Cop27: معماران توافق پاریس خواستار معامله برای طبیعت هستند – زنده | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قرار بود کمک مالی به کشورهایی که در خط مقدم بحران آب و هوا هستند یکی از موضوعات مهم اجلاس امسال باشد.

اما اتحاد کشورهای جزیره کوچک (AOSIS) و سایر کشورهای در حال توسعه گفته اند به شدت نگران عدم پیشرفت در بودجه برای ضرر و زیان است.

رئیس AOSIS، سر مولوین جوزف، که وزیر محیط زیست آنتیگوا و باربودا است، برخی از کشورهای توسعه یافته را به تلاش برای متوقف کردن پیشرفت “و حتی بدتر از آن، تلاش برای تضعیف کشورهای جزیره ای کوچک” متهم کرده است. او گفت:

ما آنقدر پیش رفته ایم که در مورد ضرر و زیان مالی شکست بخوریم. سه چهارم بشریت به یک نتیجه مطلوب در COP27 متکی است.

AOSIS و کشورهای در حال توسعه همکار ما در سی سال گذشته برای شنیدن این موضوع زحمت کشیده اند. AOSIS امسال به طور خستگی ناپذیری برای ایجاد اجماع، طراحی پیشنهاد صندوق پاسخگویی به ضرر و زیان و اطمینان از تعهد جامعه بین المللی برای حضور در COP27 و مذاکره در مورد این موضوع با حسن نیت کار کرده است.

اکنون، ما اینجا هستیم و برخی از کشورهای توسعه یافته به شدت در تلاش هستند تا پیشرفت را متوقف کنند و حتی بدتر از آن، تلاش می کنند کشورهای جزیره ای کوچک در حال توسعه را تضعیف کنند. بنابراین، آنها نه تنها بدترین تأثیرات بحران آب و هوا را ایجاد می کنند، بلکه در این روند چندجانبه با ما بازی می کنند.

اگر کشورهای دیگر به کنار گذاشتن جزایر کوچک برای تامین منافع صنعت سوخت فسیلی ادامه دهند، نمی توانند انتظار داشته باشند که مردم ما در یک استخر راکد شنا کنند. جزر و مد به ضرر و زیان تبدیل شده است. چرا همچنان گوش به فریاد مردم ما را کر می کنید؟ چرا همچنان اعتبار این روند را زیر سوال می برید؟

پاتریک گرینفیلد

پاتریک گرینفیلد

لولا رسیده است!

پاتریک گرینفیلد هنوز در صحنه حضور دارد او می نویسد:

وقتی لولا از راه می رسد و وارد اتاق جلسه در کنار غرفه می شود، صدای غرش بزرگی از جمعیت به گوش می رسد.

شعارهای “اوله، اول، اول، اولا، لولا، لولا!” راه اندازی مجدد مشخص نیست که آیا او قصد دارد برای جمعیت سخنرانی کند یا خیر. من تا به حال اینقدر هیجان در Cop27 ندیده ام.

به من گفته شده که لولا قرار است در کنار فرمانداران آمازون در این مراسم سخنرانی کند.

همه چیز در پلیس تلخ نیست. جمعیت مشتاق در انتظار حضور رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا هستند. – یا لولا، همانطور که بیشتر او را می شناسند، در یک رویداد جانبی.

مرد ما پاتریک گرینفیلد یکی از آنهاست و ویدئویی از این لحظه را در توییتر منتشر کرده است. او می نویسد:

رئیس جمهور آینده برزیل قرار نیست تا شش ساعت دیگر به طور رسمی در اجلاس آب و هوا سخنرانی کند، اما تب لولا به Cop27 رسیده است.

من در میان جمعیت زیادی ایستاده‌ام و منتظر شنیدن صحبت‌های لولا در یک مراسم جانبی هستم که در حال حاضر نام او را در انتظار می‌خوانند. دیپلمات‌های ارشد، روسای سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های جهان در اطراف این مراسم شلوغ شده‌اند و سعی می‌کنند نگاهی اجمالی به رئیس‌جمهور منتخب برزیل در زمان ورود او داشته باشند. لولا متعهد شده است که به صفر رساندن جنگل‌زدایی در آمازون را هدف قرار دهد.

پس از تخریب محیط زیست که توسط سلف بلافصل او، ژایر بولسونارو، جناح راست رهبری شد، امیدهای زیادی وجود دارد که لولا برای محافظت از محیط زیست برزیل و جواهر تاج آن، جنگل های بارانی آمازون، اقدام کند.

اما مردی که بسیاری به او امید بسته اند، همین هفته پس از حضور در مصر با یک جت شخصی، درگیر جنجال های زیست محیطی شده است.

لولا تنها پلیسی نیست که از طریق هواپیمای خصوصی وارد شده است. داده های FlightRadar نشان داد که 36 جت خصوصی بین 4 و 6 نوامبر در شرم الشیخ فرود آمدند و 64 جت به قاهره پرواز کردند که 24 فروند از آنها از شرم الشیخ آمده بودند.

روز سه‌شنبه اخبار تلخ ترس‌ها را به ارمغان آورد برخی کشورها نسبت به تعهدات اقلیمی خود عقب نشینی کردندبا اولین پیش نویس آزمایشی تصمیمات از اجلاس سران نشان می دهد تلاش هایی برای برداشتن توافقات و کم کردن وعده ها.

امروز تیم ما از نزدیک تحولات مذاکرات را رصد خواهد کرد، به ویژه زنده ماندن در مورد این احتمال که مواضع افراطی – مانند تلاش برای از بین بردن هدف محدود کردن گرمایش زمین به 1.5 درجه سانتیگراد – به جای تلاش های جدی، به عنوان یک بازی مذاکره پیش رفته باشد. برای بازنویسی اهداف جهانی

صبح امروز، بیانیه ای که توسط گروه کشورهای صنعتی G20 صادر شد، که اجلاس سران آن در اندونزی به موازات Cop27 برگزار می شود، تعهد خود را به 1.5 درجه سانتیگراد تکرار کرد.

با توجه به ارزیابی‌های IPCC مبنی بر اینکه تأثیر تغییرات آب و هوا در افزایش دمای 1.5 درجه سانتیگراد در مقایسه با 2 درجه سانتیگراد بسیار کمتر خواهد بود، ما تصمیم داریم تلاش‌هایی را برای محدود کردن افزایش دما به 1.5 درجه سانتیگراد دنبال کنیم. این امر مستلزم اقدامات و تعهد معنادار و مؤثر همه کشورها است…

بیانیه صریح G20 پس از آن منتشر شد که تعدادی از پیش نویس های لو رفته از Cop27 نشان داد که تغییرات بالقوه در زمینه های مختلف وجود دارد. هدف اصلی محدود کردن گرمایش زمین به 1.5 درجه سانتیگراد توسط هند و چین مورد هدف قرار گرفته است، که در عوض می خواهند به هدف توافق پاریس یعنی سقف 2 درجه سانتیگراد بازگردند.

پیش نویس دیگری پیشنهادهایی را برای کاهش تعهدات برای تامین مالی سازگاری با آب و هوا نشان داد. می توانید در مورد پیش نویس های بحث برانگیز در استوری دیشب ما بیشتر بخوانید.

ناظران پلیس هنوز از صحنه‌های دراماتیک و گاهی مضحک در رویداد Cop27 فدراسیون روسیه در شب گذشته هیجان زده هستند.

بود، دامیان کارینگتون و نینا لاکانی گزارش، و از دو چیز قابل توجه است: فریاد جنایتکاران جنگی و غیبت کامل از بحث تولید نفت و گاز کشور. دومی علیرغم اینکه روسیه دومین تولید کننده بزرگ نفت و گاز در جهان است و انتشار کربن از سوخت های فسیلی عامل اصلی بحران آب و هوایی است.

این مراسم با فریادهای مکرر معترضان آغاز شد “شما جنایتکار جنگی هستید”، قبل از اینکه آنها به سرعت از اتاق خارج شوند. رئیس گفت: “این رویداد در مورد دستور کار آب و هوا است، نه دستور کار سیاسی.” با این حال، در 75 دقیقه بعد، نقش سوخت‌های فسیلی توسط شش مردی که هیئت را تشکیل می‌دادند ذکر نکردند.

“اینها جنایتکاران جنگی هستند”: یک فعال اولین جلسه عمومی روسیه در Cop27 را مختل کرد – ویدئو

سرگئی آنوپرینکو، معاون وزیر محیط زیست، ابتدا در مورد آسیب های اقتصادی ناشی از ذوب یخ های دائمی و در مورد حذف مکان های دفن زباله صحبت کرد. کریل کوماروف، از شرکت دولتی اتمی روس اتم، به طور مفصل در مورد توانایی های انرژی هسته ای روسیه صحبت کرد. او گفت: «استدلال‌ها علیه هسته‌ای اغلب رنگ‌های سیاسی و احساسی دارند،» و افزود که یک نیروگاه هسته‌ای شناور در یک شبه جزیره دورافتاده به «کودکان این امکان را داده است که برای اولین بار ببینند که برف می‌تواند سفید باشد».

یک مشاور علمی رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، در مورد نظارت بر گازهای گلخانه ای و نژاد خاصی از درخت صنوبر که می تواند کربن بیشتری را در حین رشد جذب کند، صحبت کرد.

همچنین در این پنل ویاچسلاو فتیسوف، سفیر حسن نیت برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد در روسیه، معاون دومای روسیه و ستاره سابق هاکی روی یخ، در مورد نیاز به حفظ دسترسی به آب صحبت کرد. او همچنین به تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه پس از حمله به اوکراین انتقاد کرد: «ما آماده همکاری هستیم، اما با تحریم‌هایی مواجه هستیم که شامل فناوری سبز و صرفه‌جویی در انرژی است. من نمی فهمم.»

همانطور که رویداد به سوالات تبدیل شد، جاستین رولات، سردبیر بی بی سی با اپراتور دوربین به صحنه نزدیک شد و پرسید: آیا قصد دارید تاوان آسیب های زیست محیطی که در اوکراین ایجاد کرده اید را بپردازید؟ در نتیجه تهاجم، اما به سرعت از اتاق خارج شد.

سردبیر آب و هوای بی بی سی پس از بازجویی از هیئت روسی درباره اوکراین در Cop27 حذف شد – ویدئو

آخرین سوال از حضار این بود که روسیه در مورد چه فکر می کند پیشنهاد هند برای گنجاندن نیاز به “کاهش تدریجی تمام سوخت های فسیلی” در متن تصمیم نهایی Cop27، به جای صرفاً “کاهش تدریجی زغال سنگ” همانطور که در پیمان گلاسکو که در Cop26 توافق شد. این پاسخ گنومیک را ایجاد کرد: زغال سنگ هنوز زنده است، پس بگذارید منتظر بمانیم.

شرکت کنندگان در این میزگرد روسیه را به عنوان یک کشور «مسئول اقلیمی» توصیف کرده بودند. اما این رویداد شواهد کمی از آن ارائه کرد.

این فعال اوکراینی بعداً در پاسخ به این سوال که چرا این مراسم را مختل کرده است سویتلانا رومانکو، از Razom We Stand، گفت: “خوشحالم که شر را به نام نام بردم و توانستم به آنها بگویم که همه اوکراینی ها اگر اینجا بودند دوست داشتند به آنها بگویند. شما یک دولت تروریستی هستید، نه ماه روزانه ما را نسل کشی، شکنجه و کشتار می کنید، نفت و گاز شما ما را می کشد. شما جنایتکاران جنگی هستید، نباید اینجا باشید، بلکه در دادگاه بین المللی باشید.»

پاتریک گرینفیلد

پاتریک گرینفیلد

صبح بخیر از شرم الشیخ، جایی که روز تنوع زیستی در Cop27 است. در اینجا چیزی است که باید انتظار داشت:

  • رئیس جمهور آینده برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا در شهر است و حدود ساعت 5 بعد از ظهر به وقت محلی (3 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) در اجلاس سخنرانی خواهد کرد. جهان به ویژه مشتاق شنیدن بیشتر در مورد برنامه او برای دستیابی به جنگل زدایی صفر در آمازون خواهد بود. دیروز، لولا با جان کری، فرستاده آب و هوای ایالات متحده و شی ژنهوا، مذاکره کننده ارشد آب و هوای چین دیدار کرد، در حالی که نزدیکان رئیس جمهور منتخب به مردم مصر اطمینان می دادند که توقف جنگل زدایی بی رویه در آمازون اولویت دولت او خواهد بود.

در اوایل این هفته، برزیل، جمهوری دموکراتیک کنگو و اندونزی – سه کشور بزرگ جنگل های بارانی – اعلام کردند که اتحادی را برای همکاری برای حفاظت از آنها در G20 در بالی تشکیل می دهند. به طرز گیج کننده ای، این توافقنامه از طرف رئیس جمهور مستعفی راست افراطی برزیل، ژایر بولسونارو، امضا شد، اگرچه تیم لولا با جمهوری دموکراتیک کنگو و اندونزی نیز در تماس بوده است. برای جزئیات بیشتر از لولا درباره نحوه همکاری سه کشور گوش فرا دهید.

طبیعت امروز در مصر در مرکز توجه قرار گرفته است، تنها سه هفته قبل از آغاز مسابقه تنوع زیستی Cop15 در مونترال، کانادا. معماران توافق پاریس یک شبه از رهبران جهان خواسته اند تا به یک توافق خواهر بلندپروازانه برای طبیعت دست یابند در حالی که هشدار داده اند که دمای 1.5 درجه سانتیگراد بدون حفاظت از اکوسیستم غیرممکن است. در طول روز انتظار بیشتری از نشست طبیعت ماه آینده داشته باشید.

صبح بخیر، و به پوشش زنده آبان نیوز از کنفرانس آب و هوای Cop27 که در شرم الشیخ مصر برگزار می شود، خوش آمدید.

تمرکز روز چهارشنبه بر روی تنوع زیستی خواهد بود و چهار تن از معماران اصلی توافق نامه پاریس در مورد آب و هوا از رهبران دیگر خواستند تا در کنفرانس Cop15 که در ماه دسامبر در کانادا برگزار می شود، توافقی مشابه برای طبیعت ارائه دهند.

رهبران باید یک توافق جهانی برای تنوع زیستی را تضمین کنند که به اندازه توافق پاریس برای تغییرات آب و هوایی جاه طلبانه، مبتنی بر علم و جامع باشد. در بیانیه لارنس توبیانا، کریستیانا فیگرس، لوران فابیوس و مانوئل پولگار-ویدال آمده است، مانند توافق پاریس، این توافق باید کشورها را تشویق کند که تعهد بدهند و همچنین اقدامات خود را متناسب با اندازه چالش افزایش دهند.

می توانید گزارش همکار من پاتریک گرینفیلد را در اینجا بخوانید:

در جاهای دیگر، امروز ممکن است روزی باشد که اولین پیش نویس «متن جلد» کنفرانس را ببینیم، که ممکن است تصوری از میزان پیشرفت – یا در غیر این صورت – در گفتگوها داشته باشد.

شما همچنین می توانید از رویدادهای دیروز در اینجا مطلع شوید.

من هستم دیمین گیلو می‌توانید نکات خبری، سؤالات یا هر چیز دیگری را به آدرس damien.gayle@aban.news.com یا در توییتر برای من ارسال کنید. @damiengayle.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …