دیزنی به توسعه یک میلیارد دلاری در فلوریدا متصل است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در ماه مارس، دیزنی، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس را به دلیل تلاش وی برای تشدید نظارت بر تفرجگاه پارک موضوعی این شرکت در نزدیکی اورلاندو، “ضد کسب و کار” نامید. ماه گذشته، زمانی که دیزنی از فرماندار و متحدانش به دلیل آنچه که آن را «کمپین هدفمند تلافی جویانه دولت» نامید شکایت کرد، این شرکت روشن کرد که 17 میلیارد دلار سرمایه گذاری برنامه ریزی شده در دنیای والت دیزنی در خط است.

آیا دولت از ما می خواهد که بیشتر سرمایه گذاری کنیم، افراد بیشتری را استخدام کنیم و مالیات بیشتری بپردازیم یا نه؟ رابرت ایگر، مدیر اجرایی دیزنی، هفته گذشته در یک کنفرانس تلفنی مرتبط با درآمد با تحلیلگران گفت.

روز پنجشنبه، آقای ایگر و جاش دامارو، رئیس پارک موضوعی و محصولات مصرفی دیزنی، نشان دادند که بلوف نمی زنند، و یک مجتمع اداری نزدیک به یک میلیارد دلاری را که قرار بود در اورلاندو ساخته شود، کشیدند. طبق برآورد وزارت فرصت های اقتصادی فلوریدا، این امر می توانست بیش از 2000 شغل با 120000 دلار به عنوان متوسط ​​حقوق در منطقه ایجاد کند.

این پروژه که به عنوان مرکز شهر دریاچه نونا شناخته می شود، قرار بود شامل جابجایی بیش از 1000 کارمند از جنوب کالیفرنیا، از جمله بیشتر بخش موسوم به Imagineering باشد که با استودیوهای فیلم دیزنی برای توسعه جاذبه های پارک موضوعی همکاری می کند. اکثر کارمندان آسیب دیده به شدت از مجبور شدن به جابجایی شکایت کردند – بعضی از آنها کار را ترک کردند – اما دیزنی تا حد زیادی به دلیل اعتبار مالیاتی فلوریدا که به شرکت اجازه می داد تا 570 میلیون دلار را در طی 20 سال برای ساخت و اشغال مجتمع بازپرداخت کند، تا حد زیادی ثابت قدم بود. .

هنگامی که او این پروژه را در سال 2021 اعلام کرد، آقای D’Amaro به عنوان توجیهی از «فضای تجاری دوستانه فلوریدا» نام برد.

لحن آقای D’Amaro در ایمیلی به کارکنان در روز پنجشنبه به طور قابل توجهی متفاوت بود. او دلیل لغو پروژه دریاچه نونا را «تغییر شرایط تجاری» عنوان کرد. آقای D’Amaro در این یادداشت گفت: “من نسبت به جهت گیری تجارت جهانی والت دیزنی خود خوشبین هستم.” او خاطرنشان کرد که 17 میلیارد دلار هنوز برای ساخت و ساز در دنیای دیزنی در دهه آینده در نظر گرفته شده است – رشدی که تخمین زده می شود 13000 شغل ایجاد کند. او گفت: «امیدوارم بتوانیم.

اما به گفته دو نفری که در این مورد مطلع شدند و به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند، نبرد شرکت با آقای DeSantis و متحدانش در مجلس قانونگذاری فلوریدا نقش مهمی در تصمیم دیزنی برای لغو پروژه دریاچه نونا داشت. سخنگوی آقای ایگر گفت که او برای مصاحبه در دسترس نیست.

حدود 200 کارمند دیزنی قبلاً از کالیفرنیا به فلوریدا نقل مکان کرده اند. آقای D’Amaro در یادداشت خود گفت که شرکت در مورد گزینه هایی با آنها صحبت خواهد کرد، “از جمله امکان بازگرداندن شما.” پروژه دریاچه نونا ابتدا قرار بود سال آینده افتتاح شود. ژوئیه گذشته، دیزنی تاریخ انتقال را به سال 2026 به عقب انداخت و دلیل آن تاخیر در ساخت و ساز بود.

پردیس Lake Nona، در حدود 20 مایلی از Disney World در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اورلاندو، توسط باب چاپک، که از سال 2020 به عنوان مدیر اجرایی دیزنی تا سال گذشته برکنار شد، حمایت می‌شد. آقای ایگر، که از بازنشستگی خارج شد تا دوباره کنترل دیزنی را به دست بگیرد، بسیار کمتر در مورد این پروژه مشتاق بود – حتی قبل از اینکه شرکت در نبرد خود با آقای DeSantis غرق شود. به محض بازگشت به دیزنی، آقای ایگر شروع به گفتن به ستوان ها کرد، برای مثال، اینکه دور کردن Imagineering تا این حد از استودیوهای فیلم دیزنی منطقی نیست. همانطور که او دوست دارد بگوید، “تیم های خلاق باید با هم باشند.”

دیزنی همچنین در حال کاهش 5.5 میلیارد دلاری از هزینه های خود است زیرا به دنبال بهبود سودآوری، پرداخت بدهی و بازگرداندن سود سهام خود است.

آقای دیسانتیس و دیزنی بیش از یک سال است که بر سر یک منطقه مالیاتی ویژه که دنیای دیزنی را در بر می گیرد، با هم می جنگند. این دعوا زمانی شروع شد که این شرکت از قانون آموزشی فلوریدا انتقاد کرد که مخالفان آن را «نگو همجنس‌گرا» می‌نامیدند، زیرا آموزش‌های کلاسی را در مورد هویت جنسیتی و گرایش جنسی محدود می‌کند – خشم آقای دیسانتیس را برانگیخت.

از آن زمان، قانونگذاران فلوریدا، به اصرار آقای دیسانتیس، دیزنی – بزرگترین مالیات دهنده ایالت – را با انواع اقدامات خصمانه هدف قرار دادند. در ماه فوریه، آنها به توانایی دیرینه دیزنی در اداره خودگردان استراحتگاه 25000 هکتاری خود به گونه ای که گویی یک شهرستان است، با دادن کنترل آقای دیسانتیس بر خدمات دولتی در استراحتگاه پایان دادند.

به زودی مشخص شد که هیئت مدیره قبلی تحت کنترل دیزنی قراردادهای توسعه ای را تأیید کرده است که در آن یک برنامه رشد برای استراحتگاه قفل می شود. تلاش برای باطل کردن این توافق‌ها از آن زمان به شکایت‌های دوئل منجر شد، به طوری که دیزنی از آقای دیسانتیس و متحدانش در دادگاه فدرال شکایت کرد و منصوبان ناحیه مالیاتی فرمانداری در دادگاه ایالتی به تیراندازی پاسخ دادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …