پنتاگون می گوید اشتباه حسابداری 3 میلیارد دلار بیشتر برای اوکراین آزاد می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پنتاگون برآورد خود از ارزش تسلیحاتی را که به اوکراین ارسال کرده است در بحبوحه تشدید فشارها کاهش داده است تا توضیح دهد که چگونه قصد دارد بدون نزدیک شدن به کنگره برای تکمیل بودجه قبل از پایان سال مالی، نیروهای اوکراینی را تامین کند.

مقامات پنتاگون و وزارت امور خارجه روز پنجشنبه به حضار بدبین از کارکنان کنگره گفتند که حسابداری تجدید نظر شده 3 میلیارد دلار تسلیحات را که می‌توان به اوکراین داد از ذخایر موجود آزاد می‌کند. جلسات توجیهی خصوصی از سوی دولت

مقامات کنگره گفتند که دولت بایدن جز استناد به تعدیل‌های داخلی جزییات فوری از حسابداری خود ارائه نکرده است. اما دولت در هفته‌های اخیر تحت فشار دو حزبی قرار گرفته است تا توضیح دهد که چگونه می‌خواهد مقدار کمی از اختیارات بودجه‌اش را برای تامین سریع تسلیحات به اوکراین – به نام مرجع عقب‌نشینی ریاست‌جمهوری – گسترش دهد، بدون اینکه تلاش‌های کیف برای انجام یک ضد حمله قاطع علیه روسیه در تابستان امسال را مختل کند. .

سناتور سوزان کالینز از مین، جمهوری خواه ارشد کمیته تخصیص بودجه سنا، در مصاحبه ای در روز چهارشنبه، قبل از اینکه به اعضای کارکنان در مورد بازنگری حسابداری گفته شود، گفت: «نگرانم که این شکافی ایجاد کند. من نگران هستم که دولت در مورد اینکه چقدر به پول بیشتری نیاز دارند و در چه دوره ای بودجه ای که ما تخصیص داده ایم تمام می شود، اظهار نظر نکرده است.

اختیارات عقب نشینی ریاست جمهوری به دولت این امکان را می دهد که از ذخایر تسلیحات موجود استفاده کند، به جای اینکه چندین ماه یا سال صبر کند تا پیمانکاران دفاعی بتوانند تسلیحات را تحت قراردادهای جدید تولید کنند. دولت بایدن این برنامه را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم خود در کمک به اوکراین در جنگ با نیروهای روسیه برجسته کرده است.

اما طبق محاسبات خود دولت، خزانه آن رو به اتمام بوده است. کنگره 14.5 میلیارد دلار اختیار برداشت را تا پایان سال مالی که در 30 سپتامبر به پایان می رسد، تصویب کرد. به گفته دستیاران کنگره تا روز چهارشنبه، تنها 2.7 میلیارد دلار از آن باقی مانده بود. آنها گفتند که این برای حفظ سرعت و اندازه فعلی بسته های کمک های نظامی بدون تمام شدن بودجه تا اواخر تابستان کافی نیست.

به گفته قانونگذاران و دستیاران کنگره، دولت بایدن در برابر ایده نزدیک شدن به کنگره برای افزایش این اختیارات قبل از پایان سال مالی مقاومت کرده است. چندین نفر از آنها این هفته حدس و گمان را زدند که تا حدی به دلیل این نگرانی بود که نزدیک شدن به کنگره برای دریافت بودجه بیشتر در اوکراین در حین مذاکره برای توافق بر سر سقف بدهی، که در آن دموکرات‌ها تلاش می‌کنند مخارج غیردفاعی را که جمهوری‌خواهان تهدید به کاهش آن می‌کنند، حفظ کنند.

اما مقامات کنگره در هر دو حزب نگران هستند که عدم تمایل دولت به شروع گفتگو با کنگره در مورد تصویب بودجه آینده برای اوکراین، توانایی قانونگذاران برای تصویب چنین قانونی را به خطر می اندازد – و هر گونه تاخیر در نتیجه می تواند توانایی های اوکراین را به خطر بیاندازد، به ویژه در شرایطی که این کشور وارد مرحله حساسی می شود. از جنگ

کاخ سفید هیچ اظهارنظری فوری نداشت. آقای بایدن و دستیاران ارشد او گفته اند تا زمانی که اوکراین در جنگ پیروز شود از او حمایت خواهند کرد.

قبل از تغییر محاسبات، مقامات کنگره تخمین می زدند که اگر کاخ سفید حجم بسته های کمک نظامی خود را کاهش ندهد، اختیارات برداشت برای تامین نیروهای اوکراین احتمالا در ماه ژوئیه یا اوت تمام خواهد شد. چند تن از کارکنان دموکرات و جمهوری خواه گفتند که مقامات وزارت خارجه و پنتاگون با نگرانی های آنها در جلسات توجیهی خصوصی، از جمله در هفته گذشته که در آن مقامات هر دو وزارتخانه در مورد کاهش مبلغ موجود با آنها صحبت کردند، همدردی کردند.

مقامات دولتی روز پنجشنبه گفتند که کشف 3 میلیارد دلار اضافی وجوه برداشت ناشی از اشتباه در ارزیابی قبلی آنها بوده است: آنها توضیح دادند که قیمت هر کالا به جای فروش باید بر اساس هزینه جایگزینی آن باشد. ارزش.

بنا به گفته مقامات دولت و کنگره، آنها قصد دارند همان تغییر را در ارزیابی خود از اختیارات باقیمانده خود برای کاهش تسلیحات به تایوان منعکس کنند.

اما استدلال پنتاگون کمک چندانی به آرام کردن دستیاران کنگره نکرد، زیرا به گفته آنها عدم شفافیت کاخ سفید در مورد شیوه های حسابداری خود – یا برنامه های آن برای حفظ جریان تسلیحات به اوکراین در گذشته تابستان ناامید شده اند.

تحت اختیار برداشت، دولت تصمیم می گیرد که کدام سلاح ها را از ذخایر موجود بیرون بکشد و چگونه ارزش آنها را تعیین کند. از زمان شروع درگیری، پنتاگون هر دو هفته یک بار بسته جدید کاهش بودجه را به مبلغ صدها میلیون دلار اعلام کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …