انگلستان تقریباً دو برابر انتظار می رود در ماه اوت | استقراض دولت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت بریتانیا در ماه گذشته 11.8 میلیارد پوند وام گرفت که تقریباً دو برابر بیشتر از آنچه پیش‌بینی‌کنندگان مستقل پیش‌بینی می‌کردند، زیرا تورم بالا پرداخت‌های بهره را به رکوردی در ماه اوت رساند.

ارقام دفتر آمار ملی پیش‌زمینه دشواری را برای کواسی کوارتنگ، صدراعظم، پیش از بودجه کوچک خود در این جمعه برای رسیدگی به بحران هزینه زندگی فراهم می‌کند.

استقراض دولت 2.6 میلیارد پوند کمتر از اوت 2021 بود اما 6.5 میلیارد پوند بیشتر از همان ماه در سال 2019 قبل از همه گیری ویروس کرونا بود.

این رقم 11.8 میلیارد پوند تقریباً دو برابر 6 میلیارد پوندی بود که در ماه مارس توسط دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، پیش بینی مستقل وزارت خزانه داری پیش بینی شده بود، عمدتاً به دلیل افزایش هزینه های دولت. همچنین بالاتر از پیش بینی 8.8 میلیارد پوندی توسط اقتصاددانان سیتی بود.

به دلیل پرداخت کمک هزینه های زندگی به خانوارهای کم درآمد، دولت بیشتر برای سود بدهی و همچنین مزایای اجتماعی هزینه کرد.

بهره بدهی قابل پرداخت توسط دولت مرکزی در ماه گذشته به 8.2 میلیارد پوند افزایش یافت که بالاترین رقم در ماه اوت از زمان آغاز ثبت رکوردها در سال 1997 است، زیرا به دلیل تأثیر تورم بالا، همانطور که با شاخص قیمت خرده فروشی اندازه گیری می شود، بر اوراق قرضه دولتی بریتانیا.

کوارتنگ در سخنانی پیش از اعلام پیش‌بینی بسته حمایتی انرژی برای کسب‌وکارها در صبح چهارشنبه گفت: «اولویت ما رشد اقتصاد و بهبود استانداردهای زندگی برای همه است – با رشد اقتصادی قوی و مالیه عمومی پایدار که دست به دست هم بدهند.

من به عنوان صدراعظم متعهد شده ام که بدهی ها را در میان مدت کاهش دهم. با این حال، در مواجهه با یک شوک اقتصادی بزرگ، کاملاً درست است که دولت اکنون برای کمک به خانواده‌ها و مشاغل، درست همانطور که در طول همه‌گیری انجام دادیم، اقدام کند.»

وزیر بازرگانی، جاکوب ریس-موگ، انتظار می‌رود که سقفی در قیمت انرژی برای کسب‌وکارها اعلام کند که نرخ‌های پرداختی آنها را در زمستان امسال تا نصف کاهش می‌دهد. نخست وزیر جدید، لیز تراس، قبلاً اعلام کرده بود که قبض انرژی خانوارها برای دو زمستان آینده به 2500 پوند برای خانه های متوسط ​​محدود می شود، پس از اینکه قیمت ها در نتیجه جنگ روسیه در اوکراین افزایش یافت.

دریافت مالیات دولت در ماه گذشته افزایش یافت و درآمدهای آن را به تقریباً 70 میلیارد پوند رساند که در مقایسه با آگوست سال گذشته 5.6 میلیارد پوند افزایش داشت اما کمی کمتر از پیش بینی OBR بود.

ساموئل تامبز، اقتصاددان ارشد بریتانیا در Pantheon Macroeconomics، گفت که کل استقراض در سال جاری «به دلیل فعالیت مالی دولت جدید بسیار بالاتر خواهد بود. مسلماً، وام‌هایی که به تأمین‌کنندگان انرژی برای تسهیل توقف قیمت ۲۵۰۰ پوندی برای یک خانوار متوسط ​​داده می‌شود، احتمالاً بدهی‌ها را افزایش می‌دهد، اما وام‌گیری را افزایش نمی‌دهد، زیرا این وام‌ها یک تراکنش مالی تلقی می‌شوند که شامل دولت در کسب دارایی می‌شود.»

انتظار می رود که دولت در روز جمعه در یک بودجه کوچک، اقدامات خود را برای کمک به خانوارها تعیین کند. تومب افزود: «ابهام واقعی پیرامون این است که آیا دولت برای تأمین مالی بخشی از این کاهش‌های مالیاتی تلاش خواهد کرد هزینه‌ها را کاهش دهد، اما با توجه به اینکه مخارج ادارات تحت فشار افزایش دستمزدها و هزینه‌های انرژی قرار دارند، زمینه صرفه‌جویی در بهره‌وری بسیار کم است».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …