افزایش مزایا باعث تسکین اما هشدار جدی از سوی فعالان فقر می شود | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فعالان مبارزه با فقر از تصمیم صدراعظم برای افزایش 10.1 درصدی مزایا در سال آینده ابراز آرامش کردند، اما هشدار دادند که میلیون‌ها نفر از فقیرترین مردم همچنان با افزایش تورم، قدرت مخارج خود را کاهش خواهند داد.

این افزایش کمتر از نرخ تورم فعلی 11.1 درصد است و به دنبال سال‌ها کاهش ارزش واقعی مزایا بر زندگی 9 میلیون خانوار – که 7 میلیون نفر از آنها شامل افراد شاغل می‌شود- می‌شود.

این افزایش 11 میلیارد پوند هزینه خواهد داشت و بیشتر از نرخ 5.4 درصدی افزایش درآمد است که از آن بیم می‌رفت. جرمی هانت در آنچه که او به عنوان “حمایت هدفمند برای کمک به آسیب پذیرترین شهروندان خود” توصیف کرد، گفت که یک خانواده با اعتبار جهانی در سال آینده به طور متوسط ​​حدود 600 پوند از آن بهره مند خواهند شد. اما تحلیلگران هشدار دادند که میلیون‌ها نفر همچنان با زمستان بسیار چالش‌برانگیزی مواجه هستند، زیرا افزایش پرداخت‌ها تا پنج ماه دیگر نخواهند رسید.

هانت همچنین اعلام کرد که پس از افزایش 630,000 بزرگسال در سن کار غیرفعال اقتصادی از زمان شروع همه‌گیری، از 600,000 نفر دیگر با اعتبار جهانی خواسته می‌شود تا با یک مربی کاری ملاقات کنند تا ساعات یا درآمد خود را افزایش دهند.

ربکا مک‌دونالد، اقتصاددان ارشد بنیاد جوزف راونتری، گفت: «دولت با اتخاذ این موضع اذعان کرده است که مردم نمی‌توانند بیشتر از این در مقابل از بین رفتن مزایا مقاومت کنند. با این حال، خانواده ها با بدترین زمستانی روبرو هستند که بسیاری به یاد دارند و نمی توانند برای آوریل منتظر بمانند – آنها اکنون به کمک نیاز دارند تا از زمستانی با هزینه های سرسام آور عبور کنند. حتی با افزایش نرخ ها، نرخ ها در پایین ترین حد تاریخی قرار دارند و خانوارهایی که در دوران سختی قرار دارند، به طور فزاینده ای قادر به تامین نیازهای ضروری نیستند.

او اضافه کرد: «این زمستان و بعد از آن هنوز هم یک مسیر مانع ترسناک خواهد بود، فقط برای تأمین نیازهای ضروری».

آلیسون گارنهام، مدیر اجرایی Child Poverty Action Group، گفت: «این یک تسکین است که مزایا و سقف مزایا با تورم افزایش می‌یابد»، و افزود: «اما این چهارمین باری است که در 10 سال گذشته مزایا بر اساس تورم افزایش می‌یابد. در نتیجه ریاضت اقتصادی – که امروز صدراعظم آن را ستایش کرد – تقریباً 4 میلیون کودک در بریتانیا در فقر زندگی می کنند. بسته امروز مانع از ترکیدن یخ در خانواده‌های در حال مبارزه نمی‌شود.»

عمران حسین، مدیر خط مشی Action for Children، گفت: “خانواده هایی که ما از آنها حمایت می کنیم تا حد زیادی آسوده خاطر خواهند شد”، اما سطح مزایا “هنوز با آنچه خانواده ها برای زندگی نیاز دارند، مطابقت ندارد”.

هانت از پرداخت هزینه های اضافی زندگی در سال آینده 900 پوند برای خانوارها با مزایای تست شده، اما تنها 150 پوند برای افرادی که از مزایای ناتوانی استفاده می کنند، اعلام کرد که به گفته حقوق معلولان انگلستان کمتر از تورم است و مانند “بادام زمینی پرتاب” است.

کامران مالیک، مدیر اجرایی این موسسه خیریه گفت: «در حالی که دولت چاقو را به طور کامل در دست افراد معلول قرار نداده است، اما همچنان آن را بین انگشتان خود می‌چرخاند».

هانت همچنین سقفی برای افزایش اجاره بهای اجتماعی – که بر 4 میلیون خانوار تأثیر می گذارد – با نرخ کمتر از 7 درصد در سال 2023/24، 900 پوند پرداخت هزینه زندگی و 300 پوند برای خانوارهای مستمری بگیر اعلام کرد.

فدراسیون ملی مسکن گفت، سقف اجاره اجتماعی افراد دارای مالکیت مشترک را پوشش نمی‌دهد، اما انجمن‌های مسکن که 80 درصد از خانه‌های دارای مالکیت مشترک را تشکیل می‌دهند نیز متعهد به مطابقت با آن هستند.

دستمزد زندگی ملی در آوریل با 9.7 درصد افزایش به 10.42 پوند خواهد رسید – افزایش حقوق سالانه بیش از 1600 پوند برای یک کارگر تمام وقت، اما هنوز کمتر از تورم فعلی است.

همانطور که پیش بینی می شد، صدراعظم حقوق بازنشستگی ایالتی را نیز بر اساس تورم، با افزایش 870 پوندی نسبت به آوریل افزایش داد – بزرگترین افزایش تا به حال به صورت مطلق. او همچنین اعتبار بازنشستگی را 10.1 درصد افزایش داد، به ارزش 1470 پوند برای دو 960 پوند برای یک مستمری بگیر مجرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انگلیس در بازی کینه پسااستعماری توسط مهاجم نامرئی آمریکا نجات یافت | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آبینندگان تلویزیون مریکا با فرهنگ مردمی …