سود SSE بیش از سه برابر با افزایش قیمت انرژی بریتانیا | SSE

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

SSE، شرکت تولیدکننده و شبکه برق، بیش از سه برابر شدن سود خود را به لطف افزایش قیمت انرژی گزارش کرده است – یک روز قبل از اینکه انتظار می رود دولت مالیات بادآورده را بر بخش برق افزایش دهد.

این شرکت که در پرث اسکاتلند مستقر است و نیروگاه‌های گازی را در کنار نیروگاه‌های برق آبی و مزارع بادی اداره می‌کند، افزایش 221 درصدی در سود تعدیل‌شده قبل از مالیات را در سال به 559 میلیون پوند در شش ماه منتهی به پایان سپتامبر گزارش کرد.

SSE که از زمان حمله روسیه به اوکراین از افزایش قیمت گاز در بریتانیا سود برده است، در سال جاری چندین بار پیش بینی سود کل سال خود را ارتقا داده است.

انتشار عملکرد مالی فزاینده در شرکت، که در ماه می پیش بینی سود خود را برای سال جاری به طور قابل توجهی ارتقا داد، یک روز قبل از اینکه جرمی هانت، صدراعظم، اعلام کند مالیات بادآورده 40 درصدی بر “بازده مازاد” را اعلام کند، منتشر شد. ژنراتورهای برق

ماه گذشته، تحلیلگران تخمین زدند که سود هفت شرکت بزرگ انرژی جهان تا کنون 150 میلیون پوند در سال 2022 افزایش یافته است.

SSE با اشاره به سرمایه گذاری بی سابقه 1.7 میلیارد پوندی در پروژه های امنیت انرژی و انرژی پایدار تلاش کرد تا افزایش سود را کمرنگ کند.

آلیستر فیلیپس دیویس، مدیر اجرایی، گفت: «انرژی ارزان‌تر، پاک‌تر و مطمئن‌تر در راه است، فقط باید ساخته شود، و SSE با سرعت در حال ساخت است. “با یک محیط سیاست حمایتی دولت، SSE به تنهایی می تواند تا پایان این دهه بیش از 24 میلیارد پوند در بریتانیا سرمایه گذاری کند.”

فیلیپس دیویس گفت که برنامه های سرمایه گذاری SSE “ده ها هزار” شغل ایجاد می کند و “امنیت مالی بیشتری را به خانواده ها ارائه می دهد و امنیت انرژی را برای همه بهبود می بخشد”.

SSE که می‌گوید سود آن عمدتاً ناشی از درآمد بیشتر از نیروگاه‌های گازسوزش است، گفت که تولید انرژی تجدیدپذیر آن تحت تأثیر آب و هوای نامساعد در دوره گزارش قرار گرفته است.

این شرکت در حال فروش 25 درصد از سهام دارایی‌های انتقال برق خود است تا پول نقد برای تولید بیشتر انرژی‌های تجدیدپذیر را جمع‌آوری کند زیرا بر انرژی بادی و آبی در اسکاتلند تمرکز دارد. SSE گفت که انتظار دارد “در هفته های آینده” به توافق فروش دست یابد.

همچنین در حال ساخت مزرعه بادی دریایی Seagreen، که بزرگترین مزرعه بادی جهان خواهد بود، و توسعه یک نیروگاه برق آبی پمپ شده در Coire Glas در Highlands است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …