رهبر مزدور واگنر مسکو را به ترک مواضع در باخموت متهم می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یوگنی پریگوژین رهبر گروه مزدور واگنر مستقیماً از وزارت دفاع روسیه درخواست کرده است که مواضع خود را در اطراف شهر باخموت در شرق اوکراین رها نکند.

به نظر می رسد شکاف بین گروه مزدور واگنر و ارتش روسیه در حال عمیق تر شدن است.

یوگنی پریگوژین، رهبر این گروه شبه‌نظامی، ارتش را متهم کرده است که در نبرد خانه به خانه در شهر باخموت در استان دونتسک، عقب‌نشینی کرده و افرادش را در اختیار سربازان اوکراینی گذاشته‌اند.

وی در پیامی ضبط شده گفت: متأسفانه یگان های وزارت دفاع روسیه تا 570 متری شمال باخموت عقب نشینی کرده اند و جناح های ما را لو داده اند.

این پیام به وضوح خطاب به سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه بود.

«من علناً از فرماندهان ارشد وزارت دفاع درخواست می کنم زیرا نامه های من خوانده نمی شود. […] لطفاً جناحین را رها نکنید، روستای Sakko i Vantsetti را رها نکنید.” پریگوژین گفت.

شویگو در ویدئویی که روز پنجشنبه منتشر شد در حال بازرسی از یک پایگاه نظامی “در منطقه نظامی غربی” روسیه که در آن سربازان در حال آموزش بودند، دیده شد. او هیچ پاسخ فوری به ادعاهای رهبر واگنر نداد.

در همین حال، روسیه به حملات موشکی به اهدافی در شهرهای مختلف اوکراین ادامه می دهد.

کیف مدعی است که 29 موشک از 30 موشکی را که می گوید در شب چهارشنبه به سمت پایتخت شلیک شده است، ساقط کرده است.

این حمله توسط بمب افکن های استراتژیک منطقه خزر و احتمالا با استفاده از موشک های کروز انجام شد و روسیه بعداً هواپیماهای شناسایی را بر فراز پایتخت مستقر کرد.

این نهمین باری است که مسکو در ماه جاری این شهر را هدف قرار می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …