کارگران کم درآمد بریتانیا می گویند که وضعیت مالی هرگز بدتر نبوده است | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس تحقیقات جدید بنیاد دستمزد زندگی، تقریبا 80 درصد از کارگران کم درآمد بریتانیا می گویند که اکنون با سخت ترین فشار مالی در طول عمر خود مواجه هستند.

لیز تراس با «ضمانت قیمت انرژی» خود از افزایش بیشتر قبوض آب و برق جلوگیری کرده است – اقدامی رادیکال که می تواند بیش از 100 میلیارد پوند برای مالیات دهندگان هزینه داشته باشد – اما بسیاری از خانوارهای فقیرتر در حال حاضر برای تامین مخارج زندگی خود تلاش می کنند.

یک نظرسنجی از بیش از 2000 کارگر که کمتر از دستمزد واقعی زندگی 9.90 پوند در ساعت یا 11.05 پوند در لندن درآمد داشتند، نشان داد که 78 درصد گفتند که این بدترین دوره مالی است که تا به حال با آن روبرو بوده اند.

بیش از نیمی از آنها در سال گذشته از بانک مواد غذایی استفاده کرده بودند، در حالی که 42 درصد گزارش کردند که به دلایل مالی مرتباً وعده های غذایی خود را حذف می کنند. بیش از یک پنجم این کارگران، 21 درصد، گفتند که پس از پرداخت هزینه های ضروری، مانند اجاره خانه و غذا، هیچ پولی برایشان باقی نمانده است.

کاترین چپمن، مدیر بنیاد دستمزد زندگی گفت: «همه فشار ناشی از افزایش شدید تورم را احساس می‌کنند، اما نظرسنجی ما نشان می‌دهد که کارگران کم‌دستمزد بیشتر از سایرین ضربه می‌خورند. این یافته‌های تکان‌دهنده چیزی را زنده می‌کنند که در طول بحران هزینه‌های زندگی، کمتر از دستمزد واقعی زندگی دریافت کنید.

وی افزود: این مهمتر از هر زمان دیگری این است که آن دسته از کارفرمایان که می توانند بر اساس هزینه های زندگی دستمزدی را ارائه دهند.

حدود 4.8 میلیون نفر در نیروی کار درآمدی کمتر از دستمزد واقعی زندگی دارند. این نرخ ها سالانه توسط اندیشکده بنیاد رزولوشن بر اساس حداقل درآمد مورد نیاز برای پوشش هزینه های اولیه زندگی محاسبه می شود.

بیش از دو سوم از کارگران مورد بررسی گفتند که وضعیت مالی آنها بر سطح اضطراب آنها و کیفیت کلی زندگی آنها تأثیر منفی می گذارد – به ویژه زنان که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند.

بنیاد دستمزد زندگی به کارفرمایانی که قول می دهند حداقل دستمزد واقعی زندگی را به کارگران خود بپردازند، اعتبار می دهد.

نرخ جدید برای سال 2022-23 قرار است هفته آینده اعلام شود و انتظار می رود با توجه به تورم بالا در کل اقتصاد، افزایش قابل توجهی داشته باشد.

“دستمزد زندگی ملی” جداگانه – حداقل قانونی تعیین شده توسط وزرا – در حال حاضر 9.50 پوند است، اگرچه فقط برای افراد بالای 23 سال اعمال می شود.

در مراحل اولیه کمپین رهبری محافظه‌کاران، تراس در مورد نیاز به «دستورالعمل» ابراز تردید کرده بود و گفته بود که به مصرف‌کنندگان «به روشی محافظه‌کارانه برای کاهش بار مالیاتی» کمک می‌کند.

اما اقتصاددانان اشاره کرده بودند که کاهش مالیات به نفع کم دستمزدها نیست، بسیاری از آنها قبلاً مالیات بر درآمد کمی می پردازند یا اصلاً مالیات پرداخت نمی کنند.

با نزدیک شدن به پایان رقابت رهبری، به طور فزاینده ای مشخص شد که دولت جدید باید اقدامات شدیدتری برای محافظت از خانواده ها انجام دهد. تنظیم کننده انرژی Ofgem اعلام کرده بود که بدون مداخله دولت، یک صورتحساب معمولی مجاز است از اول اکتبر به 3549 پوند در سال افزایش یابد – با افزایش دیگری در سال جدید.

اندکی قبل از اینکه مشخص شود ملکه در هفته گذشته به شدت بیمار است، نخست وزیر اعلام کرد که دولت قیمت واحد گاز و برق را محدود می کند تا از رقم معمول بیش از 2500 پوند جلوگیری کند و هزینه آن توسط مالیات دهندگان پرداخت شود.

او به نمایندگان مجلس گفت: “من می دانم که مشاغل و خانواده ها بسیار نگران این هستند که چگونه زمستان امسال را پشت سر بگذارند. به همین دلیل احساس کردم که مهم است که فوراً برای ارائه کمک و حمایت فوری اقدام کنم.»

فعالان مبارزه با فقر از این سیاست استقبال کردند، اما این سوال را مطرح کردند که آیا می‌توانست آن را بهتر متوجه خانواده‌های کم‌درآمدی که از قبل برای گذران زندگی خود با مشکل روبه‌رو هستند، هدف قرار دهد.

آخرین آمار تورم که در اوایل این هفته منتشر شد، نشان داد که قیمت ها با نرخ سالانه 9.9 درصد افزایش یافته است. انتظار می‌رود که اقدامات انرژی دولت تا 5 درصد از تورم که بانک مرکزی انگلیس پیش از این انتظار داشت به بالای 13 درصد برسد، کاهش یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس می گوید: جنگ اوکراین: احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای بسیار کم است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها …