رای دهندگان «دیوار قرمز» می گویند سوناک و هانت با طبقه کارگر ارتباط ندارند | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رای دهندگانی که در صندلی «دیوار قرمز» لی پس از اولین بیانیه پاییزی نخست‌وزیر وی به آبان نیوز گفتند، ریشی سوناک «خارج از واقعیت» است و «مطمقاً» در کنار طبقه کارگر نیست.

نخست‌وزیر و صدراعظم، جرمی هانت، روزهای منتهی به پنجشنبه را با این ادعا سپری کردند که کسانی که پهن‌ترین شانه‌ها را دارند، سهم عادلانه خود را خواهند پرداخت. جرمی هانت شعار “بریتانیا کشوری مهربان است” را تکرار کرد و متعهد شد که از آسیب پذیرترین افراد جامعه در میان بدترین سقوط استانداردهای زندگی در تاریخ محافظت کند.

اما اعضای یک گروه متمرکز از شهر 40000 نفری در منچستر بزرگ، که توسط More in Common for the Guardian سازماندهی شده است، معتقدند سوناک و هانت “مردم شاغل را برای پرداخت این صورت حساب” رها کرده اند. آنها افزودند که دولت حتی از طبقه متوسط ​​نیز دوری کرده است. من در انتخابات گذشته به حزب محافظه‌کار رای دادم، اما آیا این کار را دوباره انجام می‌دهم؟ من مطمئن نیستم،” تریسی، مدیر فروش تیم 52 ساله گفت.

من از 14 سالگی کار کرده‌ام، بیش از 30 سال کار کرده‌ام و اکنون باید این پاداش‌ها را درو کنم زیرا هرگز یک روز مرخصی را از دست نداده‌ام. اما انگار یکی میگه من نمیتونم چون یکی دیگه به ​​خاطر حرص و طمع داره ازش میگیره. خدا به آن مادران مجرد رحم کند.

آنها گفتند که تصمیمات سوناک فقط برای مراقبت از خود و سایر افراد ثروتمند و عدم بهبود شرایط گروه بود. آنها افزودند که این مهم ترین برداشت از بودجه بود، نه اینکه اولین آزمون هانت به عنوان صدراعظم یا نتیجه بودجه کوچک لیز تراس باشد.

از آنها خواسته شد که بودجه را در چند کلمه توصیف کنند، آنها گفتند که این بودجه “اضطراب رانندگی”، “ذهنی”، “غیر واقعی”، “ورشکسته” و “چرند” است.

جید گفت: «نخست‌وزیر نمی‌داند زندگی ماه به ماه چگونه است، یا زندگی در صف نان و تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا بچه‌های خود را در آن ماه لباس بپوشید یا به آنها غذا بدهید، چگونه است». این مرد 32 ساله گفت که سوناک “با یک خانواده میلیاردر ازدواج کرده است” و تنها “به هم نوعان خود کمک خواهد کرد”.

او افزود: «لیز تراس فقط یک نام مقصر است. این یک مدت زمان طولانی بود. ما همیشه در مقابل این افزایش مالیات قرار داشتیم.» کالین، 30 ساله، که در امور مالی کار می کند، موافقت کرد و تراس را به عنوان یک “بزغاله” توصیف کرد.

مدیر سایت مدرسه ابتدایی، کریگ، 42 ساله، که بودجه تیره و تار را «غافلگیرکننده» نمی دانست، با توجه به میزان پولی که طی سه تا چهار سال گذشته خرج شده است، گفت که تراس مشکلات زیادی را از بوریس به ارث برده است. مجبور کردن. او افزود: «این همیشه یک جام مسموم بود. اما این گروه چنین همدردی با سوناک یا هانت نداشتند.

آنها اعتراف کردند که از خلأ وضعیت غیرخانگی که تقریباً 68300 نفر در بریتانیا از آن استفاده می کنند آگاه نبودند، اما وقتی متوجه شدند دولت آنها را مجبور به پرداخت سهم منصفانه مالیات آنها نکرده است عصبانی شدند. “چگونه باید بتوانید از آن دور شوید؟” جید پرسید و باعث شد که او و دیگران بپرسند که آیا سوناک “در کنار آنها” است یا خیر.

همه اعضا با قاطعانه “نه” پاسخ دادند. تریسی افزود: «مطمئناً نه،» و ادعا کرد که به دلیل خانواده میلیونر خود «با واقعیت» یا طبقه کارگر در تماس نیست. من فکر نمی کنم که او رهبر این کشور باشد. من فکر نمی کنم او واقعاً درک کند. او ظاهراً بسیار باهوش است، اما فکر نمی‌کنم با واقعیت در ارتباط باشد.»

اعضای گروه تمرکز همچنین این سوال را مطرح کردند که آیا سیاستمدارانی از هر حزبی وجود دارد که بفهمد زندگی ماه به ماه چگونه می تواند باشد. جید گفت: «کارگر به ما می‌گوید چه می‌خواهیم بشنویم، زیرا آنها می‌خواهند وارد شوند.

کریگ اضافه کرد: “اگر به کسی نگاه کنید که به این پست می رود [of prime minister or leading a party] اکنون، بیشتر آنها دست به دهان زندگی نکرده اند و بخشی از طبقه کارگر نبوده اند.»

کریگ توضیح داد که دیدن کاهش دستمزد واقعی او چقدر سخت بوده و احساس می کند که نمی تواند از دولت حمایت دریافت کند. هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا درست است که دولت مزایا را متناسب با تورم افزایش دهد، او تنها عضوی بود که توانست پاسخ دهد و آن را به عنوان “موضوع دردناک” طبقه بندی کرد. “در شرایط واقعی، [my partner and I are] بدتر از دو سال و نیم پیش. ما بالاتر از سطح مزایا هستیم، اما در سال 50 یا 60 بزرگ نیستیم.

لوئیز، مادر مجرد 5 فرزند 33 ساله که در یک مدرسه تخصصی کودکان کار می کند، گفت که مجبور شده است بخاری را روشن نکند و شنیدن درخواست گرمی از فرزندانش را تحمل می کند. یکی از فرزندان من اوتیستیک است و اگر سرد شود در حال ذوب شدن است. کار به جایی رسیده است که بچه‌هایم می‌گویند: “مامان، من هودی پوشیده‌ام، اما یک پتو پوشیده‌ام، و هنوز سردم است.”

تریسی گفت: «دولت از آنچه این کشور را زمانی بزرگ کرده بود، غافل شده است. اکنون در نقطه‌ای هستیم که مردم می‌پرسند برای اینکه زندگی بهتری برای خود بسازید چه کاری باید انجام دهید؟»

کالین 30 ساله همچنین این سوال را مطرح کرد که چرا به محافظه کار رای داده است. او با تکان دادن سر اعضای گروه به اتفاق آرا گفت: «از نظر اعتبار، محافظه‌کاران پایین و پایین و پایین رفته‌اند.

قفل سه گانه بازنشستگی موضوع بسیار آسان تری بود، زیرا همه فکر می کردند بازنشستگان مستحق این هستند که از پولی که در طول عمر خود برای آن زحمت کشیده بودند لذت ببرند. مدیر محصولات خیریه تیفانی، 30 ساله، اضافه کرد: “فقط به این دلیل که آنها در یک خانه میلیون پوندی زندگی می کنند، به این معنی نیست که گرمایش آنها روشن بوده است.”

لی برای اولین بار در بیش از 100 سال در آخرین انتخابات به محافظه‌کاران رفت. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که سوناک احتمالاً رأی‌دهندگان دیوار آبی را که محافظه‌کاران در دوران بوریس جانسون را به خاطر پارتی‌گیت و برگزیت رها کرده‌اند، باز خواهد گرداند، اما چالش بیشتری برای جلب نظر رأی‌دهندگان دیوار قرمز معمولی دارد. بر اساس نظرسنجی Public First for More in Common، کمتر از یک سوم (32 درصد) کسانی که در سال 2019 به محافظه‌کاران روی آورده‌اند، گفته‌اند که اگر از آنها خواسته شود، به همان روش رای خواهند داد.

لوک تریل، مدیر بریتانیایی More in Common، می‌گوید: «این گروه چه افزایش قیمت‌ها، افزایش نرخ بهره یا اقدامات اعلام‌شده در این بودجه باشد، این گروه از اینکه خانواده‌های کارگر دائماً تحت فشار قرار می‌گیرند عصبانی و خسته شده‌اند.

“بزرگترین نگرانی برای محافظه‌کاران باید این باشد که در حالی که این گروه از رای‌دهندگان محافظه‌کار برای اولین بار در سال 2019 اهمیت بازگرداندن اقتصاد به مسیر اصلی را درک می‌کردند، آنها فکر نمی‌کردند افرادی که در مورد نحوه چیدمان مسائل تصمیم می‌گیرند زندگی آنها را درک کنند. یا در کنار آنها بودند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …