اتریش، صربستان و مجارستان با بیان اینکه اقدامات اتحادیه اروپا شکست خورده است، به توافقنامه مهاجرت دست یافتند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدراعظم اتریش همزمان با امضای توافقنامه سه جانبه با صربستان و مجارستان برای تقویت امنیت مرزی بالکان، حملات شدیدی را علیه اقدامات مهاجرتی اتحادیه اروپا آغاز کرد.

این سه کشور در بلگراد برای امضای یادداشت تفاهم در مورد این موضوع ملاقات کردند.

کارل نهمر، صدراعظم اتریش گفت: «سیستم پناهندگی اتحادیه اروپا شکست خورده است. ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که کشورهای اتحادیه اروپا به دنبال اشکال جدیدی از مشارکت خارج از آنچه در اتحادیه اروپا ممکن است هستند.»

نهمر گفت که اتریش می تواند تا پایان سال بیش از 100000 درخواست پناهندگی داشته باشد در حالی که در سال 2021 حدود 40000 نفر درخواست پناهندگی داده بودند.

تبعیدهای سازمان یافته

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، گفت کشورش در سال جاری حدود 250 هزار تلاش برای عبور غیرقانونی مرزها را ثبت کرده است.

اوربان گفت: ما نیازی به مدیریت مهاجرت نداریم، باید جلوی آن را بگیریم. ما باید به آنها (مهاجران) نشان دهیم که نمی توانند عبور کنند.»

مقامات گفتند که اتریش و مجارستان همچنین متعهد شدند به صربستان در سازماندهی اخراج با هواپیما از طریق هواپیماهای افرادی که از کشورهای به اصطلاح امن مبدا به کشور بالکان می آیند و واجد شرایط پناهندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا صربستان نیستند، کمک کنند.

این سه کشور خود را در خط مقدم مسیر مهاجرت مهاجران بالکان غربی به اتحادیه اروپا با ورود مهاجران غیرقانونی از ترکیه، بلغارستان و مقدونیه به صربستان می بینند. اکنون، آنها می خواهند این خط مقدم را تغییر دهند.

الکساندر ووچیچ، رئیس‌جمهور صربستان، گفت: «ما آماده‌ایم همراه با مقدونیه شمالی به سمت جنوب حرکت کنیم و در نتیجه از اروپا و کشور خود محافظت کنیم.»

پهپادها و دوربین های دید حرارتی

صد کارمند امنیتی اضافی مجهز به وسایل نقلیه، عینک دید حرارتی و هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان بخشی از پیمان جدید بین سه کشور به مرز مقدونیه شمالی اعزام می شوند.

در سال‌های 2015-2016، مجارستان یک حصار سیمی در مرز با صربستان ساخت تا از ورود مردم جلوگیری کند.

کارشناسان گفته‌اند که مسیر مهاجرت زمینی بالکان در شرایط بد آب و هوا فعال‌تر می‌شود، زمانی که گذرگاه‌های خطرناک از دریای مدیترانه و دریای اژه حتی خطرناک‌تر می‌شوند. بیشتر مهاجران از افغانستان و سوریه می آیند، اما افرادی نیز هستند که از فقر و خشونت در آفریقا یا آسیا می گریزند.

موضوع مهاجرت باعث ایجاد اختلاف بین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است. اخیراً ایتالیا و فرانسه بر سر نحوه رسیدگی به قایق پر از پناهجویان در حال عبور از دریای مدیترانه با یکدیگر اختلاف داشتند. ایتالیا دو هفته قبل از اینکه مقامات فرانسوی اجازه ورود مسافرانش را به ساحل تولون بدهند، به کشتی اجازه پهلوگیری نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …