کارگروه جدید برای سرکوب زیر قیمت املاک در ویکتوریا | سیاست ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت ویکتوریا یک کارگروه اختصاصی را برای مقابله با کم‌فروش‌ها در صنعت املاک و مستغلات اعلام کرده است، اما طرفداران خریداران می‌گویند که مجازات‌های سخت‌تر برای حذف این عمل مورد نیاز است.

این کارگروه 3.8 میلیون دلاری با تکیه بر نظارت، بازرسی و تحقیقات حراجی امور مصرف کنندگان ویکتوریا (CAV) ادعاهای مربوط به قیمت های فریبنده املاک را در سراسر ایالت بررسی خواهد کرد.

ملیسا هورن، وزیر امور مصرف‌کننده، بازی‌ها و مقررات مشروبات الکلی، گفت که منابع روی نظارت بر کمپین‌های فروش، جمع‌آوری اطلاعات بازار از جمله شکایات عمومی و انجام بازرسی‌های هدفمند برای اطمینان از انطباق با قوانین زیر قیمت متمرکز خواهند شد.

آبان نیوز استرالیا ماه گذشته فاش کرد که زیر قیمت‌گذاری در صنعت ویکتوریا بسیار زیاد است، جایی که تخمین زده می‌شود تا 80 درصد از املاک زیر قیمت هستند.

در ماه مه 2021، بازرسان از 29 دفتر آژانس های املاک کلانشهری و منطقه ای بازدید کردند تا بر انطباق آنها با قوانین زیر قیمت نظارت کنند.

از 1 ژوئیه 2021 تا 31 ژوئیه 2022، CAV 1466 پرس و جو و شکایت زیر قیمت را ثبت کرده است. در همین مدت تنها 48 مورد تخلف و 171 اخطار رسمی صادر شد.

هورنای گفت که با بررسی اخیر در بازار املاک ویکتوریا، زیر قیمت‌گذاری به عنوان یک «نگرانی کلیدی» شناخته شد.

او گفت که یک کارگروه اختصاصی “پیام قوی” را به نمایندگان املاک ارسال می کند. این کارگروه که در CAV تعبیه شده است، بازرسان، بازرسان، تحلیلگران اطلاعات و افسران قانونی را در بر می گیرد.

او گفت: «ما در حال مقابله با کم‌فروشی هستیم… زیرا این نه تنها غیرمنصفانه است و زمان و پول شکارچیان خانه را هدر می‌دهد، در زمانی که هر دلار دادگاهی می‌شود – همچنین غیرقانونی است». یک کارگروه اختصاصی… تضمین می‌کند که کسانی که کار اشتباهی انجام می‌دهند، پاسخگو خواهند بود.»

دیوید مورل، مدافع خریداران، گفت که این کارگروه یک «کمک باند» بر سر موضوعی است که باید با تغییرات نظارتی معنادار مورد توجه قرار گیرد.

او گفت: “مشکل این است که حتی اگر آنها منابع بیشتری را در اختیار بگذارند، در دسترس نیستند تا آنها را مهار کنند.” “به میزان موفقیت آنها نگاه کنید، همه کم نقل قول می شوند، اما ما 29 تحقیق داریم.

“این کاملاً وحشتناک است.”

مورل گفت که CAV برای منصرف کردن عاملان باید جریمه های سخت تری را برای ماموران اعمال کند و رضایت فروشندگان را در موارد گزارش شده بررسی کند.

او گفت: «اگر گرفتار شدی باید دردناک کنند. «فروشنده در بسیاری از موارد شریک است. همه ما شکایت می کنیم و این آب از پشت اردک است، یک سیلی روی دست.

مجوزهایشان را از آنها بردارید، مبارزه برای کیفیت پیش خواهد آمد و آنگاه مردم به این صنعت اعتماد خواهند کرد.»

در ماه مه سال گذشته، نیو ساوت ولز یک تیم اختصاصی زیر قیمت را برای رسیدگی به “نگرانی های فزاینده” در مورد این عمل ایجاد کرد.

در سال 2020، از 200 شکایت، 55 اخطار جریمه در نیوساوت ولز برای کم‌فروشی صادر شد – از جمله 25 اخطار پس از تشکیل تیم کم‌فروش.

از آن زمان تاکنون، 161 اخطاریه تخلف مجازات برای کم‌فروشی و جرایم مرتبط صادر شده است. هر مورد 2200 دلار جریمه شد.

پل مولیگان، نماینده خریداران گفت که این مقررات موثر نبوده است.

او گفت: “اگر در نیو ساوت ولز کار نمی کند، من نمی توانم ببینم که چگونه در ویکتوریا کار خواهد کرد.”

مؤسسه املاک و مستغلات ویکتوریا (REIV) برای حمایت از اصلاحات شفافیت، مانند ارائه جزئیات بیشتر در بیانیه اجباری اطلاعات که قیمت تمام املاک مسکونی را تخمین می زند، به CAV ارسال کرده است.

کوئنتین کیلیان، مدیر اجرایی REIV، گفت: «بخشی از آنچه که ما برای آن تلاش کرده‌ایم… این است که مقرراتی در مورد قیمت‌گذاری بر اساس شواهد داشته باشیم.

حداقل در آن صورت خریدار می‌تواند بگوید خوب است، قابل مقایسه نیست، اما منطق اینجاست. بازارهای املاک و مستغلات بسیار متنوع هستند، به گونه ای متفاوت حرکت می کنند و فشارهای متفاوتی دارند. شما نمی توانید یک اندازه برای همه داشته باشید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …