباً به او اجازه داده شد این پیراهن را در ورزشگاه بپوشد.

یک گروه حامی LGBTQ+ ولز گفت که برخی از اعضای آن از پوشیدن کلاه رنگین کمانی در همان بازی منع شده اند.

فیفا اعلام کرده است که همه در جام جهانی امسال استقبال می‌کنند، اما فعالان و فعالان حقوق LGBTQ+ روز دوشنبه از هیئت حاکمه جهانی فوتبال پس از تهدید به تحریم بازیکنانی که در این مسابقات بازوبند OneLove می‌بندند، انتقاد کردند.

انگلیس، ولز و پنج کشور اروپایی دیگر تایید کرده‌اند که بازیکنانشان بازوبند را نخواهند بستند و گفتند که فیفا به صراحت اعلام کرده است که در صورت انجام این کار، کاپیتان‌های آن‌ها ممکن است با کارت زرد جریمه شوند یا مجبور به ترک زمین شوند.

استون وال، موسسه خیریه LGBTQ+، در توییتر نوشت: «با تهدید تحریم های ورزشی و جلوگیری از پوشیدن بازیکنان #یک عشق بازوبند، فیفا انتقاد از نقض حقوق بشر را زیر فرش می کشد.

«افراد LGBTQ+ در قطر فقط به این دلیل که خودشان هستند مجرم شناخته می شوند. هیچ کشوری که حقوق بشر مردم خود را به این شکل زیر پا می گذارد نباید در وهله اول افتخار میزبانی یک تورنمنت بزرگ ورزشی را دریافت می کرد.

“ما از همه قدردانی می کنیم @انگلستان و @ولز تلاش بازیکنان برای جلب توجه به نقض وحشتناک حقوق بشر LGBTQ+ در قطر، و ما از آنها می‌خواهیم تا جایی که می‌توانند در قطر صحبت کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیسک‌های جزیره کویر سابق میزبان کرستی یانگ به عنوان مهمان کریسمس بازگشته است | دیسک های جزیره کویر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بی‌بی‌سی فاش کرد که در …