متحدان ترامپ با مقابله با اف بی آی، یک مامور سابق را مشخص می کنند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیموتی آر تیبو بیش از 25 سال به عنوان مامور اف بی آی، در حین تحقیق در مورد فساد عمومی، دو نماینده دموکرات کنگره را به زندان فرستاد و بر تحقیقات حساس در مورد بنیاد کلینتون و فرماندار سابق ویرجینیا، تری مک آلیف، دموکرات دیگر، نظارت داشت.

اما اکنون که جمهوری‌خواهان و متحدان رئیس‌جمهور سابق دونالد جی. ترامپ برای تضعیف تحقیقات فدرال در مورد رئیس‌جمهور سابق تلاش می‌کنند، به آقای تیبو کمتر شناخته شده توجه کرده‌اند که در آغاز تحقیقات جنایی وزارت دادگستری در مورد آقای تیبو نقش داشت. تلاش های ترامپ برای جبران شکست خود در انتخابات 2020. آقای تیبو، که سال گذشته بازنشسته شد، در انتخاب بازیگران آنها با سوگیری و رفتار نادرست در دفتر مواجه شد.

قانونگذاران قدرتمند جمهوری خواه، از جمله نماینده جیم جردن و سناتور چارلز آر. گراسلی، از آقای تیبو خواستند در مقابل کمیته های خود شهادت دهد. با استناد به یک مقام ناشناس جمهوری خواه، پانل آقای جردن در یک بیانیه خبری سال گذشته آقای تیبو را به عنوان “دشمن عمومی شماره 1” محکوم کرد.

اما داستان او پیچیده تر از آن چیزی است که جمهوری خواهان آن را به تصویر کشیده اند. به عنوان یک بازپرس که روی پرونده‌های فساد عمومی و تروریسم بین‌المللی کار می‌کرد، به خوبی مورد توجه قرار گرفت، و در نهایت به یکی از عالی‌ترین سمت‌ها در دفتر مرکزی دفتر واشنگتن رسید و جوایز داخلی را به خاطر حرفه‌ای بودنش برنده شد.

اما در فضایی که جمهوری‌خواهان به دنبال شواهدی مبنی بر تعصب ضد محافظه‌کاران در FBI بودند، او در را برای بررسی دقیق سوابق خود باز کرد. جمهوری خواهان به چندین پست در رسانه های اجتماعی – از جمله پستی که به نظر می رسید او را با منتقدان آقای ترامپ همسو می کرد – و رسیدگی به تعدادی از پرونده هایی که ادعاهای آقای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات و تخلفات خانواده بایدن را مورد توجه قرار می داد، استناد کرده اند.

تعدادی از ماموران فعلی و سابق FBI در کنار جمهوری خواهان به دنبال نشان دادن تعصب در داخل دفتر هستند. برخی حتی به کمیته آقای جردن ملحق شده اند، از جمله دو مامور سابق ضد جاسوسی.

یکی دیگر از ماموران سابق – که اکنون برای یک اندیشکده محافظه کار کار می کند و به دنبال کسب اطلاعات از یک نویسنده دست راستی با ارتباط با یک استراتژیست سابق کاخ سفید برای آقای ترامپ بود – به نظر می رسد شکایت هایی را علیه آقای تیبو مطرح کرده است که آقای گراسلی دارد. توقیف شد.

بررسی دقیق آقای تیبو ریشه در مدیریت او بر یک گروه فساد عمومی دارد که درگیر درگیری شد، از جمله بر سر تحقیق درباره هانتر بایدن، یکی دیگر از محورهای تحقیقات جمهوریخواهان در کنگره.

در ماه می 2022، زمانی که آقای گراسلی نامه ای خطاب به FBI منتشر کرد و در آن او را به حزب گرایی متهم کرد، آقای تیبو در کانون توجه شدید سیاست قرار گرفت.

در این نامه فعالیت های وی در رسانه های اجتماعی بیان شده است که شامل حمایت از مقالات انتقادی از ویلیام پی بار، دادستان کل و بازنشر مقاله ای در آتلانتیک با عنوان “دونالد ترامپ مردی شکسته است.” آقای گراسلی همچنین آقای تیبو را به یک پست ضد کاتولیک در توییتر درباره پدوفیل ها متهم کرد. (آقای تیبو، در پاسخ به یک کشیش کاتولیک که سقط جنین را محکوم کرده بود، در پست خود نوشت: “روی پدوفیل ها تمرکز کنید.” دوستان آقای تیبو می گویند که او کاتولیک بزرگ شده است.)

آقای تیبو، دوستان و همکاران سابقش می‌گویند، یک محقق برجسته بود که طرفدار حزب نبود، اما می‌دانست که قضاوت ضعیفی در رسانه‌های اجتماعی نشان داده است.

همکاران سابقش می‌گویند که آقای تیبو روی بسیاری از پرونده‌های مربوط به هر دو طرف کار کرده است. او مامور اصلی بود که با موفقیت در مورد نماینده سابق ویلیام جی جفرسون، نماینده دموکرات نیواورلئان، و جسی ال. جکسون جونیور، نماینده سابق دموکرات از ایلینویز تحقیق کرد. هر دو محکوم شدند.

همکاران سابق نیز بارها کار او را تایید کرده اند. در سال 2006، آقای تیبو جایزه سالانه ای را دریافت کرد که به عنوان “تعالی حرفه ای” و “شخصیت عالی” شناخته می شود. او همچنین جایزه دادستان کل را برای خدمات برجسته برای نقشش در پرونده آقای جفرسون دریافت کرد.

وکیل آقای تیبو به ایمیل‌هایی که به دنبال اظهار نظر بودند پاسخ نداد، اما شرکت وکیل او سال گذشته پس از اینکه جمهوری‌خواهان آقای تیبو را جدا کردند، بیانیه‌ای ارائه کرد.

در بیانیه آمده است: «او قاطعانه معتقد است که هر گونه تحقیقات به این نتیجه می رسد که نظارت، رهبری و تصمیم گیری او تحت تأثیر سوگیری سیاسی یا جناحی از هر نوع قرار نگرفته است.

دفتر بازپرس ویژه در حال بررسی این موضوع است که آیا پست های آقای تیبو قانون هچ را که کارمندان فدرال را از شرکت در فعالیت های سیاسی در حین کار منع می کند، نقض می کند یا خیر.

FBI از اظهار نظر خودداری کرد. آقای تیبو برای اظهار نظر در دسترس نیست.

پس از تمرکز بر تروریسم بین‌المللی از سال 2018 تا 2020، آقای تیبو به عنوان یک مامور ارشد بازگشت و امور جنایی را در دفتر فی‌بی‌آی در واشنگتن انجام داد.

در آنجا او با سه ماموری که در یک تیم فساد عمومی که تحت نظارت او در دفتر FBI در Manassas در ویرجینیای شمالی قرار داشتند، درگیر شد. حتی قبل از بازگشت آقای تیبو، سرپرست تیم به اعضای تیم هشدار داده بود که به دلیل اظهارات مزاحم قبلی ماموران، حزب‌گرایی غیرقابل قبول است.

در زمان آقای تیبو، به نظر می رسد که تیم در مورد نحوه رسیدگی به پرونده های پرتنش سیاسی دچار شکستگی شده است.

دو مقام سابق مجری قانون گفتند، در یک نمونه، او درخواست آغاز تحقیقات در مورد استفاده از ماهواره‌های ایتالیایی برای تغییر آراء به نفع بایدن را رد کرد.

وزارت دادگستری در زمان آقای ترامپ نیز معتقد بود که این نظریه بی اساس است. زمانی که کاخ سفید وزارتخانه را برای تحقیق در این باره تحت فشار قرار داد، معاون موقت دادستان کل، ریچارد پی.

آقای تیبو همچنین به حادثه دیگری که توجه جمهوری خواهان را به خود جلب کرده است، مرتبط بود.

قبل از انتخابات، دو کارگزار با پیتر شوایزر، که رئیس موسسه پاسخگویی دولت است، تماس گرفتند که میلیون ها دلار از کمک کنندگان برجسته محافظه کار دریافت کرده است. آقای شوایزر همچنین برای Breitbart، یک خبرگزاری جناح راست، می نویسد و با استفان کی. بنن، استراتژیست سابق کاخ سفید برای آقای ترامپ ارتباط دارد.

آقای شوایزر در مصاحبه ای تایید کرد که این دو به دنبال اطلاعاتی در مورد هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا بودند، که معاملات تجاری خارجی او برای سال ها مورد بررسی شدید جمهوری خواهان بوده است.

آقای شوایزر اخیراً کتابی با عنوان «نفوذ در فساد: سوء استفاده از قدرت توسط نخبگان مترقی آمریکا» منتشر کرده بود که به بررسی معاملات مالی خانواده بایدن می‌پردازد. آقای شوایزر گفت که ماموران می خواستند بدانند آیا او می تواند اسناد مربوط به روابط تجاری خارجی هانتر بایدن را که ممکن است برای کارش جمع آوری کرده باشد به اشتراک بگذارد. آقای شوایزر گفت که سوابق شرکت و سایر پرونده‌ها را منتقل کرده است.

پس از گزارش نیویورک پست در مورد لپ تاپ جوانتر آقای بایدن در اکتبر 2020، آقای شوایزر گفت که به ماموران FBI اطلاع داده است که نسخه ای از محتویات این لپ تاپ را در اختیار دارد که در محافل جناح راست دست به دست می شود. اما با وجود اینکه ماموران ابراز علاقه کرده بودند، آقای شوایزر گفت که آنها هرگز پیگیری نکردند و در پایان، “من هرگز چیزی برای آنها نفرستادم.”

او افزود که این رابطه “به طور ناگهانی و بدون هیچ توضیحی پایان یافت.”

مقامات سابق گفتند که تماس این دو مامور با آقای شوایزر باعث ایجاد تنش در میان مقامات FBI در دلاور شد که این پرونده را اداره می کردند، که در اواخر سال 2019 لپ تاپ را با استفاده از احضاریه هیئت منصفه توقیف کرده بودند.

یکی از مقامات سابق اجرای قانون گفت که حداقل یکی از ماموران توسط آقای تیبو دستور داده بود که این خط تحقیقات را به دلیل نگرانی هایی که آقای تیبو در یک جلسه توجیهی طبقه بندی شده در مورد احتمال وجود اطلاعات نادرست در این لپ تاپ دریافت کرده بود، تعطیل کند.

آقای گراسلی در یک بیانیه خبری، آقای تیبو را به “رفتار نامناسب” در تحقیقات درباره هانتر بایدن متهم کرد. آقای ترامپ به نوبه خود در رسانه های اجتماعی به شدت انتقاد کرد و مدعی شد که آقای تیبو قبل از انتخابات 2020 در “پنهان کردن و سرکوب از مردم و رسانه ها” “لپ تاپ از جهنم” دست داشته است.

در نامه مه 2022 خود به اف بی آی، آقای گراسلی آقای تیبو را به بروس اور، یکی از مقامات سابق وزارت دادگستری و همسرش، نلی اور، گره زد که از سوی حامیان ترامپ به عنوان نظریه پردازان توطئه طرفدار دموکرات برای نابودی آقای ترامپ معرفی شدند. ترامپ. این سه در فوریه 2016 در سمیناری در خارج از کشور شرکت کردند. یکی از مقامات سابق اجرای قانون گفت که آقای تیبو این زوج را نمی‌شناخت.

یکی از افراد آشنا به این موضوع گفت که یکی از عوامل درگیر در ارتباط با آقای شوایزر، توماس اولوهان، پیش نویس یادداشتی طولانی را تهیه کرده و آقای تیبو را به جانبداری علیه آقای ترامپ متهم کرده است. در این یادداشت، آقای اولوهان پیشنهاد کرد که این واقعیت که آقای تیبو و اعضای اُهر در یک سمینار شرکت کرده بودند، دلیلی بر تعصب از سوی آقای تیبو بود.

دو مقام سابق اجرای قانون گفتند که این مردان پس از اینکه آقای تیبو متوجه شد که دختر آقای اولوهان – که برای روزنامه دیلی سیگنال، یک سایت خبری که توسط بنیاد محافظه‌کار هریتیج اداره می‌شود، گزارش می‌دهد – در مورد کسی که پدرش در حال تحقیق در مورد او است، می‌نوشت. بعد از اینکه آقای تیبو او را کنار گذاشت، آقای اولوهان قبل از بازنشستگی سال گذشته به تیم جنایی دیگری منتقل شد.

آقای ترامپ و متحدانش به شدت به دلایل اف‌بی‌آی برای باز کردن تحقیقات روسیه حمله کرده‌اند و سعی در تضعیف مشروعیت آن دارند.

و حالا آقای گراسلی آقای تیبو را متهم کرده است که تحقیقات نامناسبی در مورد آقای ترامپ و کمپین او آغاز کرده است. به گفته مقامات سابق اجرای قانون، آقای تیبو در بهار گذشته یادداشتی تهیه کرد که تحقیقات در مورد تلاش ها برای ایجاد فهرست انتخاب کنندگان تعهد شده به آقای ترامپ در ایالت هایی که در سال 2020 از دست داده بود، آغاز شد.

اما بر اساس سیاستی که توسط وزارت دادگستری آقای بار در ماه‌های قبل از انتخابات 2020 ایجاد شد، مقامات ارشد FBI و وزارت دادگستری باید قبل از تحقیق درباره هر نامزدی، یادداشت را امضا کنند. این قانون برای جلوگیری از تأثیرگذاری بر نتیجه مسابقه بود.

چارلی ساویج، لوک برادواتر و جو بکر گزارش کمک کرد کیتی بنت تحقیقات کمک کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …