صدها معلم یوگا بر سر کارخانه های زغال سنگ فریاد می زنند | بحران آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شعار شرکت «انسان باش، خوب باش و سیاره باش» است، ایده‌آل هماهنگ با دنیای یوگا، جایی که لباس‌های ورزشی با برند لولولمون آغاز شد.

ما عمیقاً با خود، یکدیگر و سیاره خود در ارتباط هستیم. این شرکت مستقر در کانادا در وب‌سایت پایداری خود می‌گوید که هر قسمت یکدیگر را ارتقا می‌دهد.

اما اکنون یک کمپین تغییرات آب و هوایی لولولمون را هدف قرار داده است و می‌گوید اتکای آن به کارخانه‌های زغال‌سنگ در آسیا با برند عمومی آن ناسازگار است.

تاکنون 477 معلم یوگا و بیش از 500 دانش‌آموز یوگا در 28 کشور جهان نامه‌ای سرگشاده امضا کرده‌اند که در آن از lululemon خواسته شده است تا محصولات خود را از کارخانه‌ها با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند.

یکی از معلمان یوگا می‌گوید: «سوزاندن زغال سنگ برای ساختن هودی و شلوار بلند «Hotty Hot» غیرقابل قبول است.

یکی دیگر می نویسد: “آلودگی ناشی از تولید پوشاک لولمون تهدیدی برای سلامت انسان و تغییرات آب و هوایی است.”

در میان معلمان یوگا که نامه را امضا کرده‌اند، سفیران فعلی و سابق هستند که با رهبری کلاس‌های عمومی در فروشگاه‌های لولمون به این شرکت کمک کرده‌اند تا به یک غول چند میلیارد دلاری در سال تبدیل شود.

اما این تضاد بین نام تجاری و اخلاق شرکت و استفاده آن از زغال سنگ است که زندگی را به خطر می اندازد و بحران آب و هوایی را پیش می برد، که آن را به یک هدف اصلی تبدیل کرده است.

لورا کلی، رئیس کمپین در Action Speaks Louder که این کمپین را در کنار Stand.earth مستقر در آمریکای شمالی سازماندهی می کند، گفت: «آنها واقعاً با یک گسست بزرگ بین آنچه می گویند برایشان ارزش قائل هستند و کاری که انجام می دهند برجسته می شوند.

«تقریبا نیمی از انرژی که کارخانه‌های لولمون را تأمین می‌کنند از زغال سنگ تأمین می‌شود. اما به سختی می توانید شرکتی را پیدا کنید که بگوید آنها اخلاقی تر هستند.

با توجه به نفوذ لولمون در بازار، درک این دو چهره برای افرادی که لباس‌هایشان را می‌خرند مهم است. این کسب و کار با اتخاذ رویکردی مردمی در بازاریابی آنها ساخته شده است و این در جامعه یوگا پایه گذاری شده است.

معلمان یوگا از ایالات متحده، اروپا، بریتانیا و استرالیا از جمله امضاکنندگان این نامه هستند. معلم یوگا استرالیای جنوبی و سفیر فعلی lululemon، Prasanna Djukanovic، از جمله آنهاست.

او گفت: «معلمان و دانش‌آموزان یوگا آگاهانه در کنار کره زمین هستند. lululemon باید در پاسخ به بحران آب و هوا و کاهش آسیب محصولات آنها منجر شود.

Lululemon قصد دارد تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه‌ای را از تأسیسات تحت مالکیت و فعالیت خود تا 60 درصد کاهش دهد.

بر اساس افشاگری‌های سال گذشته به CDP – سازمانی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد جزئیات اهداف آب و هوایی را ثبت کنند – لولولمون مسئول انتشار 20374 تن معادل CO2 از طریق فعالیت‌هایی بود که می‌توانست مستقیماً کنترل کند.

اما 381797 تن CO2e از زنجیره تامین این شرکت که به عنوان انتشارات Scope 3 شناخته می‌شود، بیشتر از این مقدار بود.

این شرکت هدف دارد تا سال 2030 این انتشار به ازای هر دلار درآمد را 60 درصد کاهش دهد، به این معنی که اگرچه انتشار به ازای هر دلار ممکن است کاهش یابد، اما اگر درآمد افزایش یابد، انتشار واقعی می تواند افزایش یابد.

گزارشی از شرکت در مورد تأثیرات اجتماعی و زیست محیطی آن که این هفته منتشر شد، نشان می دهد که انتشار گازهای گلخانه ای به ازای هر دلار از سال 2018 تا 4 درصد افزایش یافته است.

در اوایل این ماه، این شرکت درآمد خالص انتظاری حدود 7.9 میلیارد دلار برای سال جاری را با رشد درآمد سالانه حدود 26 درصد گزارش کرد. این شرکت می گوید قصد دارد درآمد خود را بین سال های 2021 تا 2026 دو برابر کند.

این شرکت به CDP گفت که اکثر تامین کنندگانش در کارخانه های پارچه در تایوان و چین هستند که “جایی که برق و انرژی گران هستند و عمدتاً مبتنی بر سوخت فسیلی هستند.”

در این گزارش آمده است: «تامین کنندگان مواد خام، به طور کلی، به دلیل استفاده از بخار و آب داغ در فرآیندهای رنگرزی، مصرف‌کنندگان انرژی بالاتری نسبت به تأمین‌کنندگان کالاهای نهایی هستند.

این شرکت که 29000 نفر را مستقیماً استخدام می کند و 240000 نفر برای تامین کنندگان خود کار می کنند، به CDP گفت که ابتکارات آزمایشی با تمرکز بر بهره وری انرژی را انجام داده است و گفت: “فرصت هایی نیز برای تامین کنندگان مواد خام ما وجود دارد که از زغال سنگ به گاز طبیعی، زیست توده و/یا تغییر مسیر دهند. به برق تجدیدپذیر (به عنوان مثال خورشیدی در محل).

Good on You – سازمانی که برندهای لباس را بر اساس تأثیرات زیست محیطی و اجتماعی آنها ارزیابی می کند – همچنین می گوید سیاست ها و اقدامات lululemon “به اندازه کافی خوب نیستند”.

در سال 2019، این شرکت تحقیقاتی را پس از آن که کارگران زن در یک کارخانه در بنگلادش ادعا کردند که مورد ضرب و شتم قرار گرفته، مجبور به اضافه کاری شده اند و در یک ماه کمتر از قیمت یک جفت شلوار استرنج دریافت کرده اند، تحقیقاتی را آغاز کرد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که بر کمک به ایجاد یک صنعت پوشاک که پایدار باشد و پیامدهای جدی تغییرات آب و هوایی را از طریق اهداف و استراتژی هایی که شامل گذار سریع به انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی است، رسیدگی کند، متمرکز شده است.

در این بیانیه آمده است که گزارش شرکت منتشر شده در این هفته نشانه شفافیت این شرکت در دستیابی به اهداف بود. این شرکت انرژی عملیات خود را با 100٪ انرژی تجدید پذیر تامین می کرد و انتشار گازهای گلخانه ای را تا 82٪ در عملیات خود کاهش داد.

این بیانیه افزود: «ما می دانیم که بیشتر تأثیرات در محدوده 3 است [greenhouse gas emissions]، از جمله زنجیره های تامین صنعت، و ما متعهد به ادامه نوآوری در سراسر زنجیره تامین هستیم و به طور فعال با شرکای صنعت کار می کنیم تا بخشی از راه حل باشیم.

ما به عنوان اعضای منشور مد سازمان ملل برای اقدام اقلیمی و حامیان بنیانگذار صندوق مد آب و هوا تحت رهبری مؤسسه تأثیر پوشاک، در تلاش هستیم تا اقدامات اقلیمی جمعی را در صنعت خود تسریع کنیم. ما همچنین اعضای گروه‌های کاری هستیم که با تأمین‌کنندگان منتخب برای حذف تدریجی هرگونه استفاده مستقیم از زغال‌سنگ، در میان دیگر طرح‌هایی که انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر را پیش می‌برد، درگیر هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پانل خانه 6 ژانویه در پایان کار با تصمیمات کلیدی روبرو می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیته تحقیق در مورد آنچه که منجر …