آسدا در نظر دارد حقوق حدود 7000 کارگر خارج از لندن را 5 درصد کاهش دهد | آسدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Asda قصد دارد با وجود افزایش هزینه های زندگی در بریتانیا، دستمزد حدود 7000 کارگر فروشگاه های نزدیک به لندن را حدود 5 درصد کاهش دهد.

سومین سوپرمارکت بزرگ بریتانیا که توسط برادران میلیاردر عیسی و شرکت سهام خصوصی TDR Capital در سال 2020 خریداری شد، گفت که در حال رایزنی در مورد حذف مکمل 60p در ساعت از کارگران در 39 فروشگاه واقع در خارج از M25 اما نزدیک به پایتخت بوده است.

مالکان جدید آسدا به دنبال پس انداز در سراسر تجارت بوده اند، زیرا هزینه بدهی قرارداد 7 میلیارد پوندی آنها از زمانی که کنترل آنها را به دست گرفتند، افزایش یافته است. بنا بر گزارش ها، آنها در حال بررسی ادغام با تجارت پیشروی بنزین خود در EG هستند تا بار بدهی مشترک خود را کاهش دهند.

این پیشنهاد جدیدترین اقدام در یک سری اقدامات کاهش هزینه از سوی Asda است که شامل کاهش حق بیمه برای رانندگان تحویل در پاییز و تعطیلی داروخانه ها و تغییر شیفت های شب در اوایل امسال می شود.

اتحادیه GMB، که نماینده بسیاری از کارگران سوپرمارکت است، گفت که کاهش دستمزد پیشنهادی برای کسانی که در نزدیکی لندن هستند، “تاکتیک های کلاسیک کاهش و سوزاندن سهام خصوصی” قبل از ادغام احتمالی است.

نادین هاتون، سازمان دهنده GMB، گفت: کاهش دستمزد 7000 کارگر خرده‌فروشی کم دستمزد در طول بحران هزینه زندگی غیرقابل توجیه است.

او گفت که کاهش هزینه ها بخشی از آماده سازی برای پیوند پیشنهادی با EG بود و از دولت خواست تا جلوی آن را بگیرد. هاتون گفت: «اگر منشی بازرگانی [Kemi Badenoch] اجازه می دهد تا این ادغام ادامه یابد، او مسئول اجازه دادن به معامله ای خواهد بود که برای کارگران بد، برای مصرف کنندگان بد و برای خیابان های بزرگ بد است.

این تاکتیک‌های کاهش و سوزاندن، همراه با افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت، تنها در صورتی افزایش می‌یابد که ادغام ادامه یابد.»

این اتحادیه گفت که نگران است کارگرانی که با تغییر قراردادهای خود موافقت نکنند با تاکتیک‌های به اصطلاح «اخراج و استخدام مجدد» تهدید شوند که بر اساس آن هرکسی که موافقت نکند ممکن است شغل خود را از دست بدهد.

آسدا گفت که هیچ تصمیم نهایی در مورد کاهش دستمزد 7000 کارمند گرفته نشده است، اما در حال بررسی این تغییر است زیرا هیچ یک از رقبای آن مکمل مشابهی در آن مناطق پرداخت نکرده اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Asda افزایش 10 درصدی دستمزد را برای تمام کارگران ساعتی کارگاه به حداقل 11 پوند در ساعت در ماه گذشته معرفی کرد و متعهد شد که دستمزد را از ژوئیه به 11.10 پوند در ساعت افزایش دهد. کارگران در لندن و تا به حال کارگران نزدیک به پایتخت به دلیل هزینه های بالاتر زندگی در آنجا دستمزد بیشتری دریافت می کنند.

سخنگوی Asda گفت: “ما در حال برگزاری یک مشاوره جمعی در تعداد کمی از فروشگاه‌های خارج از M25 هستیم که در حال حاضر به همکاران یک مکمل مکان قدیمی پرداخت می‌شود.

«این مکمل با بازار خرده‌فروشی گسترده‌تر خارج است و یک ناهنجاری ایجاد کرده است که در آن برخی از همکاران Asda در فروشگاه‌های نزدیک به هم نرخ‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. به عنوان بخشی از این رایزنی، پرداخت غرامت برای همکاران در ازای حذف این مکمل مکان، در صورت انجام این پیشنهاد، را بررسی می کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …