آیا می خواهید عینک آفتابی Joan Didion بخرید؟ این 27000 دلار خواهد بود. ساعت شکسته اش؟ 35000 دلار | جوآن دیدیون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فروش ملکی برای مرحوم جوآن دیدیون باعث شده است که خریداران هجوم آورند تا وسایل نویسنده را بردارند، از دستمال سفره گرفته تا عینک آفتابی سلین درشت و یک ساعت رومیزی شکسته که هزاران دلار بالاتر از قیمت های تخمینی فروخته می شود.

روز چهارشنبه، حراج زنده در گالری پله در نیویورک، با عنوان نماد آمریکایی: دارایی از مجموعه جون دیدیون، مبلمان، آثار هنری و کتاب‌های نویسنده فقید آمریکایی را با قیمت‌های گزاف به دست آورد.

یک جفت عینک آفتابی لاک پشت مصنوعی ساخت سلین به قیمت 27000 دلار فروخته شد. دیدیون به خاطر علاقه‌اش به قاب‌های بزرگ و خانه مد فرانسوی معروف بود و در 80 سالگی یک جفت را برای سلین مدل‌سازی کرد.

یک میز افرای خوش تیپ، چوب بلوط و چشم پرنده که زمانی توسط والدین دیدیون، فرانک و ادوئن خریداری شده بود، به قیمت 60000 دلار فروخته شد. تخمین 8000-12000 دلار بود.

ساعت رومیزی کارتیه او – که به نظر می رسد سالم نیست، بین 100 تا 200 دلار به فروش می رسد. به قیمت 35000 دلار فروخته شد.

دو مجموعه از نوت‌بوک‌های خالی و بلااستفاده، از جمله برخی از مولسکین‌ها، هر کدام به قیمت 11000 دلار فروخته شد، در حالی که مجموعه‌ای از دستمال‌های رومیزی گلدوزی شده او، «تعدادی با لکه‌های پراکنده مطابق با استفاده» به قیمت 14000 دلار فروخته شد.

مجموعه‌ای از صدف‌ها و سنگ‌ریزه‌هایی که دیدیون در اتاق نشیمن خود به نمایش گذاشته بود به قیمت 7500 دلار فروخته شد، در حالی که مجموعه پیش‌بندهای او، از جمله یکی با شعار “شاید کلم بروکلی هم شما را دوست نداشته باشد”، با وردنه به قیمت 6000 دلار بسیار فروخته شد.

قیمت های بالا برخی از تماشاگران حراج آنلاین را شگفت زده کرد. اما همه چیز به یک هدف خوب می رسد: درآمد حاصل از آن به مراقبت از بیماران و تحقیقات پارکینسون و سایر اختلالات حرکتی در دانشگاه کلمبیا، و به انجمن تاریخی ساکرامنتو، برای بورسیه تحصیلی کالج شهر ساکرامنتو برای زنان در ادبیات اهدا خواهد شد.

به حراج دیدیون نگاه می‌کنم و صادقانه بگویم که هر زمان که می‌میرم، فقط تمام چیزهای خانه‌ام را به قیمت بیش از چهار دلار برای هر کالا، مهم نیست که چه چیزی است، حراج می‌کنم، و اجازه دهید 15 نفری که علاقه‌مند هستند برای همه چیزهای عجیب و غریب با آن مبارزه کنند. تی‌شرت‌های قدیمی، قلاب‌ها و این‌ها

— حنیف عبدالرقیب (@NifMuhammad) 16 نوامبر 2022

24000 دلار برای یک پشته از کتاب های جوآن دیدیون! نه حتی کتابهایی که او نوشت. فقط کتابهایی که او خوانده است. احساس زنده بودن میکنم.

– متی کان (@mattiekahn) 16 نوامبر 2022

خانه حراج پس از بررسی تمام موارد موجود در آپارتمان Upper East Side که زمانی دیدیون با همسرش جان گرگوری دان به اشتراک گذاشته بود، به لات های نمایش پرداخته بود.

لیزا توماس، مدیر بخش هنرهای زیبای Stair و سازمان دهنده اصلی نمایش هفته گذشته به آبان نیوز گفت: «ما اقلامی را از آپارتمان او انتخاب کردیم که احساس می‌کردیم به بهترین وجه بیانگر داستانی بود که ما و خانواده‌اش می‌خواستیم درباره او بگوییم. برای دیدن این نوع اشیاء شخصی شیرین، ریسمان قلب را می کشد.»

اوایل این هفته، یک جفت قدیمی Birkenstocks که زمانی متعلق به یکی از بنیانگذاران اپل بود، استیو جابز، تقریباً 220,000 دلار فروخته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“من نمی توانم اتاق پسرم را گرم کنم”: مردمی که برای دسترسی به حمایت انرژی بریتانیا تلاش می کنند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدولت به هر خانوار 400 پوند …