قمار مونزا بر روی ناشناخته ها با برد متهورانه مقابل یوونتوس نتیجه داد | سری آ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نحتی رئیس خود رافائله پالادینو نیز می‌تواند در شروع آخر هفته بینشی از شیوه مدیریت او ارائه دهد. سیلویو برلوسکونی، رئیس مونزا گفت: “من او را به اندازه کافی نمی شناسم که بتوانم مقایسه کنم.” او مدتی در سیستم جوانان ما کار کرده است. با حمایت خستگی ناپذیر و مشاوره فنی ما، درست همانطور که 30 سال به مربیان میلان پیشنهاد دادیم، من معتقدم که او عملکرد خوبی خواهد داشت.”

این احساس توسط دست راست برلوسکونی، آدریانو گالیانی، منعکس شد، که آریگو ساکی را به عنوان شاهدی بر این که وقتی آنها با هم «انتخاب‌های شجاعانه» انجام می‌دهند، چقدر خوب پیش می‌رود، تکرار شد. با این حال، حتی این مقایسه سیب و پرتقال بود. ساکی پیش از این که ریمینی و پارما او را استخدام کنند، مدیر تیم های ریمینی بود روسونری در سال 1987. پالادینو هر کدام یک سال با تیم های زیر 15 و زیر 19 سال مونزا داشته است.

این به سختی لحظه ساده ای برای واگذاری فرمان به تیم بزرگسالان بود. مونزا که اولین فصل خود را در فوتبال درجه یک بازی می کرد، تنها یک امتیاز از شش بازی تحت هدایت جووانی استروپا کسب کرده بود. تفاضل گل آنها منهای 11 بود. اوه، و بازی بعدی در خانه یوونتوس بود.

شاید پالادینو از آخرین جزئیات لذت برده باشد. به عنوان یک بازیکن، او چندین سال را با این تیم گذراند بیانکونری، گل هایی را در آکادمی خود به ثمر رساندند، به مدت دو فصل به صورت قرضی به میدان رفتند و سپس به اخراج آنها برای صعود از سری B پس از سقوط آنها در نتیجه رسوایی کالچوپولی، بازگشتند. اگرچه او یک سال بعد فروخته شد، اما علاقه متقابل باقی ماند.

با این حال، بیش از هر چیز، او فقط هیجان زده به نظر می رسید که بتواند به طور واقعی مدیریت کند. او پس از تایید انتصابش گفت: “سرم را برای این کار از دست داده ام.” “من عاشق آن هستم.” تا پایان یکشنبه، هواداران مونزا عاشق او خواهند شد.

برای بازی مقابل یوونتوس، پالادینو 3-5-2 استفاده شده توسط استروپا را با 3-4-2-1 تطبیق داد. تغییرات در شکل مونزا عمدتاً ظریف بود – ماتئو پسینا از خط میانی به سمت بالا حرکت کرد و تشویق شد که جناح‌ها را آزادانه عوض کند، در حالی که دنی موتا، مهاجم وسط در وسط زمین سقوط کرد.

بزرگ‌ترین نوآوری پالادینو این بود که به پاتریک سیوریا، که بیشتر به عنوان مهاجم در دوران حرفه‌ای خود بازی کرده بود، اولین شروع فصل خود را در پست دفاع راست داد. سرمربی تیمش می‌خواست تیمش با خط بالا بازی کند و با تهاجمی در کناره‌ها فرصتی برای رسیدن به آن یافت.

در یک سال دیگر، این ممکن است مانند جسارت بی پروا به نظر برسد. در مقابل تیم آرام این فصل یوونتوس، نه کمتر. تیم ماسیمیلیانو آلگری، از نظر فنی، در سری آ شکست نخورده بود، با این حال آنها چهار بر شش مساوی کرده بودند، و همچنین در هر دو بازی لیگ قهرمانان اروپا شکست خوردند. اخیراً، آنها در خانه توسط بنفیکا فروتن شده بودند.

مونزا هیچ احترامی به آنها نشان نداد، شرایط نامزدی را تعیین کرد و تعیین کرد که بازی کجا و چگونه انجام شود. همان محدودیت‌هایی که در شش بازی اول این فصل نشان داده بودند، باقی ماند و موقعیت‌های گلزنی نادر بود، اما آن‌ها قسمت‌هایی از زمین را که قصد داشتند اشغال کردند و حاضر نشدند تحت تأثیر این موقعیت قرار بگیرند.

در عوض، یکی از با تجربه ترین بازیکنان یوونتوس بود که سرش را از دست داد، آنخل دی ماریا به دلیل پرتاب آرنج به سمت آرماندو ایزو در دقیقه 40 از بازی اخراج شد. فاصله نیمه به یوونتوس این فرصت را داد تا دوباره جمع شوند، تا روحیه سرکشی را که بدون توجه به شرایط سخت آنها را به پیروزی رساند، دوباره کشف کنند.

رافائله پالادینو (مرکز) سرمربی تیم های زیر 15 و زیر 19 سال مونزا بود قبل از اینکه به عنوان تیم بزرگسالان به او واگذار شود.
رافائله پالادینو (مرکز) سرمربی تیم های زیر 15 و زیر 19 سال مونزا بود قبل از اینکه به عنوان تیم بزرگسالان به او واگذار شود. عکس: Nderim Kaceli/LiveMedia/Shutterstock

آنها نتوانستند. در عوض، مونزا برای نیمه دوم جسورانه به میدان آمد و حتی بالاتر از زمین پیش رفت. در دقیقه 55 پالادینو کریستین گیتکیر را به جای موتا به میدان فرستاد. در حالی که یک ربع به پایان بازی مانده بود، بازیکن تعویضی پشت سر فدریکو گاتی با پای سربی لغزید تا با پاسی از سیوریا در پست نزدیک روبرو شود.

Gytkjær قهرمان پلی آف صعود فصل گذشته بود و دو بار در خارج از خانه به برشا در نیمه نهایی و سه بار در فینال دو بازی مقابل پیزا گلزنی کرد. گل او در روز یکشنبه اولین برد تاریخ را در لیگ برتر به ارمغان آورد. 8 دقیقه وقت مصدومیت نیمه دوم هنوز برای یوونتوس کافی نبود تا پاسخی پیدا کند.

این یک نتیجه حیرت‌انگیز و گیج‌کننده برای میزبان بود که به اندازه‌ای بود که گالیانی اشک را در آورد. او گل را از دست داده بود و به سنتی که فصل گذشته از ترک استادیوم برای دعا در کلیسای جامع مونزا شروع کرد، ادامه داد. این شهری است که او در آن متولد شد و تیمی که در کودکی از آن حمایت می کرد. همانطور که او قبل از شروع بازی به خبرنگاران یادآور شد: “زمانی که رئیس جمهور برلوسکونی و من وارد شدیم، در سری C بودیم و به جیانا و آلبینولفه شکست خوردیم.”

یک راه کمتر عاشقانه برای بیان همان داستان وجود دارد. صعود مونزا به دو لشکر طی چهار سال پس از به قدرت رسیدن برلوسکونی، با ثروت نخست وزیر سابق امکان پذیر شد. آنها تابستان امسال دوباره به شدت به خدمت گرفتند و بازیکنانی مانند ایزو از تورینو، پسینا از آتالانتا، مارلون سانتوس از شاختار و استفانو سنسی از اینتر را به خدمت گرفتند.

پول صحبت می کند، اما همانطور که شروع بدشان در این فصل نشان می دهد، به تنهایی کافی نیست. زمان نشان خواهد داد که آیا پالادینو می‌تواند آنها را به سطحی دائماً بالاتر از جووانی استروپا برساند یا خیر، اما در روزی که نتایج چشم‌نوازی داشت – از شکست اودینزه 3-1 اینتر تا آتالانتا که شروع شکست ناپذیر خود را با پیروزی 1-0 مقابل رم تمدید کرد. و سپس ناپولی در سن سیرو میلان را شکست داد – این او بود که شگفت‌انگیزترین ناراحتی را رقم زد.

انتظار نمی رود که شکست برای آلگری به قیمت تمام شدن شغلش در یوونتوس تمام شود، هرچند که بسیاری از هواداران حتی قبل از این نتیجه برای رفتن او سر زبان ها بودند. آندره آ آنیلی در طول 12 سالی که ریاست باشگاه را برعهده داشت، هرگز یک مربی را در میانه فصل اخراج نکرده است و مائوریتزیو آریوابنه، مدیرعامل یوونتوس، قبل از شروع بازی به Dazn گفت: «تغییر سرمربی احمقانه است. برگزاری آزمایش‌های خلاصه برای یافتن کسی که مقصر باشد هیچ کمکی نمی‌کند.»

آلگری که روز یکشنبه از روی جعبه به تماشای یک محرومیت پرداخت، از موقعیت های بدتر از این بهبود یافته است. در فصل 16-2015، تیم یوونتوس او پس از 7 بازی، 8 امتیاز داشت، اما فصل را با 91 قهرمانی به پایان رساند. زمانی که پل پوگبا و فدریکو کیزا از مصدومیت بازگردند، این تیم می تواند بسیار متفاوت به نظر برسد.

راهنمای سریع

نتایج سری آ

نمایش دهید

کرمونز 0-4 لاتزیو، فیورنتینا 2-0 ورونا، میلان 1-2 ناپل 2، مونزا 1-0 یوونتوس، رم 0-1 آتالانتا، اودینزه 3-1 اینتر، بولونیا 0-1 امپولی، اسپتیا 2-1 سمپدوریا، تورین 0-1 ساسولو، سالرنیتانا 1-2 لچه

از بازخورد شما متشکرم.

با این حال، تا قبل از آن چقدر خسارت وارد خواهد شد؟ آلگری قبلاً گفته بود که این فصل بیشتر شبیه به دو رقابت جداگانه برگزار خواهد شد – یکی قبل از جام جهانی و دیگری بعد از جام جهانی. به نظر او هدف این بخش اول باید صرفاً ماندن در رقابت باشد. از این منظر، نتایج اروپایی‌ها هستند که بسیار آسیب‌رسان به نظر می‌رسند، با چشم‌انداز بسیار واقعی اکنون که یوونتوس می‌تواند در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را ترک کند.

برای هیئت مدیره یوونتوس، هر گونه ملاحظات رقابتی به دلیل قرارداد چهار ساله ای که آنها تابستان گذشته به آلگری دادند، پیچیده است و او را در کنار ژوزه مورینیو به عنوان پردرآمدترین مربیان لیگ قرار می دهد. انتظار می رود که باشگاه برای سال 2022 بیش از 240 میلیون یورو ضرر کند. همانطور که آریابنه به یکی از هواداران که از او خواسته بود قبل از بازی با بنفیکا آلگری را اخراج کند، به شوخی گفت: “پس پول بعدی را می پردازی؟”

یوونتوس بر این باور بود که وقتی آلگری را دوباره به خدمت گرفت، انتخاب مطمئنی را انجام داد و به مردی برمی‌گردد که بهترین‌شان را می‌شناخت: کسی که آنجا بود و در داخل کشور، همه را برد. روز یکشنبه، آنها توسط باشگاهی که با مردی که هرگز مربی تیم حرفه‌ای ارشد نبوده بود، قمار کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارلینگ هالند همه ما را شگفت زده کرده است اما پپ گواردیولا را به طرز عجیبی بیهوده رها می کند | ارلینگ هالند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، Dاز دروگر نترسید یا حداقل، نه …