آفکام به بررسی تسلط غول های فناوری بر رایانش ابری می پردازد | پردازش ابری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته رگولاتور ارتباطات بریتانیا، آفکام درباره بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان تحقیق خواهد کرد تا از تسلط آنها در حوزه‌هایی مانند رایانش ابری، پیام‌رسانی و دستگاه‌های هوشمند برای مردم و مشاغل بریتانیا اطمینان حاصل کند.

بررسی سرویس‌های ابری، که از بین سه موضوع اولویت دارد، آمازون، مایکروسافت و گوگل را بررسی می‌کند.

در بین آنها، این “هایپرمقیاس کننده ها” بیش از چهار پنجم بازار رایانش ابری بریتانیا را کنترل می کنند که حدود نیمی از آن توسط آمازون تشکیل شده است.

در سال آینده، رگولاتور بررسی طیف وسیع تری از خدمات دیجیتال را آغاز خواهد کرد. واتس‌اپ، فیس‌تایم و زوم با آفکام بررسی خواهند کرد که چگونه قدرت بازارشان بر تماس‌ها و پیام‌های سنتی تأثیر می‌گذارد و اینکه آیا عدم قابلیت همکاری «نگرانی‌های بالقوه» را ایجاد می‌کند یا خیر.

بلندگوهای هوشمند مانند اکو آمازون، گوگل نست و هوم پادهای اپل در کنار تلویزیون‌های هوشمند و دستیارهای شخصی دیجیتال بررسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که تأثیر آن‌ها بر رفتار مصرف‌کننده بازار تلویزیون، رادیو و محتوای آنلاین را مخدوش نمی‌کند.

سلینا چادا، مدیر ارتباطات آفکام، می‌گوید: «شیوه زندگی، کار، بازی و تجارت ما با خدمات دیجیتال تغییر کرده است.

اما با افزایش تعداد پلتفرم‌ها، دستگاه‌ها و شبکه‌هایی که محتوا را ارائه می‌کنند، مسائل فنی و اقتصادی پیش روی تنظیم‌کننده‌ها نیز افزایش می‌یابد.

به همین دلیل است که ما در حال شروع یک برنامه کاری برای بررسی دقیق این بازارهای دیجیتال، شناسایی هر گونه نگرانی در زمینه رقابت، و اطمینان از عملکرد خوب آنها برای افراد و مشاغلی هستیم که به آنها متکی هستند.

رگولاتور در بیانیه‌ای گفت: مطالعه ابری که در هفته‌های آتی آغاز می‌شود، «قدرت رقابت در خدمات ابری را به طور کلی و موقعیتی که سه ابر مقیاس‌کننده در بازار دارند، بررسی می‌کند.

ما همچنین هر ویژگی بازاری را که ممکن است نوآوری و رشد در این بخش را محدود کند، در نظر خواهیم گرفت، زیرا ورود شرکت‌های دیگر به بازار و گسترش سهم خود را دشوار می‌کند.

نحوه عملکرد بازارهای دیجیتال به طور فزاینده ای برای نتایجی که مصرف کنندگان در سراسر بخش هایی که ما تنظیم می کنیم، تجربه می کنند، مهم خواهد بود. ما باید به اندازه کابل ها، دکل ها و ماهواره هایی که در گذشته بر روی آنها تمرکز کرده ایم، به نحوه استفاده شرکت ها از زیرساخت ها و خدمات دیجیتال نیز نگاه کنیم.

این تحقیقات بر اساس قانون سازمانی 2002 انجام خواهد شد که به آفکام این اختیار را می دهد تا مطالعات بازار را در بازارهای ارتباطات دیجیتال منتشر کند و شیوه های تجاری ناعادلانه و شرایط قرارداد را بررسی کند.

انتظار می رود آفکام اختیارات بیشتری برای تنظیم ارائه دهندگان محتوای اینترنتی در لایحه ایمنی آنلاین دریافت کند. این لایحه که در ابتدا برنامه ریزی شده بود تا قبل از تعطیلات تابستانی تصویب شود، به دلایل زمانی کنار گذاشته شد، اما وزیر فرهنگ جدید، میشل دونلان، قول داده است که با برخی تغییرات به قانون ادامه دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دولت از رد خاموشی های زمستانی انرژی خودداری می کند – سیاست بریتانیا زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فیلترها بتا اتفاقات …