اولین چیز: لیندسی گراهام ممنوعیت 15 هفته ای سقط جنین را در سراسر کشور پیشنهاد می کند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

سناتور لیندسی گراهام روز سه‌شنبه قانونی را برای ممنوعیت 15 هفته‌ای سقط جنین در سراسر کشور پیشنهاد کرد، یک استراتژی خطرناک سیاسی، زیرا واکنش شدید به حکم دادگاه عالی ایالات متحده در اوایل تابستان امسال که حمایت‌های فدرال از این روش را لغو می‌کند، افزایش می‌یابد.

نظرسنجی نشان می‌دهد که 57 درصد از آمریکایی‌ها با لغو حکم Roe v Wade در ژوئن 1973 که دسترسی به سقط جنین را تضمین می‌کند، موافق نبودند و 62 درصد معتقدند که این روش باید در همه یا بیشتر موارد قانونی باشد.

پیشنهاد گراهام، یک جمهوری‌خواه تندرو کارولینای جنوبی، «قانون محافظت از کودکان متولد نشده مبتلا به درد در برابر سقط‌های دیررس» نامیده می‌شود. تقریباً هیچ شانسی برای تبدیل شدن به قانون وجود ندارد، اما از نظر تحلیلگران به عنوان تلاشی برای چارچوب دادن به بحث پیرامون سقط جنین، کمتر از 60 روز تا میان ترم باقی مانده است.

کاخ سفید و دموکرات های ارشد بی درنگ تلاش های گراهام را محکوم کردند.

«امروز، سناتور گراهام ممنوعیت ملی سقط جنین را معرفی کرد که حقوق زنان را در تمام 50 ایالت سلب می‌کند. کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: این لایحه کاملاً با آنچه آمریکایی‌ها باور دارند مغایرت دارد.

 • آیا قانون گراهام می تواند تصویب شود؟ حتی اگر جمهوری خواهان کنترل اتاق سنا را در ماه نوامبر به دست بگیرند، لایحه گراهام بعید به نظر می رسد که تصویب شود، زیرا رهبر اقلیت فعلی سنا، میچ مک کانل، نشان داده است که تمایلی به لغو این طرح ندارد – رویه ای که نیاز به لایحه ای برای جلب حمایت دارد. 60 سناتور – برای موضوع سقط جنین.

زن لوئیزیانایی حامل جنین بدون جمجمه مجبور شد برای سقط جنین به نیویورک سفر کند

نانسی دیویس، زنی از لوئیزیانا که علیرغم داشتن یک بیماری نادر و کشنده جنینش از سقط جنین منع شد، روی پله‌های کاپیتول ایالت ایستاده و دختر یک ساله‌اش را در آغوش گرفته است، جمعه، 26 اوت 2022، در باتون روژ، لا. دیویس، در کنار وکیلش بن کرامپ، طرفداران سقط جنین و خانواده، روز جمعه در رسانه ها سخنرانی کردند. (AP Photo/Stephen Smith)
نانسی دیویس از قانونگذاران ایالتی خواست که حداقل متن ممنوعیت سقط جنین را روشن کنند – اگر نه به طور کامل آن را لغو کنند. عکس: استیون اسمیت/AP

یک زن لوئیزیانایی که حامل جنین بدون جمجمه بود که در مدت کوتاهی پس از تولد می‌میرد، حدود 1400 مایل به شهر نیویورک سفر کرد تا حاملگی خود را خاتمه دهد، زیرا بیمارستان محلی او از سقط جنین در میان عدم اطمینان در مورد قانونی بودن این عمل رد شد.

سفر دیویس ضروری بود زیرا لوئیزیانا پس از تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده در ژوئن برای حذف حقوق فدرال سقط جنین که با حکم Roe v Wade در سال 1973 تعیین شده بود، سقط جنین را با استثناهای بسیار کمی غیرقانونی اعلام کرد. نیویورک از جمله ایالت هایی است که سقط جنین همچنان قانونی است.

نانسی دیویس، 36 ساله، به آبان نیوز گفت که در اواخر ژوئیه حدود 10 هفته باردار بوده است، زمانی که سونوگرافی در بیمارستان زنان در باتون روژ – پایتخت لوئیزیانا – نشان داد که جنین او بالای جمجمه خود را از دست داده است، یک وضعیت نادر اما کشنده به نام آکرانیایی که نوزادان را در عرض چند روز – و گاهی چند دقیقه – پس از تولد می کشد.

 • آیا ممنوعیت سقط جنین در لوئیزیانا یک استثنای کلی برای جنین هایی که نمی توانند خارج از رحم مادرشان زنده بمانند، ندارد؟ بله، و نویسنده این قانون – سناتور ایالتی کاترینا جکسون – اصرار دارد که دیویس می‌توانست به طور قانونی سقط جنین را بدون نیاز به رفتن به سراسر کشور انجام دهد.

 • پس چرا دیویس اجازه نداشت؟ Acrania به صراحت در لیست شرایط معافیت گنجانده نشده است، بنابراین مقامات بیمارستانی که دیویس در آن سونوگرافی انجام داده است از ارائه سقط جنین برای او خودداری کردند، ظاهراً از ترس اینکه در صورت محکومیت در معرض زندان، جریمه نقدی و ضایع شدن مجوز فعالیت خود قرار گیرند. آنها این روش را انجام دادند.

کن استار، که تحقیق کرد بیل کلینتون بر فراز مونیکا لوینسکی رابطه، در 76 سالگی درگذشت

پرونده: دادستان پرونده کلینتون وایت واتر، کن استار در سن 76 سالگی درگذشت - 14 سپتامبر 2022: گزارش شد که کن استار، قاضی فدرال سابق که تحقیقات علیه بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا را در طول تحقیقات وایت واتر در دهه 1990 رهبری می کرد، در سن 76 سالگی درگذشت. عوارض ناشی از جراحی استار همچنین در اولین محاکمه استیضاح دونالد ترامپ به تیم حقوقی رئیس جمهور سابق آمریکا پیوست. واشنگتن، : کنت استار، مشاور مستقل، در 19 نوامبر در کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان درباره تحقیقات استیضاح شهادت می دهد. انتظار می رود استار شهادت دهد که بیل کلینتون، رئیس جمهور ایالات متحده، از «ماشین دولت» برای مداخله غیرقانونی در دادخواست آزار جنسی پائولا جونز و تحقیقات جنایی استار سوء استفاده کرده است. (تصویر الکترونیکی) عکس AFP توسط Luke FRAZZA (اعتبار عکس باید Luke FRAZZA/AFP از طریق Getty Images خوانده شود)
کنت استار در نوامبر 1998 در جلسه استماع کمیته قضایی مجلس نمایندگان. خانواده اش گفتند که او به دلیل عوارض ناشی از عمل جراحی درگذشت. عکس: لوک فرازا/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

کن استار، وکیلی که بی‌وقفه بیل کلینتون را به خاطر رابطه‌اش با مونیکا لوینسکی تعقیب می‌کرد، بر اساس بیانیه‌ای که خانواده‌اش منتشر کرد، در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

استار دادستانی بود که تحقیقات وی در وایت واتر منجر به استیضاح کلینتون در سال 1998 شد. در بیانیه آمده است که او دیروز در مرکز پزشکی بیلور سنت لوک در هیوستون به دلیل عوارض ناشی از عمل جراحی درگذشت.

استار که منصوب قضایی ریگان و وکیل کل ایالات متحده در زمان جورج اچ دبلیو بوش بود، دلایل بسیاری را در برابر دادگاه عالی ایالات متحده ارائه کرد.

در بیانیه خانواده آمده است که استار همچنین به عنوان مشاور مستقل، رئیس و رئیس دانشگاه بیلور و رئیس دانشکده حقوق Pepperdine Caruso خدمت می‌کرد و دوستشان را به عنوان داشتن یک شغل برجسته در دانشگاه، حقوق و خدمات عمومی توصیف کرد.

 • استار اخیراً چه کار کرده بود؟ در ژانویه 2020، استار به عنوان عضوی از تیم حقوقی دونالد ترامپ در اولین محاکمه استیضاح رئیس جمهور وقت آمریکا به دلیل معاملات با اوکراین خدمت کرد. سال گذشته همچنین گزارش شد که استار یک کمپین حقوقی «زمین سوخته» را برای متقاعد کردن دادستان‌های فدرال برای انصراف از یک پرونده قاچاق جنسی علیه جنایتکار جنسی فقید و سرمایه‌دار میلیاردر جفری اپستاین به راه انداخته است.

در سایر خبرها …

پایپر لوئیس، سمت راست، با وکیل ماگدالنا ریس، در جریان جلسه صدور حکم در چهارشنبه، 7 سپتامبر 2022، در Des Moines، آیووا صحبت می کند. لوئیس که ابتدا پس از کشتن متجاوز متجاوز خود در ژوئن 2020 با چاقو به قتل درجه یک متهم شد، روز سه شنبه، 13 سپتامبر 2022، در دادگاه آیووا به پنج سال حبس مشروط تحت نظارت دقیق محکوم شد و به پرداخت 150000 دلار غرامت محکوم شد. به خانواده مرد (Zach Boyden-Holmes/The Des Moines Register از طریق AP)
Pieper Lewis، سمت راست، با وکیل خود، Magdalena Reese، در طول جلسه دادگاه در Des Moines، آیووا صحبت می کند. عکس: Zach Boyden-Holmes/AP
 • یک نوجوان قربانی قاچاق انسان که در ابتدا متهم به قتل درجه یک بود پس از چاقو زدن به متجاوز متجاوز خود به اعدام، دیروز محکوم شد. در دادگاه آیووا به پنج سال حبس مشروط تحت نظارت دقیق. پیپر لوئیس 17 ساله نیز به پرداخت 150000 دلار غرامت به خانواده این مرد محکوم شد.

 • بریتانیایی مقامات از شاهزاده اندرو محافظت کردند از سوی دادستان های ایالات متحده که در حال بررسی رابطه او با جفری اپستاینبر اساس کتاب جدید یک وکیل آمریکایی که تحقیقات را در نیویورک رهبری می کرد. ادعاهای جفری برمن ممکن است باعث ایجاد حیرت در خانواده سلطنتی شود که با مرگ ملکه سروکار دارند.

 • بیش از 50 برنده معتبرترین جایزه محیط زیست جهان از سازمان ملل می خواهند که درخواست ویتنام برای پیوستن به شورای حقوق بشر سازمان بین المللی (UNHRC) را رد کند. در بحبوحه سرکوب فعالان اقلیم کشور.

 • انتاریو، کالیفرنیا، زمانی در مرکز صنعت لبنیات قرار داشت. اکنون بزرگ‌ترین انبار آمازون و صدها انبار دیگر در آن قرار دارد عواقب خطرناک بیش از 600 انبار در 50 مایل مربع (129.5 کیلومتر مربع) انتاریو انباشته شده است و گرسنگی روزافزون این کشور برای خرید آنلاین را تغذیه می کند.

این را از دست ندهید: خانواده پدرم برده نگه داشتند – و او از آن دفاع کرد. تصدیق آن مهم است

مود نیوتن می‌گوید: «تاریخ‌های خانوادگی مانند تاریخ من، اساس فرهنگی است که ما در آن زندگی می‌کنیم، واقعیتی که باید با آن مقابله کنیم».
مود نیوتن می‌گوید: «تاریخ‌های خانوادگی مانند تاریخ من، اساس فرهنگی است که ما در آن زندگی می‌کنیم، واقعیتی که باید با آن مقابله کنیم». تصویر: Jon Key/The Guardian

مود نیوتن می نویسد: «فقط کمی بیشتر از سه دوره زندگی من پیش – من 51 سال دارم – اجداد من مردم را در اسارت نگه می داشتند. «آنهایی که تاریخ را نمی دانند محکوم به تکرار آن هستند» هشداری مکرر در مدرسه های دوران کودکی من بود، هشداری که معمولاً در رابطه با رویدادهای مهمی مانند سقوط رم یا انقلاب آمریکا داده می شد. اما هیچ ارتباط صمیمانه‌تری با تاریخ از طریق خانواده‌های فردی ما وجود ندارد. و با ظهور قوانینی که بحث در مورد تاریخ های نژادپرستانه را منع می کند، به اشتراک گذاشتن اشتباهات شرم آور اجداد خودمان هرگز به این فوریت نبوده است.

… یا این: من از اینکه از وصیت پدرم کنار گذاشته شده بودم عصبانی بودم. سپس آرامش را در جنگل یافتم

مونیک کرامر برای «شروعی جدید پس از 60» / آبان نیوز، اِد، عکاسی هلند توسط جودیت جوکل
«می‌خواستم برای فرزندانم بهشتی بسازم» … مونیک کرامر. عکس: جودیت جوکل/ آبان نیوز

مونیک کرامر همیشه یک خانه کوچک در حومه شهر می خواست. در سن 65 سالگی که با پیامدهای مرگ پدرش دست و پنجه نرم می کرد، سرانجام به آن دست یافت. او در حال خواندن مقاله ای درباره هنری دیوید ثورو، فیلسوف آمریکایی قرن نوزدهمی بود که کتاب والدن بر اساس تجربه او از زندگی در کلبه ای جنگلی است. یک آگهی توجه او را جلب کرد: “آیا به دنبال کلبه والدن خودت می گردی؟” روز بعد او در قطاری خارج از آمستردام بود و یک ساعت بعد فروشندگان او را در ایستگاه ملاقات کردند. او مستمری خود را غارت کرد – و به خانه رفت.

بررسی آب و هوا: گزارش آب و هوا می گوید: جهان به سمت “سرزمین نابودی ناشناخته” می رود

قربانیان سیل شدید ناشی از باران‌های موسمی در 9 سپتامبر 2022 از طریق آب سیلاب در منطقه قمبر شهدادکوت در استان سند پاکستان، کمک‌های امدادی را حمل می‌کنند.
مردم پاکستان از طریق آب سیل کمک های امدادی را حمل می کنند. عکس: فرید خان/AP

دانشمندان برجسته می گویند، شانس جهان برای اجتناب از بدترین آسیب های ناشی از فروپاشی آب و هوا به سرعت در حال کاهش است، زیرا ما به دلیل شکست در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از فاجعه وارد “منطقه تخریب ناشناخته” می شویم. بر اساس گزارش United in Science که دیروز منتشر شد، با وجود تشدید هشدارها در سال‌های اخیر، دولت‌ها و کسب‌وکارها به اندازه کافی سریع تغییر نکرده‌اند. ما در خطر تحریک “نقاط اوج” در سیستم آب و هوایی هستیم که به معنای تغییرات سریعتر و در برخی موارد غیرقابل برگشت است.

آخرین چیز: جعبه گشایی، کودک بد و بابانوئل شیطانی – چگونه YouTube با محتوای وحشتناک برای کودکان غرق شد

longread youtube for kids for web
هنگامی که کودکان برای اولین بار شروع به هجوم به یوتیوب کردند، چیزهای عجیب و غریبی ظاهر شد – و پس از اعتراض های زیاد، شرکت متوجه شد که در حال تلاش برای رفع مشکل است. تصویر: YouTube/Guardian Design

در سال 2015، با بالون کردن مطالب کودکان در YouTube، این شرکت YouTube Kids را معرفی کرد، برنامه ای با دکمه های بزرگتر و حباب آور برای انگشتان کوچکتر و تنظیمات برای والدین از جمله تایمر داخلی. این شرکت آن را به عنوان “اولین محصول گوگل ساخته شده از پایه با در نظر گرفتن افراد کوچک” معرفی کرد. یوتیوب امیدوار بود که کودکان فقط در برنامه تماشا کنند، نه سایت اصلی آن. اما این اتفاق نیفتاد. و به زودی، محتوای بچه‌ها جهش پیدا کرد و همانطور که شرکت تلاش می‌کرد محتوای مفید خود را تبلیغ کند، توسط جانور عجیبی که در دیوارهایش متولد شده بود، کور شد و به شدت در جهت دیگری حرکت می‌کرد.

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خطر پایان دادن به ریاست جمهوری Cop26 در بریتانیا بر سر سیاست آب و هوای Truss | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در بحبوحه اختلافات کابینه در …