پنی وانگ پس از حکم MH17 ولادیمیر پوتین را به “پناه دادن به قاتلان” متهم کرد | پنی وانگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پنی وانگ، رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین را به “پناه دادن به قاتلان” متهم کرد و هشدار داد که جهان حکم دادگاهی را که روسیه و دو شهروند آن مسئول سرنگونی MH17 بودند، فراموش نخواهد کرد.

وزیر خارجه استرالیا این اظهارات را روز جمعه پس از آن بیان کرد که دادگاه هلند، ایگور گیرکین و سرگئی دوبینسکی روس‌ها و لئونید خارچنکو اوکراینی را در سرنگونی هواپیما و قتل همه سرنشینان این هواپیما مجرم شناخت.

پرواز MH17 خطوط هوایی مالزی در سال 2014 هنگام پرواز بر فراز شرق اوکراین توسط یک موشک زمین به هوای روسیه سرنگون شد و 298 نفر از جمله 38 استرالیایی کشته شدند.

روز جمعه وانگ گفت که حکم دادگاه “حقیقت” را صادر کرده است.

می‌خواهم ابتدا به همه خانواده‌ها و دوستان بگویم که ما می‌دانیم که شما غم و اندوهی غیر قابل درک را متحمل شده‌اید. وانگ به رادیو ملی گفت: ما می دانیم که شما مدت زیادی منتظر عدالت بوده اید.

این احکام مهم است زیرا آنها حقیقت را تأیید می کنند: اینکه این افراد مسئول سرنگونی یک هواپیمای غیرنظامی بودند و همچنین دخالت فدراسیون روسیه را تأیید می کند[that the] جدایی طلبان از روسیه جهت گیری داشتند. روسیه آموزش، تسلیحات و پول تهیه کرد.

“بنابراین، در حالی که من می دانم که وقتی شما عزیزی را در چنین شرایط وحشتناکی از دست می دهید، اندک اندکی می تواند غم و اندوه را کاهش دهد، برای حقیقت مهم است که [come] بیرون – و دارد.»

وونگ در مورد اینکه آیا روسیه ممکن است این افراد را تحویل دهد، گفت: ما به روسیه می‌گوییم، جهان می‌داند که شما قاتلان را پناه می‌دهید و این چیزی در مورد شما می‌گوید، آقای پوتین.

وونگ گفت که جهان می‌داند که این سه مرد “298 نفر را به قتل رساندند” و آنها “در فهرست اینترپل باقی خواهند ماند و هیچ چیز این حکم را که به عنوان کیفرخواست علیه آنها و کسانی که از آنها حمایت کرده و حمایت مالی کرده‌اند، حذف نخواهد کرد.”

وزیر خارجه استرالیا گفت که استرالیا به اعمال فشار بر روسیه و همکاری با جامعه بین المللی برای “مسئول نگه داشتن روسیه برای همه اقداماتش” ادامه خواهد داد.

بدیهی است که ما آرزو می کنیم دنیا با آنچه هست متفاوت باشد – اما به واکنش به آن نگاه کنید [the invasion of] اوکراین… و فشاری که روسیه احساس کرده است – این مهم است.

ما می‌خواهیم روسیه به گونه‌ای دیگر عمل کند، اما تا زمانی که این کار را انجام ندهد، کاری که باید انجام دهیم این است که پاسخ جمعی به لغو قوانین بین‌المللی روسیه را حفظ کنیم.»

جولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا در زمان سرنگونی هواپیمای MH17، پس از صدور حکم مجرمیت به اسکای نیوز گفت که روسیه «باید مسئولیت این جنایت شنیع را بپذیرد».

او گفت: “روسیه نمی تواند به پنهان شدن در پشت دروغ ها و ابهامات ادامه دهد – آنها در هر مرحله از این تحقیقات جلوگیری کرده اند.”

بیشاپ گفت اکنون واضح است که روسیه “قبلاً در سال 2014 به اوکراین حمله کرده بود – فقط در مورد آن دروغ گفته بود”، اما یافته های مربوط به سرنگونی MH17 “این دروغ را آشکار کرد”.

آنها کشاورزان اوکراینی نبودند که بتوانند موشک زمین به هوا را مستقر کنند و پرواز تجاری را در ارتفاع 33000 فوتی ساقط کنند.

به گیرکین، دوبینسکی و خارچنکو دستور داده شد که «بیش از 16 میلیون یورو» (25 میلیون دلار استرالیا) غرامت به قربانیان بپردازند. این سه مرد همچنان آزاد هستند و مشخص نیست که آیا محکومیت خود را سپری خواهند کرد یا خیر.

سومین تبعه روسیه، اولگ پولاتوف، به دلیل عدم وجود شواهد در مورد نقش او در شلیک موشک، از اتهامات وارده تبرئه شد.

در سال 2014، هر چهار نفر از مبارزان جمهوری خودخوانده مردم دونتسک، یک جنبش جدایی طلب طرفدار روسیه بودند. هیچ یک از این افراد در دادگاه حاضر نشدند و فقط پولاتوف انتخاب وکلایی را انتخاب کرد که از طرف او اعتراف کردند که بی گناه هستند.

دادستان ها و مظنونان دو هفته فرصت دارند تا علیه تصمیمات دادگاه تجدید نظر کنند.

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفت که این تصمیم دادگاه مهمی است و در توییتر خود نوشت: «منتظر نگه داشتن مغز متفکران نیز بسیار مهم است، زیرا احساس معافیت از مجازات منجر به جنایات جدید می شود. ما باید این توهم را از بین ببریم. مجازات برای همه [Russia’s] جنایات در آن زمان و اکنون اجتناب ناپذیر است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

یک نماینده سابق کنگره به پولشویی بیش از 50 میلیون دلار با ونزوئلا متهم شد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک نماینده سابق کنگره میامی …