کارشناسان می گویند نیمی از کاهش مالیات شخصی کوارتنگ به 5 درصد ثروتمندترین افراد اختصاص خواهد یافت | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس تجزیه و تحلیل اندیشکده های برجسته اقتصادی، تقریباً نیمی از کاهش مالیات شخصی در بودجه کوچک به 5 درصد ثروتمندترین جمعیت تعلق خواهد گرفت.

پس از اینکه صدراعظم بالاترین نرخ مالیات را برای افرادی که بیش از 150000 پوند پرداخت می کنند از 45p به 40p کاهش داد، بیشترین سود را از هدایای کواسی کوارتنگ به دست خواهند آورد – اگرچه افراد پردرآمد در اسکاتلند از این سود نخواهند برد.

افراد دارای وضعیت بهتر نیز از کاهش پرداخت های بیمه ملی و کاهش فراگیر در نرخ پایه مالیات بر درآمد بهره مند خواهند شد که قرار است از سال آینده از 20 درصد به 19 درصد کاهش یابد.

موسسه مطالعات مالی (IFS) گفت که اثر خالص بر درآمد یک میلیون پوندی سود سالانه 40000 پوند خواهد بود و تغییرات مالیاتی مترقی تر برنامه ریزی شده توسط ریشی سوناک، صدراعظم سابق را معکوس می کند.

در مجموع، اقدامات امروزی بسیاری از افزایش‌های مالیاتی را که توسط جانسون و سوناک معرفی شده‌اند، خنثی می‌کند و همه آنها را برای خانوارهای پردرآمد خنثی می‌کند.

زیان خانوارهای با درآمد متوسط ​​و بالاتر ناشی از سیاست‌های ارائه‌شده قبلی تقریباً با اقدامات امروز به نصف کاهش خواهد یافت.

ثروتمندترین دهم خانوارها که قرار بود در سال های 2025-2026 حدود 3 درصد از درآمد سالانه خود یا 3500 پوند در سال را از دست بدهند، طبق برنامه های بوریس جانسون و سوناک، اکنون حدود 700 پوند در سال – یا 1 درصد – سود خواهند داشت. متوسط، گفته شد.

پل جانسون، مدیر IFS، گفت که از تأثیر این اقدامات، از جمله کاهش عوارض بر خرید خانه و تغییر افزایش برنامه ریزی شده در مالیات شرکت، از تحلیل پیش بینی مستقل خزانه داری، اداره مسئولیت بودجه، ناامید شده است. (OBR).

او گفت: «کوارتنگ نشان داده است که مایل به قمار با پایداری مالی است تا بتواند این کاهش‌های عظیم مالیاتی را انجام دهد.

او مایل است از خطرات تورم شانه خالی کند و نرخ های بهره به طور قابل توجهی بالاتر را دعوت کند. و او با ارائه بودجه ای به جز نام بدون پیش بینی های همراه از OBR از بررسی دقیق اجتناب کرده است.

بنیاد رزولوشن گفت بسته 45 میلیارد پوندی صدراعظم برای کاهش مالیات – بزرگترین بسته از زمان بودجه آنتونی باربر در سال 1972، رشد را در کوتاه مدت افزایش می دهد اما بانک انگلستان را مجبور می کند تا نرخ بهره را افزایش دهد و شاهد 411 میلیارد پوند وام اضافی در طول پنج سال باشد. .

در این بیانیه آمده است که سخاوت صدراعظم زمانی که او قبلاً حدود 150 میلیارد پوند حمایت برای محدود کردن قبض‌های انرژی خانگی و تجاری را تحریم کرده بود، خطرناک بود.

به گفته این سازمان، بدهی‌ها هر سال در مسیر افزایش قرار داشت که نشان‌دهنده بزرگ‌ترین کاهش دائمی سیاست‌های مالی در تاریخ است.

تورستن بل، مدیر اجرایی این بنیاد، گفت که “هر ضایعات ارتدوکسی خزانه داری پاره شده است” در تلاش برای ایجاد رشد از طریق کاهش مالیات.

در حالی که تضمین قیمت انرژی برای کاهش استانداردهای زندگی در زمستان امسال برای خانوارهای ثروتمند و فقیر به طور یکسان کار بسیار خوبی انجام می دهد، کاهش مالیات امروز کمک چندانی به افزایش درآمد افراد کم درآمد و متوسط ​​نخواهد کرد.

نمودار مالیاتی

مل استراید، رئیس محافظه‌کاران کمیته منتخب خزانه‌داری، که انتظار می‌رود کوارتنگ را در مورد برنامه‌های مخارج خود ظرف چند ماه آینده بپرسد، گفت که اقدامات «رادیکال» باید توسط OBR بررسی می‌شد.

او گفت آنچه بازارهای مالی پریشان باید بدانند «فقط هزینه اقدامات مختلف نیست، بلکه نحوه تطبیق آنها با مسیر آینده اقتصاد» و توانایی دولت برای پرداخت بدهی هایش است.

جاجیت چادا، مدیر مؤسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی، گفت که بریتانیا “در زمان هایی است که ما را نگران می کند”.

هدف از وجود موسسات مستقل مانند OBR و بانک انگلستان دور شدن از چرخه های رونق و رکود بود که در گذشته اقتصاد را آزار می داد.

پل جانسون گفت که با تحلیل قبلی OBR موافق است که کاهش مالیات به ندرت به خودی خود پرداخت می شود و این در تضاد با دیدگاه صدراعظم است که کاهش مالیات باعث تحریک رشد و ایجاد درآمدهای مالیاتی اضافی می شود.

گزارش IFS اعلام کرد که لغو افزایش برنامه ریزی شده مالیات شرکت از 19 درصد به 25 درصد یکی از بزرگترین اقدامات بود که 15.4 میلیارد پوند هزینه داشت.

این به افزایش سرمایه گذاری در بریتانیا و در نتیجه افزایش تولید ناخالص داخلی بریتانیا کمک می کند، به این معنی که هزینه بلندمدت این سیاست تقریباً به طور قطع کمتر از این خواهد بود. با این حال، شواهد روشن است. این کاهش هزینه خود را پرداخت نخواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی به اتهام قاچاق سه مار در شلوارش در مرز آمریکا با 20 سال زندان | جنایت آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در شهر نیویورک به …