صعود مرد عنکبوتی فرانسوی در سن 60 سالگی از آسمان خراش 48 طبقه در پاریس | آلن رابرت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کوهنورد انفرادی آزاد که به عنوان “مرد عنکبوتی فرانسوی” شناخته می شود، از یک آسمان خراش 48 طبقه در پاریس بالا رفت و به هدفی که پس از رسیدن به 60 سالگی برای خود تعیین کرده بود، رسید.

آلن رابرت اغلب بدون اجازه از بسیاری از بلندترین ساختمان های جهان بالا رفته است.

روز شنبه با لباس قرمز، روبرت هنگام رسیدن به بالای ساختمان 187 متری تور توتال، که بر فراز منطقه تجاری لادفنس پایتخت فرانسه قرار دارد، دستانش را بالا برد.

می‌خواهم به مردم این پیام را بدهم که 60 سالگی چیزی نیست. شما هنوز هم می توانید ورزش کنید، فعال باشید، کارهای شگفت انگیز انجام دهید.

رابرت می خواست به مردم نشان دهد که 60 سالگی
رابرت می خواست به مردم نشان دهد که 60 سالگی “هیچی” نیست. عکس: میشل اویلر/AP

چندین سال پیش به خودم قول دادم که وقتی به 60 سالگی رسیدم، دوباره از آن برج بالا می‌روم زیرا 60 سال نماد سن بازنشستگی در فرانسه است و فکر می‌کردم که لمس خوبی بود.

رابرت، که همچنین می‌خواست از این صعود برای افزایش آگاهی در مورد نیاز به اقدامات اقلیمی استفاده کند، قبلاً در موارد متعددی از Tour Total صعود کرده بود.

او کوهنوردی را در سال 1975 شروع کرد و در صخره های نزدیک شهر زادگاهش والانس در جنوب فرانسه تمرین کرد. او سنگنوردی انفرادی را در سال 1977 آغاز کرد و به سرعت به یک کوهنورد برتر تبدیل شد.

از آن زمان، او از بیش از 150 سازه بلند در سراسر جهان، از جمله برج خلیفه دبی – بلندترین ساختمان جهان – برج ایفل و پل گلدن گیت سانفرانسیسکو بالا رفته است.

او چندین بار دستگیر شده است. او بدون تسمه بالا می رود و فقط با دستان برهنه، یک جفت کفش کوهنوردی و یک کیسه گچ پودری برای پاک کردن عرقش استفاده می کند.

در اکتبر 2018، او پس از بالا رفتن از برج 202 متری (662 فوت) Salesforce لندن – که قبلا برج Heron بود – بدون طناب یا سایر تجهیزات ایمنی دستگیر شد.

در سپتامبر 2019، روبرت توسط پلیس آلمان پس از بالا رفتن از یک ساختمان بلند در فرانکفورت بازداشت شد.

رابرت که در آن زمان 57 سال داشت، 20 دقیقه طول کشید تا از ساختمان 153 متری Skyper در قلب پایتخت مالی آلمان بالا برود.

رابرت بدون طناب بالا می رود، فقط کفش و گچ کوهنوردی می کند.
رابرت بدون طناب بالا می رود، فقط کفش و گچ کوهنوردی می کند. عکس: میشل اویلر/AP

رابرت در میان بزرگترین کوهنوردان تاریخ قرار می گیرد و ادعا می کند که تمرکز لیزر او راز توانایی های اوست.

رابرت در آوریل گفت: «در بازی من زندگی در یک طرف و مرگ در طرف دیگر وجود دارد.» انتخاب ساده است: “این یا ترس است یا تمرکز.”

او اذعان می کند: “قبل از صعود، می ترسم.” اما به محض اینکه انگشتان او اولین نگهدارنده را لمس می کنند، ترس از بین می رود. “من تبدیل به یک آدم متفاوت شدم [and] وارد دنیای دیگری شوید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیوید اسکوایرز در … جک لزلی از پلیموث آرگیل – یک پیشگام واقعی فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کاریکاتوریست ما در فوروارد، که پس …