کواسی کوارتنگ اجازه نمی دهد OBR پیش بینی های خود را با بودجه کوچک منتشر کند | سیاست اقتصادی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کواسی کوارتنگ اجازه نداده است که یک ناظر دولتی تاثیر اقتصادی کاهش مالیات برنامه ریزی شده را که در یک بودجه کوچک در روز جمعه انتظار می رود، ارزیابی کند.

مل استراید، رئیس محافظه‌کاران کمیته منتخب خزانه‌داری، از کوارتنگ خواست تا اجازه دهد پیش‌بینی‌های مستقل برای امور مالی عمومی در کنار بودجه کوچک او در روز جمعه منتشر شود. استراید بیانیه ای قوی منتشر کرد و خواستار شفافیت بیشتر در مورد تأثیرات مداخلات مالی صدراعظم جدید شد.

بر اساس برخی برآوردها انتظار می رود صدراعظم از کاهش مالیات 30 تا 50 میلیارد پوندی رونمایی کند، در حالی که مداخله دولت برای مسدود کردن قیمت انرژی برای مصرف کنندگان و مشاغل ممکن است بیش از 100 میلیارد پوند هزینه داشته باشد. همچنین انتظار می رود که او قوانین مالی خود را بازبینی کند تا به دولت اجازه دهد بیشتر وام بگیرد.

استراید، متحد صدراعظم سابق و رقیب شکست خورده رهبری ریشی سوناک، گفت که پیش‌بینی‌های مستقل از دفتر مسئولیت بودجه برای «اطمینان‌بخشی و اطمینان به بازارهای بین‌المللی و سرمایه‌گذاران» ضروری است.

وی گفت: ما به عنوان یک کمیته در گذشته به مجلس گزارش داده‌ایم که اعلام تغییرات قابل توجه مالیات در یک رویداد مالی در کنار پیش‌بینی OBR را بسیار مهم می‌دانیم. این پیش بینی ها شاخصی حیاتی از سلامت مالی کشور است و به بازارهای بین المللی و سرمایه گذاران اطمینان و اطمینان می دهد.

از آخرین پیش‌بینی OBR در ماه مارس، چشم‌انداز اقتصادی ما بدتر شده است. از آن زمان تاکنون مداخلات مالی قابل توجهی صورت گرفته است و به ما گفته شده است که مداخلات مهم دیگری از جمله کاهش دائمی مالیات ها در روز جمعه اعلام خواهد شد. در این شرایط، ارائه یک پیش‌بینی مستقل OBR ضروری است.»

ریچارد هیوز، رئیس OBR، در نامه ای به استراید گفت که وقتی کوارتنگ صدراعظم شد به او اطلاع داده بود که OBR آماده ارائه یک پیش بینی است. او گفت که یک چرخش سریع به این معنی است که پیش‌بینی‌ها «تحلیل کمتر کاملی برای حمایت از قضاوت‌های کلیدی، تفکیک کمتر جزئیات کلیدی اقتصادی، و اطلاعات زمینه‌ای و تکمیلی کمتر از [forecasts] در زمان‌های عادی تولید می‌شود، اما «کامل‌ترین و به‌روزترین تصویری را از چشم‌انداز اقتصادی و مالی ممکن می‌دهد».

اما یک سخنگوی دولت گفت: «با توجه به شرایط استثنایی که کشور ما با آن مواجه است، ما با سرعت فوق‌العاده‌ای برای حمایت از قبوض انرژی برای خانوارها و کسب‌وکارها حرکت کرده‌ایم و به سرعت در حال انجام برنامه‌های بیشتر برای شروع رشد اقتصادی در اواخر این هفته هستیم. ما همچنان به حفظ دو پیش‌بینی معمول در این سال مالی، همانطور که لازم است، متعهد هستیم.»

به نظر می رسد صدراعظم قصد دارد بودجه کاملی را در اواخر سال برگزار کند، اگرچه بخش عمده ای از اقداماتی که وزرای قصد دارند در اولین سال دولت خود اجرا کنند احتمالاً در رویداد روز جمعه گنجانده می شود.

علاوه بر بودجه کوچک در روز جمعه، انتظار می‌رود که بیانیه‌ای از سوی جاکوب ریس موگ، وزیر بازرگانی، در روز چهارشنبه منتشر شود که در آن بسته حمایتی انرژی برای کسب‌وکارها مشخص می‌شود.

میشل دونلان، وزیر فرهنگ، صبح سه‌شنبه به رادیو و تلویزیون گفت که دولت درک می‌کند که چرا کسب‌وکارها «وضوح و اطمینان» می‌خواهند.

او گفت: «بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های بخش دولتی به حمایت بیشتری نیاز دارند و به همین دلیل است که ما می‌خواهیم یک بسته مناسب برای هدف‌یابی این حمایت ایجاد کنیم و مطمئن شویم که حمایت واقعاً حمایت درستی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دونالد ترامپ به دنبال توقیف دو پوشه توقیف شده در Mar-a-Lago | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس پرونده های دادگاه …