سهام خصوصی علیرغم تعهد به پاکسازی، هنوز میلیاردها دلار در انرژی کثیف سرمایه گذاری می کند | سهام خصوصی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که شرکت‌های سهام خصوصی که میلیاردها دلار به پروژه‌های انرژی کثیف پمپاژ می‌کنند، سرمایه‌گذاران، از جمله بازنشستگان را در معرض خطرات مالی ناشناخته قرار می‌دهند، زیرا کره زمین در حال سوختن است و دولت‌ها با فشار فزاینده‌ای برای اقدام مواجه هستند.

اولین کارت امتیازی خطرات آب و هوایی در نوع خود، Carlyle، Warburg Pincus و KKR را به عنوان بدترین متخلفان در میان هشت شرکت سهامی خصوصی بزرگ با سبد سوخت های فسیلی قابل توجهی رتبه بندی می کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل دو ناظر مالی غیرانتفاعی از اطلاعات در دسترس عموم، هر سه به سرمایه‌گذاری هنگفت در پروژه‌های انتشار گازهای گلخانه‌ای بدون برنامه کافی برای انتقال از نفت و گاز ادامه می‌دهند. این گزارش نشان می‌دهد که این شرکت‌ها همچنین در مورد لابی‌های سیاسی و آب و هوایی شفافیت کمی دارند.

سهام خصوصی به شکل مبهم تامین مالی به دور از بازارهای عمومی اشاره دارد که در آن صندوق ها و سرمایه گذاران شرکت هایی از جمله استارتاپ ها، کسب و کارهای مشکل دار و عملیات املاک و مستغلات را خریداری و بازسازی می کنند.

هشت شرکت در کارت امتیازی مجموعاً 3.6 تریلیون دلار دارایی شامل حدود 216 میلیارد دلار در پروژه های انرژی را مدیریت می کنند – مبلغی معادل تأمین مالی سوخت های فسیلی توسط پنج بانک بزرگ جهان در سال گذشته.

Carlyle دارای رتبه F است، که پایین‌ترین امتیاز در کارت امتیازی اعتبار آب و هوایی است که توسط پروژه سهامداران سهام خصوصی (Pesp) و Americans for Financial Reform Education Fund (افرف) ایجاد شده است.

جدول کارت امتیازی ریسک آب و هوایی هشت شرکت سهامی خاص.

بیش از سه چهارم سرمایه‌گذاری‌های انرژی کارلایل در سوخت‌های فسیلی است و کمی بیش از 60 درصد از اولین سود آن در سال 2022 از طریق شرکت تابعه آن NGP Energy Capital که تقریباً به طور انحصاری بر پروژه‌های نفت و گاز متمرکز است، به دست آمد.

سال گذشته Warburg Pincus اعلام کرد که به دنبال سرمایه‌گذاری بیشتر در سوخت‌های فسیلی در خرید بعدی خود نخواهد بود، اما از آن زمان به بعد مجموعه انرژی کثیف آن گسترش یافته است.

KKR، یکی از ثروتمندترین شرکت های سهام خصوصی در جهان، گفته است که علیرغم انتشار استراتژی اقدام اقلیمی، به سرمایه گذاری در پروژه های سوخت فسیلی ادامه خواهد داد.

در میان بدترین آلاینده های پایین دستی، بلک استون است که امتیاز D را نیز کسب کرده است، با توجه به اینکه نیروگاه هایش در سال 2020 مجموعا 18.1 متریک تن گاز دی اکسید کربن منتشر می کنند که معادل انتشار سالانه نزدیک به 4 میلیون خودروی گازسوز است. گزارش.

دمای بالاتر اتمسفر و اقیانوس ها مستقیماً با افزایش رویدادهای فاجعه آمیز مانند خشکسالی، دمای شدید و طوفان ها مرتبط است که در سال 2021 تنها در ایالات متحده 152.6 میلیارد دلار هزینه داشته است.

اسکار والدز ویرا، مدیر پژوهشی در Afref و یکی از نویسندگان این مقاله، گفت: «کارت امتیازی اطلاعات و تجزیه و تحلیل مهمی را ارائه می‌کند که می‌تواند به سرمایه‌گذاران و جوامع کمک کند تا بفهمند این شرکت‌ها چه کاری انجام می‌دهند، و کاملاً روشن می‌کند که تعهدات اقلیمی شرکت تا حد زیادی کلمات پوچ هستند. کارت امتیازی خطرات اقلیمی

در سطح جهانی، سهام خصوصی تریلیون ها دلار را برای افراد ثروتمند و سرمایه گذاران نهادی مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک، موقوفات و صندوق های بازنشستگی مدیریت می کند. این صنعت از سال 2010 حدود 1 تریلیون دلار در بخش انرژی سرمایه گذاری کرده است، و در حالی که در انرژی های تجدید پذیر رشد داشته است، سهم اصلی همچنان در نفت، گاز و زغال سنگ است.

با این حال، برخلاف بانک‌ها و سایر شرکت‌های سهامی عام، شرکت‌های سهام خصوصی از اکثر قوانین افشای مالی مستثنی هستند، که ردیابی دارایی‌ها یا ریسک‌های آنها را بسیار دشوار می‌کند. این بدان معناست که کارگران عادی مانند آتش نشانان، پرستاران و معلمان – که صندوق های بازنشستگی آنها در صندوق های سرمایه گذاری خصوصی سرمایه گذاری می شود – راه کمی برای دانستن اینکه آیا تخم لانه بازنشستگی آنها در سوخت های فسیلی گره خورده است یا خیر، ندارند، که دانشمندان هشدار می دهند که برای محدود کردن گستره آن باید به تدریج حذف شود. گرمایش جهانی

هفته گذشته، فدرال رزرو اعلام کرد که قصد دارد بانک ها را ملزم به ارزیابی تأثیر بحران آب و هوا و انتقال انرژی بر وضعیت مالی بلندمدت خود کند، اما بانک مرکزی ایالات متحده هیچ قدرتی بر شرکت های سهام خصوصی ندارد.

در اوایل سال جاری، آبان نیوز تصویری از مشارکت این صنعت در برخی از بحث برانگیزترین سرمایه گذاری های سوخت فسیلی در کشور منتشر کرد. کارت امتیازی ریسک آب و هوا عمیق‌تر به ریسک‌های پیرامون سرمایه‌گذاری‌های کثیف می‌پردازد و بدترین متخلفان را در برابر یکدیگر رتبه‌بندی می‌کند.

محققان اعتبار آب و هوای Carlyle، Blackstone، Warburg Pincus، KKR، Ares، Brookfield/Oaktree، Apollo و TPG را با استفاده از اطلاعات در دسترس عموم ارزیابی کردند. کارت امتیازی چندین معیار شفافیت از جمله افشای انتشار گازهای گلخانه ای، لابی سیاسی و طرح های انتقال انرژی را در نظر می گیرد – اطلاعاتی که سرمایه گذاران برای ارزیابی آگاهانه ریسک به آن نیاز دارند.

مدیران دارایی معمولاً به مدت پنج سال از شرکت‌ها استفاده می‌کنند، بنابراین می‌توانند در این دهه از سوخت‌های فسیلی صرف نظر کنند، با این حال تنها یک شرکت، Brookfield/Oaktree (رده‌بندی D) حتی برنامه‌ای جزئی برای انتقال سبد خود به دور از منابع انرژی آلاینده گزارش کرده است. گزارش پیدا شد بلندپروازی های اعلام شده این شرکت شامل دستیابی به انتشار صفر خالص تا سال 2050، پس از کاهش دو سوم آن تا سال 2030 در یک سوم دارایی های خود است. در حال حاضر سوخت های فسیلی 53 درصد از سبد انرژی بروکفیلد را تشکیل می دهند. (Oaktree از ارائه اطلاعات به محققان خودداری کرد.)

«شرکت‌های سهام خصوصی خطرات آب و هوایی زیادی را برای سرمایه‌گذارانی که سرمایه را تأمین می‌کنند، ایجاد کرده‌اند، به‌ویژه که آنها به‌عنوان امانتدار پس‌اندازهای بازنشستگی کارکنان بخش دولتی عمل می‌کنند. Riddhi Mehta-Neugebauer، مدیر تحقیقات آب و هوایی Pesp، گفت: با افزایش احساسات اجتماعی در حمایت از اقتصاد انرژی پاک، خطر دو برابر شدن دارایی های انرژی کثیف آشکار می شود.

یکی از سخنگویان Carlyle گفت: “رویکرد Carlyle برای سرمایه گذاری در انتقال انرژی، نه واگذاری از آن، رویکرد متفاوتی است که به دنبال کاهش واقعی انتشار گازهای گلخانه ای در شرکت های پرتفوی در دراز مدت است.”

Warburg Pincus گفت که در تلاش است تا در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای شفاف‌تر باشد و اینطور هم شدتمرکز تمام سرمایه‌گذاری‌های انرژی جدید در شرکت‌هایی که از گذار به اقتصاد کم کربن سود می‌برند».

یکی از سخنگویان بلک استون گفت: «ما تقریباً 16 میلیارد دلار در پروژه‌ها و شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که با انتقال انرژی گسترده‌تر در سه سال گذشته سازگاری دارند.»

KKR مستقیماً اظهار نظر نکرد، اما قبلاً گفته بود که سرمایه گذاری در انتقال انرژی برای محیط زیست، اقتصاد و امنیت ملی مهم است.

بهترین عملکرد TPG بود که به لطف تعداد نسبتا کمی سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی، رتبه B را کسب کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …