به روز رسانی زنده اخبار استرالیا: بررسی بانک رزرو برای پرسیدن اینکه آیا تأثیرات بحران آب و هوا باید بر سیاست نرخ بهره تأثیر بگذارد یا خیر | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

آدام مورتون

آدام مورتون

شدت آلایندگی خودروهای سبک جدید در استرالیا در سال گذشته تنها 2 درصد کاهش یافت که منعکس کننده جذب آهسته خودروهای الکتریکی و افزایش فروش SUV ها و خودروهایی است که آلودگی بیشتری نسبت به سدان ها دارند.

گزارش کمیسیون حمل و نقل ملی با داده‌های ملی انتشار گازهای گلخانه‌ای مطابقت دارد که نشان می‌دهد پس از رفع تأثیر قرنطینه‌های کووید-۱۹، آلودگی حمل‌ونقل همچنان افزایش یافته است.

فروش خودروهای برقی در سال گذشته سه برابر شد و به حدود 2.8 درصد از کل رسید، اما استرالیا همچنان در کنار گذاشتن خودروهای بنزینی و دیزلی از اکثر کشورهای دیگر عقب است.

جهش در سوار شدن خودروهای برقی از یک پایه پایین برای جبران تأثیر ترجیح فزاینده استرالیایی ها برای خودروهای بزرگ کافی نبود. فروش یوتس بیش از 43000 دستگاه و SUV حدود 25000 افزایش یافت.

حدود 45 درصد از خودروهای سواری جدید فروخته شده در استرالیا دارای شدت انتشار 160 گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر طی شده یا کمتر بودند. این در مقایسه با 90 درصد در اروپا است. بسیاری از خودروهای شاسی بلند و خودروها بیش از 210 گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می کنند.

حمل و نقل مسئول حدود 18 درصد از انتشار ملی است.

در این گزارش آمده است:


افزایش سرمایه گذاری در ایستگاه های شارژ عمومی، ترتیبات مالیاتی ترجیحی و سایر مشوق ها، و اتخاذ استانداردهای آلایندگی می تواند منجر به جذب قابل توجه خودروهای سبزتر شود.

پل کارپ

پل کارپ

گای و رابی واترهاوس با هواپیما با آلبانیز به مراسم خاکسپاری ملکه سفر می کنند

نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، با KIIS FM در مورد سفر آتی خود برای شرکت در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم صحبت کرده است.

آلبانیز نشان داد که مربیان اسب گای و رابی واترهاوس در هواپیمای نخست وزیر خواهند بود، زیرا «نمی‌توانستند وارد یک پرواز تجاری شوند».

گای و رابی واترهاوس با نخست وزیر به لندن سفر خواهند کرد.
گای و رابی واترهاوس با نخست وزیر به لندن سفر خواهند کرد. عکس: اسکات باربور/AAP

آلبانیز گفت که این یک “هواپیما کاملا پر” خواهد بود. استرالیا علاوه بر کارکنان بخش، به سران ایالت ها یا دولت های پاپوآ گینه نو کمک می کند. جزایر سلیمان، تووالو و ساموآ.


من شک دارم که چنین موقعیتی قبلاً در تاریخ وجود داشته باشد.» آلبانیز گفت.

آلبانیز امروز عصر را ترک می کند و با نخست وزیر جدید بریتانیا دیدار خواهد کرد. لیز تراس، صبح شنبه در اقامتگاهش در کنت.

آلبانیز در پاسخ به سوالی درباره لحن بحث عمومی در ایام عزاداری گفت:

من فکر می کنم این زمان برای احترام است. این مربوط به سیستم حکومتی ما نیست – این مربوط به احترام به ملکه الیزابت، مشارکت اوست. شما می توانید برای افراد احترام قائل شوید بدون اینکه در حال حاضر به آن بحث ها کشیده شوید.»

دبیر ACTU می گوید مرخصی با حقوق برای جلوگیری از شیوع کووید ضروری است

نخست‌وزیر نیوساوت ولز می‌خواهد دوره انزوای اجباری کووید را به طور کامل لغو کند و از مردم بخواهد اگر مریض هستند در خانه بمانند و اگر مریض نیستند اجازه دهند آن‌ها را ترک کنند.

سالی مک مانوس با این حال، می‌گوید «انجام کار درست» در هنگام بیماری بستگی به «دریافت مرخصی با حقوق یا عدم دریافت مرخصی با حقوق دارد».

پس زمین بازی برابر نیست.

مک مانوس به ABC گفت:

برای افراد عادی، و برای بسیاری از مردم، به دلیل اینکه مرخصی خود را به دلیل بیماری همه‌گیر به پایان رسانده‌اند، ماندن در خانه و عدم دریافت حقوق یک سوال بزرگ اقتصادی است.

من فکر می کنم ساده لوحانه است و ما از تجربه خودمان می دانیم که در طول همه گیری این اشتباه است که مردم فکر کنند [are all in the same situation].

اگر قرار نیست مرخصی با حقوق دریافت کنید، این احتمال وجود دارد که بین پرداخت قبوض و عدم پرداخت قبوض خود یکی را انتخاب کنید.

مردم ابتدا قبض های خود را پرداخت می کنند. اگر در محل کار بیماری را گسترش دهید، این برای محل کار، برای کارفرمایان نیز خوب نیست.

انجمن پزشکی استرالیا از ایده اجلاس ملی کووید حمایت می کند

جاش باتلر

جاش باتلر

(ادامه از پست آخر)

دولت‌های ایالتی در حال حاضر کلینیک‌های طولانی کووید را راه‌اندازی کرده‌اند. دولت فدرال معتقد است نرخ بالای واکسیناسیون استرالیا و بروز نسبتاً کمتر موارد انواع ویروس‌های آلفا یا دلتا جدی‌تر، ممکن است شاهد وقوع و شدت کمتر کووید در استرالیا باشد.

دکتر دانیل مک مولننایب رئیس انجمن پزشکی استرالیا، گفت که در مطب عمومی خود بیماران طولانی مدت کووید را دیده است.

قطعاً وجود دارد و می تواند جدی باشد. ما در حال حاضر شاهد نرخ های زیادی از غیبت در اینجا و خارج از کشور هستیم. در عمل من، بیمارانی که ماه‌ها پس از ابتلای خود می‌گذرند، مانند گذشته از مشارکت در زندگی رنج می‌برند.»

ما نمی دانیم چه مدت طول می کشد، چه تعداد افراد مبتلا و سن آن افراد احتمالاً وجود دارد. پیش‌بینی تأثیر آن بر جامعه دشوار است، اما احتمالاً قابل توجه است.»

مک‌مولن گفت که AMA از مفهوم اجلاس ملی کووید حمایت کرد و گفت که کلینیک‌های تخصصی، یارانه‌های بیشتر مدیکر و آموزش بهتر کارکنان بهداشتی حیاتی است.

دبیر شورای اتحادیه های کارگری استرالیا، سالی مک مانوس، همچنین از یک گفتگوی ملی جدید حمایت کرد.

سالی مک‌مانوس، دبیر ACTU می‌گوید «کووید طولانی مدت احتمالاً تأثیری ماندگار بر جامعه ما خواهد داشت».
سالی مک‌مانوس، دبیر ACTU می‌گوید «کووید طولانی مدت احتمالاً تأثیری ماندگار بر جامعه ما خواهد داشت». عکس: Dan Himbrechts/AAP

کووید طولانی مدت احتمالاً تأثیری ماندگار بر جامعه، محل کار و سیستم مراقبت های بهداشتی ما خواهد داشت. بسیار مهم است که ما هر کاری از دستمان بر می‌آید برای درک آن و آنچه می‌توانیم برای کنترل آن انجام دهیم، درست مانند خود ویروس انجام دهیم.»

مونیک رایان خواستار برگزاری نشست ملی در مورد ویروس کرونا شد زیرا دولت از تأثیر طولانی مدت کووید می ترسد

جاش باتلر

جاش باتلر

وزیر بهداشت، مارک باتلر، می‌گوید استرالیا همچنان به دنبال «تصویر روشن» در مورد تأثیر طولانی مدت کووید است و نیاز به واکنش ملی و تحقیقات بیشتر در مورد اثرات ماندگار این ویروس را اعلام می‌کند.

به عنوان نماینده مستقل می آید مونیک رایان خواستار یک گفتگوی ملی مجدد در مورد کووید و حتی یک اجلاس سراسری در مورد ویروس است که نگرانی‌هایی را در مورد مشکلات طولانی‌مدت غیبت در محل کار و فشار بر سیستم بهداشتی ایجاد می‌کند.

رایان، عضو کویونگ، به آبان نیوز استرالیا گفت: «در پشت موفقیت اجلاس مشاغل و مهارت‌ها، فکر می‌کنم اتخاذ همین رویکرد در مورد کووید مناسب و به موقع باشد.

“من متوجه می شوم که مردم ناامید و خسته هستند و وانمود می کنند که از بین رفته است و ما به حالت عادی برمی گردیم، اما این توصیه نادرست است و در دراز مدت برای ما نتیجه ای نخواهد داشت.”

رایان، متخصص مغز و اعصاب کودکان، هفته گذشته به باتلر نامه نوشت و خواستار یک رویکرد اجماع ملی در مورد استراتژی ویروس شد.

او نوشت: «با توجه به موفقیت اخیر اجلاس مشاغل و مهارت ها – و اجماع گسترده ای که در آن جلسه به دست آمد – من می نویسم تا از شما بخواهم که یک اجلاس ملی در مورد کووید را در نظر بگیرید.

رایان جلسه ای از گروه های تجاری، کارشناسان بهداشت و نمایندگان بخش های سالمندان، معلولین و مراقبت از کودکان را برای بحث در مورد موضوعاتی از جمله تهویه برای مناطق عمومی، استراتژی ضد ویروسی و واکسن، و طرح هایی برای آزمایش، ایزوله سازی و حمایت از نیروی کار در مواجهه با شرایط جدید پیشنهاد کرد. انواع

رایان به آبان نیوز استرالیا گفت که نگران مسائل مربوط به “کووید طولانی” است. برخلاف علائم حاد ماندگار در هفته‌های پس از عفونت، کووید طولانی به موارد نادری از علائم جدی که ماه‌ها پس از عفونت ادامه می‌یابد، مانند مشکلات عصبی یا خستگی اشاره دارد.

عضو مستقل Kooyong، Monique Ryan.
عضو مستقل Kooyong، Monique Ryan. عکس: مایک باورز/ آبان نیوز

خزانه دار جیم چالمرز گفت: ماه گذشته حدود 31000 استرالیایی به دلیل کووید طولانی مدت مجبور به غیبت در روز کار شدند.

با گذشت زمان، اگر 5 یا 10 درصد از مردم به کووید طولانی مبتلا شوند، و اگر هر چه بیشتر به آن مبتلا شوید، احتمال ابتلای شما به کووید طولانی‌تر بیشتر می‌شود، این مسائل انباشته می‌شوند و با در نظر گرفتن تأثیرات روی نیروی کار، این تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد ما خواهد بود. رایان گفت.

“کووید طولانی یک داستان در حال آشکار شدن خواهد بود. مردم به آن نگاه می کنند، تحقیقات و سوالات زیادی وجود دارد که هیچ کس پاسخ آنها را نمی داند.”

صبح بخیر

به پنجشنبه 15 سپتامبر خوش آمدید.

پنجشنبه‌ها معمولاً بدترین روز هفته هستند – شما فقط یک روز دیگر را قبل از جمعه آن انجام می‌دهید. به نام ثور خدای اسکاندیناوی، برای عبور از پنجشنبه ها به تمام قدرت و محافظت نیاز دارید.

آنتونی آلبانیز امروز برای شرکت در تشییع جنازه ملکه پرواز می کند. فرماندار کل و 10 استرالیایی منتخب (عمدتاً استرالیایی‌های دریافت‌کننده سال) با او می‌روند.

آلبانیز در آنجا با نخست وزیر بریتانیا دیدار خواهد کرد لیز تراس، یک رهبر جهان مرموز برای صبحانه در هتلی که هر دو در آن اقامت دارند و با پادشاه مخاطب دارند. او امیدوار است که با جو بایدن، اما تدارکات آن را تعیین خواهد کرد.

ریچارد مارلز نخست وزیر موقت استرالیا خواهد بود.

در اخبار نزدیکتر به خانه، دولت این مقاله را برای بررسی بانک مرکزی استرالیا منتشر کرده است. در این مقاله چیز جدیدی وجود ندارد – فقط به جزئیات بیشتری از آنچه قبلاً گفته شده بودیم بخشی از بررسی است.

کارولین ویلکینز، استاد رنه فرای مک کیبین و دکتر گوردون دو بروور PSM نقش بانک را در دنیای امروز و اینکه چگونه به چالش های مدرن واکنش نشان می دهد، بررسی خواهد کرد.

پس چه چیزی در دید آنهاست؟ خوب، تنظیمات سیاست – که شامل نرخ بهره است – و اینکه چگونه سیاست های بانک مرکزی در جهت اشتغال کامل و ثابت نگه داشتن تورم عمل می کند. این بررسی همچنین به فرهنگ محل کار، هیئت مدیره و رهبری بانک خواهد پرداخت.

و با توجه به جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، این بررسی همچنین به بررسی این موضوع می پردازد که آیا بانک باید اثرات تغییرات آب و هوایی در اقتصاد را بیشتر در نظر بگیرد و آیا تنظیمات سیاستی آن باید بیشتر آن را در نظر بگیرد.

بررسی فرهنگ، مدیریت و فرآیندهای استخدام RBA را در نظر خواهد گرفت. به ویژه بر روی میزانی که این جنبه‌های سازمان از اثربخشی کلی آن در تحقق اهداف خط‌مشی‌اش حمایت می‌کنند، متمرکز خواهد شد.

… این امر به ویژه در زمینه چالش های اقتصادی و اجتماعی که بسیاری از کشورها از جمله استرالیا با آن مواجه هستند، مهم است، به عنوان مثال، تغییرات جمعیتی، دیجیتالی شدن منابع مالی و خطرات و فرصت های مرتبط با تغییرات آب و هوا و مدیریت سرمایه طبیعی پایدار.

توجه به تغییر اقلیم و تأثیر آن بر سیاست های پولی برای بانک – معاون سابق رئیس جمهور – بیگانه نیست گای دبل قبل از رفتنش در سخنرانی‌هایش درباره این موضوع صحبت کرده بود و توضیح می‌داد که چگونه بانک باید تغییرات آب و هوایی را به عنوان بخشی از واکنش خود در نظر بگیرد. این بررسی به طور کلی به پاسخ های بانک نگاه می کند، که به معنای نگاه کردن به نقش تغییرات آب و هوایی بر اقتصاد، و تنظیمات سیاست بانک به طور کلی (که شامل نرخ های بهره است) است.

این بررسی همچنین «ابزارهایی» را که بانک استفاده می‌کند (افزایش نرخ بهره) و اینکه آیا ابزارهای دیگری وجود دارد که می‌توان به آنها وام داد، بررسی می‌کند، با بررسی‌کنندگان:

عملکرد آن در دستیابی به اهداف خود، از جمله انتخاب ابزارهای خط مشی، اجرای سیاست، ارتباطات خط مشی، و نحوه مدیریت مبادلات بین اهداف مختلف.

ما تمام اخبار روز را برای شما به ارمغان می آوریم، بنابراین امیدواریم قهوه خود را بنوشید. برای من حداقل چهار فنجان خواهد بود.

آماده؟

بیایید وارد آن شویم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …