چشم در برابر چشم: خاویر باردم عنبیه NFT برای خیریه به فروش می رسد | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چشم در برابر چشم، یا در این مورد، کمک به هزاران چشم در ازای تصویر یک چشم به عنوان نمای نزدیک از عنبیه خاویر باردم، برای سازمانی که بینایی را به مردم کشورهای در حال توسعه باز می گرداند، به حراج گذاشته می شود.

این بازیگر برنده اسکار گفت: “توانایی دیدن، شنیدن، لمس کردن، احساس کردن: اینها چیزهایی هستند که تا زمانی که آنها را از دست ندهیم واقعا قدر آنها را نمی دانیم.” «دسترسی مجدد به هر چیزی که از طریق دیدن احساس می‌کنید، که چنین تأثیری بر احساسات و حساسیت ما دارد، یک تحول عاطفی و معنوی است.»

او گفت که به همین دلیل است که این تصویر قابل توجه را به Ojos del Mundo (چشم های جهان) اهدا کرده است، که این عکس را به عنوان بخشی از یک کمپین جدید جمع آوری کمک مالی به نام Iris of the World به حراج می گذارد.

Ojos del Mundo در سال 2001 در بارسلونا تأسیس شد و به درمان نابینایی قابل اجتناب – مانند آب مروارید – از طریق مداخله مستقیم و آموزش افراد محلی برای ادامه کار اختصاص دارد، با پروژه هایی که برای درمان صحراوی ها در اردوگاه های پناهندگان در الجزایر و همچنین در مالی فعالیت می کنند. بولیوی و موزامبیک

در 20 سال گذشته، بینایی بیش از 37000 نفر را بازسازی کرده و 13000 متخصص بومی را آموزش داده است.

این تصویر به‌عنوان یک توکن دیجیتال غیرقابل تعویض (NFT) منحصربه‌فرد و یک چاپ عکاسی تأیید شده توسط بازیگر فروخته می‌شود.

عکس عنبیه خاویر باردم برای حراج در کمپین جمع آوری کمک های مالی برای چشمان جهان – ویدئو

در آغاز این کمپین، آنا باربا، مدیر Ojos del Mundo، گفت که این بنیاد علاوه بر جمع آوری کمک های مالی، می خواهد آگاهی را در مورد نابینایی قابل اجتناب افزایش دهد و افزود که 90 درصد از افراد کم بینا در فقیرترین مناطق جهان زندگی می کنند. 55 درصد زن هستند.

“خاویر در به اشتراک گذاشتن چیزی که شخصی و انحصاری مانند عنبیه عنبیه اش با ما است، بسیار سخاوتمند بوده است. این نشانه هویتی است که شاهد لحظات خاصی است که اکنون می تواند بخشی از هر کسی باشد که برای این عکس الهام بخش و بدیع پیشنهاد می دهد. چشم های خاویر چشم های دیگر را باز خواهد کرد.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی پیشگیری از نابینایی، 161 میلیون نفر از بینایی اصلاح نشده رنج می برند که 100 میلیون نفر از آنها آب مروارید قابل جراحی دارند. 510 میلیون دیگر نیز کوته بین هستند.

Ojos del Mundo تمایلی به حدس و گمان در مورد اینکه چقدر امیدوار است حراج ممکن است افزایش یابد، نداشت، اما گفت که حتی قیمت رزرو 9000 یورو (7850 پوند) برای 1300 آزمایش چشم پرداخت می شود. 30000 یورو برای چهار سال آموزش چشم پزشک تامین می شود. و 50000 یورو هزینه 715 عمل آب مروارید را تامین می کند.

باردم 53 ساله با فیلم ژامبون ژامبون در سال 1992 به شهرت رسید و در آن نقش مقابل پنه لوپه کروز نوجوان را بازی کرد.

این بازیگر اسپانیایی برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم برادران کوئن هیچ کشوری برای پیرمردها نیست و در ادامه نقش رائول سیلوا، شرور فیلم جیمز باند Skyfall را بازی کرد.

او در سال 2010 با کروز برنده جایزه اسکار خود ازدواج کرد و این زوج از خیریه های متعدد حمایت کردند، کمک مالی برای کمک به بازسازی خانه های پس از زلزله هائیتی در سال 2010 و همچنین جمع آوری کمک های مالی برای پروژه Open Arms، که به نجات افرادی که از دریای مدیترانه می گذرند، کمک کردند.

Ojos del Mundo گفت که آنها امیدوارند در صورت موفقیت آمیز بودن این حراج، این حراج را تکرار کنند و آنها به دنبال یک چهره ورزشی بین المللی به عنوان اهدا کننده بعدی خود هستند.

حراج به صورت آنلاین در www.irisesoftheworld.org از ظهر CET/BST در 29 سپتامبر تا ساعت 6 بعد از ظهر 6 اکتبر برگزار می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت دارویی Mark Cuban Cost Plus اولین شریک برنامه بهداشتی را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Capital Blue Cross و Mark Cuban …