قاضی مونتانا به طور موقت اجرای ممنوعیت سقط جنین را مسدود می کند. جلسه هفته آینده

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی در مونتانا از اجرای ممنوعیت جدیدی در مورد نوع سقط جنین که معمولاً پس از 15 هفته بارداری استفاده می شود تا زمانی که بتواند در هفته آینده استدلال های قانون را بشنود، جلوگیری می کند.

توسطامی بث هانسون آسوشیتدپرس

هلنا، مونت. — یک قاضی مونتانا به طور موقت ایالت را از اجرای یک ممنوعیت جدید در مورد نوع سقط جنین که معمولاً پس از 15 هفته حاملگی استفاده می شود تا زمانی که بتواند استدلال های قانون را در هفته آینده بشنود، مسدود کرده است.

قاضی دادگاه منطقه، مایک مناهان، روز پنجشنبه حکم منع موقت را علیه قانونی که استفاده از سقط‌های اتساع و تخلیه را ممنوع می‌کند، صادر کرد. فرماندار جمهوری خواه گرگ جیانفورته این لایحه را امضا کرد و به قانون تبدیل شد و بلافاصله اجرایی شد.

در این دستور آمده است که این قانون در صورتی که اجازه داده شود تا زمانی که اعتراض در دادگاه اجرا می شود، به قوت خود باقی بماند، صدمات و صدمات فوری و غیرقابل جبرانی به Planned Parenthood و بیماران آن وارد می کند.

والدین برنامه ریزی شده مونتانا روز سه شنبه، تنها چند ساعت پس از امضای این قانون، یک شکایت حقوقی در مورد قانون اساسی بودن این قانون ارائه کردند.

مارتا فولر، رئیس و مدیر عامل Planned Parenthood of Montana، گفت که خوشحال است که قاضی آسیبی را که قوانین ضد سقط جنین برای بیمارانی که به دنبال مراقبت های بهداشتی اولیه هستند، می شناسد.

فولر گفت: «سیاست جایی در اتاق امتحان ندارد و ما در حالی که قانون‌گذاران برای از بین بردن دسترسی به سقط جنین و سلب آزادی شخصی‌مان تلاش می‌کنند کنار نخواهیم ایستاد.

ایالت مونتانا استدلال می‌کرد که قانون سقط جنین‌های دیلاتاسیون و تخلیه را کاملاً ممنوع نمی‌کند. ایالت در یک پرونده قضایی گفته است که اگر ارائه دهنده ابتدا جنین را با تزریق دارو یا محلول نمکی بکشد، این روش همچنان انجام می شود.

به گفته کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان، جنین انسان تا حداقل 24 هفته بارداری ظرفیت تجربه درد را ندارد. مخالفان سقط جنین استدلال می کنند که جنین زودتر از آن احساس درد می کند.

سقط جنین در سه ماهه دوم نیز می تواند با استفاده از داروها برای القای زایمان و زایمان انجام شود. این عمل در بیمارستانی انجام می شود که بیمار می تواند تحت نظر باشد.

Planned Parenthood of Montana در بیانیه ای گفت: “هیچ یک از جایگزین های ارائه شده توسط ایالت برای روش ممنوعه امکان پذیر نیست.” آنها همچنین خطر بیشتری برای بیمار دارند. این قانون ایمن ترین روش را بعد از 15 هفته ممنوع می کند.

به عنوان بخشی از پاسخ خود، ایالت همچنین از دادگاه‌ها می‌خواهد که حکم دادگاه عالی مونتانا در سال 1999 را لغو کنند که می‌گوید حقوق قانونی مونتانا برای حفظ حریم خصوصی شامل حق دریافت سقط جنین پیش از زنده ماندن از ارائه‌دهنده مورد نظرشان است. قانون جدید شامل ماده‌ای است که می‌گوید حق قانون اساسی برای حفظ حریم خصوصی افراد شامل حق سقط جنین پیش از زنده ماندن نمی‌شود.

مناهان گفت که سه شنبه آینده بحث هایی در مورد این قانون خواهد شنید، زمانی که او همچنین برای شنیدن استدلال های مخالف قانونی که یک زن را ملزم می کند قبل از سقط جنین سونوگرافی انجام دهد و قانون جدیدی که نیاز به مجوز قبلی قبل از پرداخت هزینه های Medicaid دارد، اختصاص داده است. سقط جنین

مناهان اجرای قانون اولتراسوند و قانون مجوز قبلی را در اوایل این ماه محدود کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …