“تلخ شیرین است”: خریداران خانه در مورد کاهش حق تمبر صدراعظم چه فکر می کنند | تمبر مالیاتی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیکواسی کوارتنگ، صدراعظم، کاهش دائمی حق تمبر برای خرید ملک در انگلیس و ایرلند شمالی را اعلام کرده است – اقدامی که بخشی از بودجه کوچکی است که منتقدان می گویند به ثروتمندان بیشتر از کسانی که درآمد کمتری دارند، پاداش می دهد.

بر اساس این سیستم جدید که از روز جمعه اجرایی می شود، 250000 پوند اول ارزش ملک از حق تمبر معاف خواهد بود. خریداران 5 درصد از ارزش خانه را از 250001 پوند پرداخت خواهند کرد، در حالی که بخشی بین 925001 پوند تا 1.5 میلیون پوند همچنان با 10 درصد مالیات مشمول مالیات خواهد بود. هر ملکی که بیش از آن ارزش داشته باشد مشمول نرخ حق تمبر 12 درصدی خواهد بود.

آستانه ای که در آن خریدارانی که برای اولین بار شروع به پرداخت حق تمبر می کنند از 300000 پوند به 425000 پوند افزایش می یابد و حداکثر ارزش ملکی که می توان برای اولین بار بر روی آن تخفیف برای خریداران اولیه مطالبه کرد نیز از 500,000 پوند به 625,000 پوند افزایش خواهد یافت. .

در اینجا، چهار نفر از نقاط مختلف کشور توضیح می‌دهند که این تغییرات چگونه می‌تواند بر آنها تأثیر بگذارد.

اولین خریدار

الی استیونز، یک مدیر کمک مالی دولت محلی، اولین خرید ملک خود را به این امید که کاهش حق تمبر اعلام شود متوقف کرد و اکنون 5000 پوند پس انداز خواهد کرد.

الی استیونز، 29
الی استیونز، 29 ساله، نگران است که کاهش حق تمبر باعث شود که شهرهایی مانند بریستول برای اکثر خریدارانی که برای اولین بار در آینده خرید می کنند، کاملاً غیرقابل استفاده شوند. عکس: الی استیونز/ انجمن نگهبان

استیونز و شریک زندگی اش، یک طراح گرافیک، هر دو 29 ساله، هفت سال است که در بریستول اجاره کرده اند و یک سال است که در تلاش برای خرید خانه هستند.

“این برش واقعاً خبر خوبی برای ما شخصا است. این برای من ارزش یک سال پس انداز را دارد. اما من فکر می کنم که این امر خرید خانه را برای افرادی مانند ما در دراز مدت سخت تر می کند. استیونز می‌گوید که بازار ملک در اینجا کاملاً دیوانه‌کننده است، ما برای 10 خانه پیشنهاد داده‌ایم، همیشه 10 درصد بالاتر از قیمت پیشنهادی، و تنها دو مورد پذیرفته شده است. برای هر ملک، حداقل 15 خریدار علاقه مند وجود داشت.

استیونز می‌گوید در طول همه‌گیری، قیمت مسکن در بریستول تا حدی به دلیل تعطیلات موقت حق تمبر ریشی سوناک افزایش یافت.

ما مجبور شدیم 50000 پوند بیش از قیمت درخواستی برای تضمین این مکان ارائه دهیم. فکر نمی‌کنم کسی در زنجیره ما قیمت‌های خود را در نتیجه این کاهش عوارض افزایش دهد، اما اگر این پیشنهاد از بین می‌رفت، به دلیل افزایش نرخ‌های وام مسکن، از بریستول قیمت می‌گرفتیم و به خارج از شهر منتقل می‌شدیم. و قیمت ها.»

خانواده رو به رشد

برای کریس 36 ساله، مهندس فناوری اطلاعات در یک شرکت تجاری، کاهش حق تمبر «تلخ شیرین» است.

کریس
کریس می‌گوید که کاهش هزینه تمبر تلخ است. عکس: جامعه نگهبان

از یک طرف، اعلام کواسی کوارتنگ تصمیم کریس برای بزرگ کردن خانه دو خوابه خود در والتهامستو را تأیید کرد، خانه ای که دو پسر جوانش شروع به رشد کرده اند.

او می گوید: «من و همسرم شش سال پیش با پسرانمان به اینجا نقل مکان کردیم، اما اکنون برای ما به اندازه کافی بزرگ نیست. ما در مورد تمدید صحبت کردیم، اما تصمیم گرفتیم که هیچ فایده ای وجود ندارد که بتوانیم فقط حرکت کنیم. بنابراین ایده این بود که سال آینده آن را بررسی کنیم. ما یک ارزیابی داشته ایم و این به همان اندازه جدی است که ما دریافت کردیم. اما کاهش حق تمبر دلیل دیگری برای ادامه آن است.»

کریس می گوید که نگران احتمال افزایش قیمت مسکن در نتیجه کاهش قیمت نیست. “هر چه [price changes] برای یک خانه جدید اتفاق می افتد، برای خانه ما اتفاق می افتد. ما برای اولین بار خریدار نیستیم، بنابراین سرد یا گرم بودن بازار را با کمی نمک در نظر می‌گیرم.»

با این حال، کریس در مورد طرح اقتصادی گسترده تر دولت ملاحظاتی دارد. “با اينكه [the stamp duty cut] برای من مفید خواهد بود، من به نوعی این نگرانی را به اشتراک می گذارم که ما به عنوان یک کشور پول زیادی قرض می کنیم. اما من حدس می‌زنم فقط باید کاری را که به عنوان خانواده باید انجام دهیم، انجام دهم.»

دومین خریدار خانه

راجیندر سینگ، 34 ساله، دلال وام مسکن از کاونتری، 14 سال پیش اولین خانه خود را خرید و به دنبال خرید ملک دوم و بزرگتر برای نقل مکان با همسر و فرزندانش است. او محاسبه کرده است که 2500 پوند پس انداز خواهد کرد و کاهش حق تمبر را “مثبت” می بیند، اگرچه او امیدوار بود چیزی شبیه به تعطیلات تمبر ریشی سوناک در جولای 2020 باشد.

راجیندر سینگ
راجیندر سینگ فکر می‌کند که این حرکت برای خریدارانی که برای اولین‌بار خرید می‌کنند هدف گرفته است. عکس: جامعه نگهبان

من کاهش جزئی در حق تمبر خود خواهم دید، اما نه به اندازه ای که ممکن است بر اساس آنچه درست پس از اولین قرنطینه اتفاق افتاد، انتظارش را داشتم. بر اساس این تغییرات، صدراعظم قبلی اجرای من را به میزان قابل توجهی پس انداز می‌کردم، به همین دلیل است که فکر می‌کنم این کاهش‌ها بیشتر برای خریدارانی است که برای اولین بار خریداری می‌کنند.

“من از این نظر خوش شانس هستم که مجبور نیستم ملک خود را بفروشم – از طریق وام مسکن اجاره به خرید واگذار می شود. من می‌توانم با استفاده از مقداری از سهامی که دارم، مورد بعدی را خریداری کنم.»

علیرغم هشدارهای اخیر تحلیلگران، سینگ معتقد نیست که قیمت مسکن به دنبال کاهش حق تمبر به همان روشی که در سال 2020 انجام داد افزایش یابد. «این کاهش به حق تمبر در زمانی انجام شد که ما تازه از قرنطینه خارج می‌شدیم، زمانی که ناامیدی زیادی وجود داشت و مردم پول‌هایشان را پس انداز کرده بودند. این فقط یک کوکتل عالی برای افزایش شدید قیمت ملک بود. من فکر نمی‌کنم که این اثر مشابهی داشته باشد.»

فروشنده

رابرت هیوز، یک کارمند بازنشسته دولتی، مدتی است که در تلاش برای فروش خانه خود در لینکلن شایر است و امیدوار است که کاهش هزینه تمبر کمک کند تا بخشی از زندگی دوباره به بازار مسکن در منطقه او بازگردد.

“خانه ما چند هفته است که در بازار است، ما یک خریدار را از دست دادیم زیرا زنجیره از بین رفت. ما دوست داریم به فرزندانمان نزدیکتر شویم. با قضاوت از سایت‌هایی مانند Rightmove، مشخص است که املاک کمتری در این منطقه به بازار می‌آیند و املاک برای مدت طولانی‌تری فروخته نشده باقی می‌مانند. بسیاری از فروشندگان اخیراً قیمت‌های خود را در اینجا کاهش داده‌اند، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر و افزایش تورم تمایل به سرمایه‌گذاری‌های عمده فردی را کاهش می‌دهد.

من فکر می‌کنم کاهش حقوق تمبر امروز تقریباً درست است و بازار مسکن را تحریک می‌کند، در حالی که فشارهای دیگری مانند نرخ بهره و تورم باعث توقف افزایش قیمت مسکن می‌شود – اگرچه در بلندمدت قیمت مسکن به دلیل این کاهش ممکن است افزایش یابد. این یک موقعیت توپ کریستالی است. همچنین این درست است که بسیاری از مردم اکنون ممکن است پس انداز خود را صرف بهبود خانه کنند و اقتصاد را تحریک کنند. در مجموع، من فکر می‌کنم این چیز خوبی است که یک تقویت اقتصادی کوتاه‌مدت بسیار مورد نیاز را فراهم می‌کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …