فرماندار کالیفرنیا دادگاه سلامت روان برای افراد بی خانمان را تایید کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سانفرانسیسکو — با بیش از 100000 نفر ساکن در خیابان‌های کالیفرنیا، فرماندار گاوین نیوسام روز چهارشنبه اولین قانونی را امضا کرد که می‌تواند برخی از آنها را به عنوان بخشی از برنامه‌ای که او آن را “مراقبت” توصیف می‌کند مجبور به درمان کند، اما مخالفان استدلال می‌کنند که بی‌رحمانه است.

Newsom روز چهارشنبه قانون کمک، بهبود و توانمندسازی جامعه را امضا کرد. این به اعضای خانواده، اولین پاسخ دهندگان و دیگران اجازه می دهد تا از قاضی بخواهند تا یک برنامه درمانی برای فردی که دارای اختلالات خاصی از جمله اسکیزوفرنی تشخیص داده شده است، تهیه کند. کسانی که امتناع می کنند می توانند تحت مراقبت قرار گیرند و به آنها دستور داده شود که از آنها پیروی کنند.

در حال حاضر، افراد بی خانمان با اختلالات روانی شدید از خیابان ها به زندان ها و بیمارستان ها می پرند. آنها می توانند بر خلاف میل خود تا سه روز در بیمارستان روانی نگهداری شوند. اما در صورت قول مصرف دارو و پیگیری خدمات دیگر باید آزاد شوند.

قانون جدید به دادگاه اجازه می دهد تا یک سال برنامه درمانی را صادر کند که می تواند برای یک سال دوم تمدید شود. این طرح می تواند شامل دارو، مسکن و درمان باشد. به گفته دفتر سناتور ایالت دموکرات تام آمبرگ، یکی از نویسندگان قانون، در حالی که این سیستم در برخی از عناصر برنامه در سایر ایالت ها مشترک است، این سیستم اولین نوع خود در کشور خواهد بود.

برای چندین دهه، کالیفرنیا عمدتاً بی خانمانی را به عنوان یک مشکل محلی در نظر گرفته است و هر ساله میلیاردها دلار برای برنامه‌های درمانی مختلف به دولت‌های شهر و شهرستان ارسال می‌کند. اما با وجود همه این هزینه ها، بی خانمانی یکی از مبرم ترین و مشهودترین مسائل ایالت است.

“به انجام کاری که انجام داده اید ادامه دهید و آنچه را که به دست آورده اید به دست خواهید آورد. و ببین چی داریم این غیرقابل قبول است.» نیوسام روز چهارشنبه قبل از امضای قانون گفت. این (قانون) کاملاً متفاوت از هر چیزی که در ایالت کالیفرنیا دیده‌اید، مسلماً در قرن گذشته طراحی شده است.»

در سالی که نیوسام با ایجاد حدس و گمان در مورد آرزوهای ریاست جمهوری آینده اش در راه یک رقابت مجدد برای انتخابات است، این برنامه جدید انتقادات هر دو طرف طیف سیاسی را برانگیخت و برخی در سمت چپ استدلال کردند که این برنامه بیش از حد پیش می رود و برخی دیگر در سمت راست می گوید آن به اندازه کافی دور نمی رود. برخی از ترقی خواهان علیه نیوسام در جلوگیری از برخی اولویت ها، از جمله وتوی لایحه ای که سایت های تحت نظارت تزریق ایمن را برای مصرف کنندگان مواد مخدر مجاز می کرد و مخالفت با مالیات جدید بر میلیونرها که برای خودروهای برقی بیشتر پرداخت می کرد، صحبت کردند.

نیوسام این قانون را به دلیل مخالفت های شدید اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در کالیفرنیا، دیده بان حقوق بشر، حقوق معلولان کالیفرنیا و بسیاری از سازمان های دیگر که با افراد بی خانمان، جوامع اقلیت و افراد دارای معلولیت که می گویند برنامه جدید حقوق مدنی را نقض می کند کار می کنند، امضا کرد.

آنها می گویند که دادگاه ها مکانی ترسناک برای بسیاری از افراد مبتلا به بیماری روانی شدید است و اجبار با مدل مبتنی بر همتا که برای بهبودی حیاتی است، مخالف است. به عبارت دیگر، منتقدان می گویند، یک فرد باید بخواهد کمک بگیرد و این ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد.

ACLU کالیفرنیای جنوبی در پیامی که در حساب توییتر خود منتشر کرد، گفت: “این مدل منسوخ و اجباری قرار دادن افراد معلول در دادگاه‌ها باعث آسیب و آسیب به کالیفرنیایی‌ها در موقعیت‌های آسیب‌پذیر می‌شود و نژادپرستی نهادی را تقویت می‌کند.” ما به مبارزه ادامه خواهیم داد و انتظار داریم که شاهد چالش های قانونی برای جلوگیری از آسیب رساندن این طرح نادرست به جامعه ما باشیم.»

این برنامه منحصرا برای افراد بی خانمان نیست. این فقط در مورد افرادی اعمال می شود که دارای یک بیماری روانی شدید – عمدتاً اختلالات روان پریشی – هستند و تنها در صورتی که بعید است که بدون نظارت در جامعه به سلامت زنده بمانند یا به خود یا دیگران آسیب برسانند.

این بدان معناست که افرادی که با اعتیاد به الکل و مواد افیونی دست و پنجه نرم می کنند، واجد شرایط نیستند مگر اینکه یک اختلال روانپزشکی تشخیص داده شده داشته باشند.

دولت Newsom تخمین می زند که حدود 12000 نفر می توانند تحت این برنامه کمک بگیرند. جیمز گالاگر، رهبر جمهوری خواه مجلس ایالتی، گفت که این کافی نیست.

گالاگر که مانند بسیاری از همکاران جمهوریخواه خود به این لایحه در مجلس قانونگذاری ایالت رای دادند، گفت: «اگرچه بهتر از هیچ، دادگاه کمک، بازیابی و توانمندسازی جامعه) اساساً یک نیمه اقدام بوروکراتیک جدید است. این تغییر سیاست پیشگامانه ای نیست که ما به آن نیاز داریم. این به برخی از بیماران روانی شدید کمک می کند تا تحت درمان قرار گیرند، اما مانع از انفجار کمپ های بی خانمان ها در جوامع ما نمی شود.”

این برنامه تا سال آینده آغاز نخواهد شد و فقط در هفت شهرستان: گلن، اورنج، ریورساید، سن دیگو، سانفرانسیسکو، استانیسلاوس و توولومن باید برنامه‌های خود را تا اول اکتبر 2023 ایجاد کنند. 2024.

هر یک از 58 شهرستان کالیفرنیا باید دادگاه های ویژه ای را برای رسیدگی به این پرونده ها تشکیل دهند. استان هایی که شرکت نمی کنند ممکن است تا 1000 دلار در روز جریمه شوند.

نیوسام گفت بزرگترین چالش پیدا کردن و حفظ کارکنان مراقبت های بهداشتی کافی برای درمان همه کسانی است که به آن نیاز دارند. بودجه ایالتی در سال جاری شامل 296.5 میلیون دلار برای “برنامه نیروی کار برای یک کالیفرنی سالم برای همه” است، که هدف آن استخدام 25000 کارمند بهداشت جامعه تا سال 2025 است.

اتحاد ملی برای بیماری های روانی کالیفرنیا و سازمان های تجاری و ده ها شهر از جمله شهرداران لس آنجلس، ساکرامنتو، سانفرانسیسکو و سن دیگو از این پیشنهاد حمایت می کنند.

آنها می گویند مدل های درمانی و داروهای ضد روان پریشی از زمانی که افراد در موسسات انبار شده بودند، به طور قابل توجهی تغییر کرده است. حامیان می گویند که فرد باید بتواند با داشتن تیم حمایت بالینی و طرح مسکن مناسب در جامعه پیشرفت کند.

نیوسام گفت که از استدلال های گروه های آزادی مدنی مبنی بر اینکه برنامه بیش از حد پیش می رود، «فرسوده» شده است.

او گفت: “دیدگاه آنها با آنچه در خیابان ها و پیاده روها در سراسر ایالت می بینید بیان می شود.”

———

بیم از ساکرامنتو، کالیفرنیا گزارش داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …