حکیم جفریس در مسیر تبدیل شدن به اولین رهبر حزب سیاه پوست در کنگره | دموکرات ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حکیم جفریس از نیویورک روز جمعه در حال تبدیل شدن به اولین رهبر حزب سیاهپوست در کنگره بود و پس از کسب تاییدیه های کلیدی برای جانشینی نانسی پلوسی، رئیس مجلس فعلی که روز پنجشنبه انصراف خود را از رهبری اعلام کرد، نامزدی خود را برای رهبری اقلیت مجلس نمایندگان اعلام کرد.

دموکرات ها پس از انتخابات میان دوره ای که در آن جمهوری خواهان عملکردی کمتر از حد انتظار داشتند، کنترل مجلس نمایندگان را در ژانویه واگذار خواهند کرد.

جفریس پس از آن که دموکرات‌ها به سرعت برای پایان دادن به نبردهای داخلی و اجازه دادن به نسل جدید و جوان‌تر کنترل را به دست گرفتند، نامزدی خود را اعلام کرد.

پلوسی، اهل کالیفرنیا، اولین زنی بود که سخنران بود و از سال 2007 تا 2011 و از سال 2019 این نقش را به عهده گرفت. اما او اکنون 82 ساله است.

استنی هویر از مریلند، 83 ساله و رهبر فعلی اکثریت، نیز کناره گیری خواهد کرد. او روز پنجشنبه گفت: «اکنون زمان نسل جدیدی از رهبران است، و من مفتخرم که حمایت قاطع خود را از حکیم جفریس برای رهبری دموکرات ارائه دهم.»

جیمز کلایبرن از کارولینای جنوبی، تازیانه مجلس، نیز 82 ساله است. گزارش شده بود که او به دنبال دستیار رهبر بود، اما برای مقام اول از جفریس، 30 سال کوچکتر از او حمایت کرد.

تأییدیه های Clyburn تأثیر قابل توجهی دارند. به‌عنوان دموکرات ارشد سیاه‌پوست در کنگره، تأیید جو بایدن از نامزدی جو بایدن برای ریاست‌جمهوری به طور گسترده‌ای به این دلیل بود که معاون سابق رئیس‌جمهور را به پیروزی در انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری در سال 2020 سوق داد.

بنا بر گزارش ها قرار بود جفریس به رهبری دموکرات مجلس نمایندگان کاترین کلارک از ماساچوست به عنوان شلاق اقلیت و پیت آگیلار از کالیفرنیا، یکی از اعضای کمیته 6 ژانویه که برای ریاست انجمن حزبی نامزد می شود، بپیوندند.

جو نگوس از کلرادو، یکی دیگر از دموکرات های سیاهپوست در حال ظهور که در دومین استیضاح ترامپ مدیر مجلس نمایندگان بود، نیز به دنبال جایگاه رهبری بود، اما با مسدود شدن کلیبرن مواجه شد.

گزارش شده است که پرامیلا جایپال از ایالت واشنگتن، رهبر گروه پیشرو کنگره، پس از یک اشتباه استراتژیک شرم آور در مورد نامه ترقی خواهان به بایدن در مورد کمک ایالات متحده به اوکراین، از تلاش برای نقش رهبری عقب نشینی می کند.

کلارک، 59 ساله و در حال حاضر دستیار سخنران، به واشنگتن پست گفت: “من سابقه گردآوری افراد و راه حل ها را دارم، و با گوش دادن و دانستن واقعی، اعتماد را در سراسر گروه در گوشه های مختلف ایدئولوژیک، بخش های جغرافیایی گروه خود ایجاد کرده ام. مسائلی که اعضا به آن اهمیت می‌دهند، جایی که باید بتوانند برای مناطق خود ارائه دهند.»

جفریس به طور گسترده ای به عنوان یک ارتباط دهنده مؤثر شناخته می شود که از رویارویی با مخالفان نمی ترسد. در حساب رسمی توییتر خود، توییت پین شده نشان دهنده توبیخ شدید کلارنس توماس، قاضی دادگاه عالی، از جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در اوایل سال جاری، اندکی پس از افشای تصمیم مبنی بر لغو حق سقط جنین است.

جفریس گفت: «اجازه دهید این سؤال را از برادر توماس بپرسم. چرا اینقدر متنفری؟

نفرت از حقوق مدنی، نفرت از حقوق زنان، نفرت از حقوق باروری، نفرت از حق رای، نفرت از حقوق زناشویی، نفرت از حمایت برابر تحت قانون، نفرت از آزادی و عدالت برای همه، نفرت از انتخابات آزاد و عادلانه؟ چرا اینقدر متنفر هستید و فکر می کنید می توانید از پس آن بربیایید؟ از نظارت عمومی فرار کنید زیرا فکر می کنید بی شرمی ابرقدرت شماست؟

جفریس زمانی که یک دهه پیش به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، مورد توجه ملی قرار گرفت، تا حدی به این دلیل که منابعی از جمله واشنگتن پست او را «باراک اوباما بروکلین» نامیدند.

تئودور ولز، مربی سابق جفریس در شرکت حقوقی منهتن پل وایس، به پست گفت، جفریس “کسی است که به راحتی در جوامع سیاه و سفید کار می کند” و نشان دهنده “یک تکامل طبیعی در پس زمینه سیاستمداران آمریکایی آفریقایی تبار است.”

نسل قبلی سیاستمداران آمریکایی آفریقایی تبار ریشه در جنبش های حقوق مدنی دهه 1960 داشت، اما نسل حکیم در آمریکای چندفرهنگی تر رشد کرد و از این نظر پیشینه و دیدگاه آنها متفاوت است.

روز پنجشنبه، یکی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان، مت کارترایت از پنسیلوانیا، به بلومبرگ نیوز گفت که جفریس «یک صندلی فوق‌العاده بود. من نمی توانم حتی یک گام اشتباه را که او انجام داده است، فکر کنم. بنابراین من فکر می کنم که او می تواند رهبر اقلیت باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …