دفاع کریس مینز از اخراج سریع تانیا میهایلوک پس از اتهامات فساد | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریس مینز، رهبر حزب کارگر نیو ساوت ولز، کمتر از 24 ساعت پس از اینکه به او اولتیماتوم داد تا با شواهدی مبنی بر فساد علیه یک نامزد در انتخابات بعدی، از اخراج یکی از اعضای ارشد از طریق پست صوتی دفاع کرده است.

مینز صبح جمعه اعلام کرد که تانیا میهایلوک، نماینده بنکستاون را از کابینه سایه در ایستگاه رادیویی 2 گیگابایتی سیدنی پس از استفاده از امتیاز پارلمانی برای طرح اتهامات جدی علیه حزب خود، اخراج کرده است.

میهایلوک در سخنرانی آخر شب سه‌شنبه، کاندیدای حزب کارگر برای انتخابات بعدی، شهردار کانتربری-بانکس‌تاون، خال عصفور، را با ادی عبید وزیر فاسد سابق مرتبط دانست و رهبران حزب را به نادیده گرفتن «نفوذ وحشتناک» توسعه‌دهندگان املاک در منطقه متهم کرد. مهمانی – جشن.

آسفور به شدت این اتهامات را رد کرد و آنها را به خود Icac ارجاع داد. این شورا همچنین گفته است که تحقیقات مستقل خود را آغاز خواهد کرد.

اما پس از صحبت با Mihailuk در روز پنجشنبه، Minns گفت که او تصمیم گرفت او را از کابینه سایه خود اخراج کند، زیرا او با “تصاویر” موافقت نکرد که در آن اتهامات را به Icac ارجاع دهد یا استفاده از پارلمان برای حمله به همکاران را متوقف کند.

مینز گفت که او ابتدا با میهایلوک در مورد اتهامات بعدازظهر چهارشنبه صحبت کرد و سپس دوباره در روز پنجشنبه صحبت کرد که در آن “آنچه که فکر می کردم روش مناسب برای برخورد با این موضوع بود” صحبت کرد.

چند ساعتی به او مهلت دادم تا با پاسخ به من بازگردد [but] دیروز بعدازظهر جوابی دریافت نکردم. من شب گذشته دوباره تلفنی و از طریق پیامک امتحان کردم، امروز صبح دوباره از طریق پیامک و سپس تماس تلفنی که بی پاسخ ماند تلاش کردم، اما پیام صوتی گذاشتم.

“من جوابی نشنیده ام.”

هفته کبودی برای رهبر اپوزیسیون نیوساوت ولز بود، که با سخنرانی میهایلوک شروع شد که بر یک اعلامیه مهم سیاست بهداشتی سایه انداخته بود، قبل از اینکه در صفحه اول روزنامه دیلی تلگراف، تصاویر دوربین مداربسته شرم آور از بازدیدهای کوتاه مینز از بیمارستان های سیدنی، جایی که او مجموعه ای از ویدئوهای اینستاگرام را فیلمبرداری کرد، نشان داد. با ابراز تاسف از ادارات اورژانس

نخست وزیر دومینیک پروتت روز جمعه به هر دو موضوع توجه کرد و از رهبر حزب کارگر برای اخراج میهایلوک انتقاد کرد.

او گفت: “من فکر نمی کنم که شما باید یک زن قوی را به دلیل صحبت در مورد فساد ادعایی در حزب کارگر نیوساوت ولز ساکت کنید و اخراج کنید.”

اتهامات Mihailuk مربوط به منطقه بندی مجدد در منطقه شورای کانتربری-بنکس تاون بود که منجر به “تفاوت های قابل توجه در کنترل های برنامه ریزی” شد. او گفت که این تغییرات، “زمین با ارزش” را برای پرداخت کنندگان نرخ “عملا بی ارزش” کرده است.

او یک سری اتهامات علیه عصفور در مورد توسعه مجدد زمین در این منطقه از جمله ارتباط ادعایی با عبید مطرح کرد.

او گفت: «شما انتظار دارید، نامزدی برای چنین موقعیت ممتازی مستلزم بررسی همه جانبه است، به ویژه با توجه به مشکلات اخیر Icac کارگر و یافته های مستند Icac علیه وزرای سابق، که آخرین دولت کارگری نیو ساوت ولز را خدشه دار کرد.

روز جمعه مینز رد کرد که به دنبال تهمت زدن به نماینده خود بوده است و گفت که او نتوانسته مدرکی در مورد اتهامات علیه عصفور ارائه دهد و نشان می دهد که اتهامات قبلاً توسط Icac مورد بررسی قرار گرفته است و از آغاز تحقیقات رسمی در مورد آنها خودداری کرده است.

“من از او پرسیدم [whether she had evidence] بارها و بارها،» او گفت.

من گفتم این اتهامات بدیهی است. آنها باید با شواهد پشتیبانی شوند… من فکر می کنم که کانال های مناسبی وجود دارد که مردم باید این نوع اقدامات را برای آنها دنبال کنند.

من معتقد نیستم که استفاده از امتیاز پارلمان در ساعت 23:30 شب اقدام مناسبی است و من بر آن ایستاده ام.

میهایلوک در طول سخنرانی خود گفت که قبلاً این مسائل را با جیمی کلمنتز دبیر کل سابق حزب کارگر نیو ساوت ولز و دبیر فعلی باب نانوا در میان گذاشته بود، اما مینز گفت که قبل از تشکیل جلسه با هیچ یک از این دو نفر صحبت نکرده است. تصمیم به اخراج او از وزارت در سایه.

این طغیان در بحبوحه شورش تلخ پیش‌انتخاب‌ها در غرب سیدنی رخ می‌دهد. مجموعه ای از توزیع مجدد که منجر به لغو کرسی همسایه Lakemba شده است، Mihailuk را مجبور به تغییر صندلی کرده است.

آسفور از سوی جناح راست کارگر برای یک دوره هشت ساله در مجلس علیای ایالت در انتخابات ایالتی مارس نامزد شده است.

این هفته او میهایلوک را به “بی رحمی” و “بزدل” متهم کرد و او را به “تکرار آن ادعاهای ظالمانه و غیرقابل اثبات در خارج از مجلس” دعوت کرد.

او گفت: «او از امتیاز پارلمان برای حمله ناجوانمردانه به من و خانواده‌ام استفاده کرده است و از او می‌خواهم که هر گونه تخلفی را به ارگان‌های ذیربط ارائه کند».

برای اظهار نظر با میهایلوک تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دو طلا برای خواهر و برادر آبه در حالی که ژاپن به پاکسازی در تاشکند ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، در مسابقات جهانی تاشکند 2022، ماریوس …