مهاجران مدیترانه ای: 26 کودک خردسال توسط وایکینگ اقیانوسی در جنوب فرانسه ناپدید شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات محلی می گویند بیش از 22 مهاجر زیر سن قانونی بدون همراه که توسط کشتی بشردوستانه اوشن وایکینگ نجات یافته و توسط فرانسه برده شده بودند، از مرکز پذیرش خود ناپدید شده اند.

شورای بخش جنوبی وار گفت که به دادستان عمومی گفته شده است که 26 نفر از 44 جوان زیر سن قانونی در مرکز متواری شده اند.

ژان لوئیس ماسون، رئیس این وزارتخانه به روزنامه فیگارو گفت: «سه نفر از 44 کودک زیر سن قانونی فرار کرده بودند… پس از مراقبت». وی افزود: صبح روز پنجشنبه ۲۳ کودک دیگر مفقود شده بودند.

کریستوف پاکت، معاون مدیرکل مسئول همبستگی در شورای دپارتمان وار، به خبرگزاری فرانسه گفت: «این برای ما قابل پیش بینی بود.

او توضیح داد که بیشتر 26 نوجوان اریتره ای بودند که “هیچ وقت نمی مانند” زیرا “آنها اهداف خاصی در کشورهای شمال اروپا دارند” مانند هلند، لوکزامبورگ، سوئیس یا آلمان، جایی که می خواهند به خانواده یا بستگان خود بپیوندند.

این مهاجران جوان برخلاف 190 بزرگسالی که یک هفته پیش پس از دو هفته گیر افتادن در دریای مدیترانه در کشتی نجاتی که توسط سازمان بشردوستانه اروپایی اجاره شده بود، در یک منطقه انتظار بسته نگهداری نشده بودند. سازمان SOS Méditerranée

کریستف پاکت افزود: “مأموریت ما محافظت از آنها است و نه بازداشت آنها.”

او تاکید کرد: خردسالانی که فرار کرده بودند «رفتار مثال زدنی داشتند، با تشکر از ما رفتند».

ساموئل فینیلز، دادستان عمومی تولون، به خبرنگاران گفت: «پدیده فرار خردسالان بدون همراه، به دلایل بسیاری، به عنوان مثال در یکی دیگر از کشورهای اروپایی روابط خانوادگی مکرر است.

وی افزود: تامین سرپناه مرحله ای از حمایت از کودکان است که نمی توان آن را حبس تلقی کرد.

ماه گذشته، کشتی نجات خیریه اوشن وایکینگ، 234 مهاجر از جمله 57 کودک را که سعی داشتند پس از عبور از دریای مدیترانه از شمال آفریقا به کاتانیا در سیسیل برسند، نجات داد.

اما ایتالیا به مدت سه هفته به کشتی اجازه لنگر انداختن نداد و کشتی را مجبور کرد به سمت فرانسه حرکت کند.

دولت فرانسه ایتالیا را به دلیل عدم کمک به کشتی “غیر مسئولانه” و “غیر انسانی” خواند و دولت راستگرای ایتالیا را به “نقض اعتماد” متهم کرد.

پاریس در پاسخ گفت که از پذیرش 3500 پناهجوی ایتالیایی که قرار بود تحت طرح “همبستگی” اروپایی برای اشتراک مهاجران بپذیرد، خودداری می کند.

جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا – که با وعده توقف جریان مهاجران بین آفریقا و ایتالیا انتخاب شد، واکنش پاریس را “غیر قابل درک و غیرقابل توجیه” توصیف کرد.

به نظر می‌رسد که این اختلاف تنها روز دوشنبه پس از گفتگو میان سرجیو ماتارلا و امانوئل ماکرون، روسای جمهور ایتالیا و فرانسه، فروکش کرد.

ایتالیا در سال جاری شاهد افزایش شدید مهاجران بوده است. اما در طول دو سال گذشته، به عنوان درصدی از جمعیت خود، پناهندگان کمتری را پذیرفته و درخواست‌های پناهندگی کمتری را بررسی کرده است.

ریاست جمهوری چک شورای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد وزرای کشور اتحادیه اروپا در 25 نوامبر در بروکسل برای بحث در مورد سیاست مهاجرت پس از بحران فرانسه و ایتالیا دیدار خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …