درخواست برای اصلاح قانون تعقیب در کره جنوبی در حالی که قتل یک زن ملت را شوکه کرده است | کره جنوبی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قتل یک زن کره جنوبی که سال ها توسط قاتل ادعایی اش تحت تعقیب قرار گرفته بود، خشم و تقاضا برای تغییر در قانون برای محافظت بهتر از زنان را برانگیخت.

قتل این زن در حمام در ایستگاه مترویی که او در اوایل ماه جاری در آنجا کار می کرد، کره جنوبی را شوکه کرد، یک روز قبل از اینکه مهاجم مورد ادعای او که توسط پلیس به نام جئون جو هوان 31 ساله نامگذاری شده بود، به جرم محکوم شود. تعقیب او

قربانی 28 ساله که نامش فاش نشده است، پس از اتمام شیفت عصر خود در ایستگاه سیندانگ در مرکز سئول، چندین ضربه چاقو خورد.

گزارش شده است که جئون توسط سایر کارمندان ایستگاه تحت کنترل قرار گرفته است که پس از اینکه زن زنگ خطر را در حمام به صدا درآورد به محل حادثه شتافتند. او بعداً بر اثر جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

گزارش‌های رسانه‌های کره جنوبی حاکی از آن است که جئون پس از شروع کار در متروی سئول در سال 2019، شروع به آزار و اذیت این زن کرده است. طبق گزارش‌ها، او صدها بار با او تماس گرفت و از او خواستگاری کرد و تهدید کرد در صورت امتناع به او آسیب می‌رساند.

پس از آنکه قربانی در اکتبر گذشته جئون را گزارش کرد، از کار خود اخراج و دستگیر شد، اما با قرار وثیقه آزاد شد. مانند بسیاری دیگر از مظنونان تعقیب، او نیز تحت دستور منع تعقیب قرار نگرفت.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از هیئتی از پلیس و کارشناسان در بیانیه ای اعلام کرد: «ما به شدت و ظلم جنایت اذعان داریم.

جئون به اتهام قتل دستگیر شد و حکم کیفرخواست تعقیب او تا 29 سپتامبر به تعویق افتاد.

مرگ این زن خشم و اتهاماتی را برانگیخته است که مقامات کره جنوبی خشونت علیه زنان را جدی نگرفته اند.

وزیر برابری جنسیتی و خانواده، کیم هیون سوک، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا او گفت که معتقد نیست قتل این زن یک جنایت نفرت مبتنی بر جنسیت است.

کیم در جریان بازدید از ایستگاه سیندانگ به خبرنگاران گفت که فکر نمی کند زن ستیزی عاملی بوده است. او گفت: «من موافق نیستم که این پرونده به عنوان مردان در مقابل زنان مطرح شود. فعالان حقوق زنان خاطرنشان کردند که نزدیک به 80 درصد از قربانیان تعقیب در کره جنوبی زنان هستند.

کیم که این هفته در مجلس ملی سخنرانی می کرد، خشم بیشتری برانگیخت و گفت که اگر قربانی از خط کمک وزارتخانه مشاوره می گرفت و اقدامات پیشگیرانه دیگری انجام می داد، می شد از این جنایت جلوگیری کرد.

قانون ضد تعقیب با حداکثر سه سال زندان که در اکتبر گذشته تصویب شد، به عنوان ناقص محکوم شده است، زیرا به پلیس اجازه می دهد فقط با رضایت قربانی اقدام کند. به گفته منتقدان، این شکاف به استالکرها این فرصت را می دهد که قربانیان خود را تحت فشار قرار دهند تا شکایت خود را کنار بگذارند.

از زمان اجرایی شدن این قانون، پلیس 7152 نفر را به دلیل تعقیب دستگیر کرده است، اما تنها 5 درصد از مظنونان بازداشت شده اند.

بنا بر گزارش‌ها، وزارت دادگستری در حال بررسی حذف شرط رضایت است، اما منتقدان خاطرنشان کرده‌اند که اقدام مشابهی بیش از یک سال است که در مجلس ملی متوقف شده است، تا حدی به دلیل مقاومت وزارت دادگستری، که استدلال ضد تعقیب جدید را مطرح کرد. قانون کافی خواهد بود

بر اساس گزارش کره هرالد، قبل از معرفی قانون جدید، در کره جنوبی با تعقیب به عنوان یک جنایت برخورد می شد که جزای نقدی جزئی برای آن وجود نداشت.

اما اکنون فشار بر رئیس جمهور، یون سوک یول، برای تقویت قانون در میان شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تعقیب و گریز اغلب مقدم بر جنایات جدی است.

گزارش اخیر دانشگاه پلیس ملی کره نشان می‌دهد که تقریباً از هر 10 قتل شرکای نزدیک، چهار مورد با حوادث تعقیب و گریز صورت گرفته است.

این پرونده قتل، مبارزه مداوم کره جنوبی با جنایات مبتنی بر جنسیت را برجسته کرده است. این کشور در خط مقدم جنبش #MeToo در آسیا بوده است، تا حدی در پاسخ به یک اپیدمی سکوت – فیلم‌های تهاجمی فیلم‌برداری شده با دوربین‌های جاسوسی که تقریباً همیشه زنان را هدف قرار می‌دهند – و خشم از اینکه مقامات به اندازه کافی برای مجازات مجرمان انجام نمی‌دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسافران هوایی استرالیا که بیش از سه ماه منتظر گذرنامه هستند، به دلیل تداوم تاخیرهای کووید | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هزاران استرالیایی در حال رفتن …