فاینشتاین ضعیف تر از همیشه پس از بیماری، اما تمایلی به ترک سنا ندارد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی سناتور دایان فاینشتاین، دموکرات 89 ساله کالیفرنیا، هفته گذشته پس از بیش از دو ماه غیبت در حال بهبودی از زونا به ساختمان کنگره رسید، به‌طور تکان‌دهنده‌ای ضعیف به نظر می‌رسید.

با استفاده از ویلچر، در حالی که سمت چپ صورتش یخ زده بود و یک چشمش تقریبا بسته بود، وقتی دستیار او را در راهروهای مرمری مجلس سنا هدایت می کرد و به طور شنیدنی شکایت می کرد که چیزی در چشمش گیر کرده بود، سرگردان به نظر می رسید.

ظاهر ضعیف خانم فاینشتاین در نتیجه چندین عارضه پس از بستری شدن وی در بیمارستان به دلیل زونا در ماه فوریه بود که برخی از آنها را به طور عمومی فاش نکرده است. زونا به صورت و گردن او سرایت کرد و باعث اختلال در بینایی و تعادل و فلج صورت معروف به سندرم رمزی هانت شد. به گفته دو نفر از افراد آشنا با تشخیص سناتور که به شرط ناشناس ماندن در توصیف آن صحبت کردند، این ویروس همچنین یک مورد گزارش نشده قبلی از آنسفالیت را ایجاد کرد، یک عارضه نادر اما بالقوه ناتوان کننده زونا.

آنسفالیت پس از زونا که با تورم مغز مشخص می شود، می تواند بیماران را با مشکلات حافظه یا زبان پایدار، اختلالات خواب، حملات گیجی، اختلالات خلقی، سردرد و مشکلات راه رفتن مواجه کند. بیماران مسن تر معمولاً بیشترین مشکل را برای بهبودی دارند. و حتی قبل از این آخرین بیماری، خانم فاینشتاین قبلاً از مشکلات حافظه قابل توجهی رنج می برد که سؤالاتی را در مورد ظرفیت ذهنی او ایجاد کرده بود.

تابلوی غم انگیز ظهور مجدد او در کاپیتول هیل واقعیت تلخی را آشکار کرد که تقریباً برای همه کسانی که در روزهای اخیر با او در تماس بوده اند می شناسند: او زمانی که این کار را انجام داد آمادگی بازگشت به کار را نداشت و اکنون در تلاش است تا به سر کار بازگردد. در شغلی که مستلزم روزهای طولانی، مشارکت تقریباً ثابت در مجموعه ای از مسائل مهم خط مشی و تصمیم گیری پرمخاطره است، عمل کنید.

دفتر خانم فاینشتاین از اظهار نظر درباره این مقاله به غیر از ارائه بیانیه ای از سوی سناتور خودداری کرد: «من به واشنگتن برگشته ام، در حالی که از عوارض مربوط به تشخیص زونا بهبود می یابم، در جلسات کمیته رای می دهم و شرکت می کنم. من به کار و کسب نتایج برای کالیفرنیا ادامه می دهم.”

بسیاری از افراد نزدیک به خانم فاینشتاین، سناتور شش دوره ای، مشاهده فعالیت او در سنا در وضعیت کنونی خود را “وحشتناک” توصیف کردند، پایانی غم انگیز برای یک حرفه وحشتناک در سیاست که نگران آن هستند که بر میراث او سایه افکنده باشد. دستاوردهای او بلافاصله، این پرسش دوباره مطرح شد که آیا خانم فاینشتاین، که اعلام کرده پس از پایان دوره خدمتش در سال آینده بازنشسته خواهد شد، آیا برای ادامه خدمت حتی برای این مدت طولانی مناسب است یا خیر.

خانم فاینشتاین، یک زن پیشگام در سیاست دموکرات که زمانی یکی از دلالان قدرت اصلی حزب و یک نیروی قانونگذار در سنا بود، سرسختانه از رفتن به این کشور خودداری کرده است. همان نیروی اراده ای که نزدیک به یک دهه پیش او را به مقاومت در برابر فشارهای دولت اوباما برای مخفی نگه داشتن گزارش شکنجه نفرین انگیز واداشت، هنوز هم وقتی با فراخوان هایی مبنی بر کناره گیری مواجه می شود، سر و صدا دارد. سناتور هنوز این شغل را به عنوان خواستگاری خود می بیند و بیشتر از سال 2018 که تصمیم گرفت علیرغم سؤالاتی در مورد هوش ذهنی خود به دنبال یک دوره دیگر باشد، از گفتگو درباره کناره گیری استقبال نمی کند.

افراد نزدیک به او به طور خصوصی به شوخی می گویند که شاید وقتی خانم فاینشتاین فوت می کند، به فکر استعفا می افتد. در طول سال‌ها، او و بسیاری از دموکرات‌ها از فراخوان‌ها برای کناره‌گیری او از سمت خود سرکشی کرده‌اند و خاطرنشان کردند که چنین سؤالاتی به ندرت در مورد سناتورهای مرد سالخورده‌ای مطرح می‌شد که از طریق مبارزات جسمی و شناختی در سمت خود باقی ماندند، حتی پس از اینکه آشکارا قادر به فعالیت در این کشور نبودند. خودشون

اما پس از آخرین بیماری او، حتی برخی از متحدان دیرینه خانم فاینشتاین به شدت از وضعیت او ناراحت شده اند.

سوزی تامپکینز بوئل، یکی از حامیان اصلی دموکرات‌ها و یکی از حامیان دیرینه فاینشتاین، گفت: «من عمیقاً سناتور را تحسین می‌کنم و متأسفم که حال او خیلی خوب نیست. اما او افزود: «سنا کارهای مهم و چالش برانگیزی برای انجام دارد، و از آنجایی که مخاطرات بسیار زیاد است و او نمی تواند حضور داشته باشد، آگاه و فعال باشد، چه رسد به اینکه بقیه چیزهایی را که برای بهبودی نیاز دارد، داشته باشد. احساس کند که باید کناره گیری کند و با این حال او در این حالت ذهنی مایل نیست.»

خانم بوئل گفت که سناتور چاک شومر، دموکرات نیویورک و رهبر اکثریت، یا فرماندار گاوین نیوسام از کالیفرنیا، که در صورت استعفای خانم فاینشتاین قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود، جانشینی را منصوب می کند، “مسئولیت انجام کاری را دارند. ”

هیچ یک مستقیماً از او درخواست نکرده است که آن را ترک کند، زیرا سناتور تقریباً از هر تلاشی برای بحث جدی در مورد آینده خود صرف نظر کرده است.

خانم فاینشتاین در طی دوران نقاهتش در خانه در سانفرانسیسکو از تماس با قانونگذاران کالیفرنیایی که سعی کردند با او تماس بگیرند، خودداری کرد. تماس آقای نیوسام با تلفن شخصی او توسط یک دستیار پاسخ داده شد و برگشت داده نشد. پیشنهاد ملاقات حضوری سناتور الکس پادیلا، دموکرات کالیفرنیا، به طور قاطع رد شد. حتی برخی از اعضای خانواده که می خواستند او را ببینند، برگردانده شدند.

خانم فاینشتاین در طول آخرین مصیبت سلامتی‌اش، در مورد نیاز خود به بازگشت به کار سخت‌گیر ماند. با افزایش فشارها برای کناره‌گیری یا حضور فیزیکی برای رای دادن به واشنگتن، او تحریک شد تا به واشنگتن بازگردد تا دموکرات‌ها بتوانند نامزدهای قضایی رئیس‌جمهور بایدن را پیش ببرند و دستور کار خود را در سنا که از هم جدا شده است، پیش ببرند.

یکی از افرادی که او تماس می گرفت آقای شومر بود که در گفتگوهای متعدد با خانم فاینشتاین او را تشویق کرد که به توصیه های پزشکانش گوش دهد. اما وقتی مشخص شد که او تمایلی به بحث در مورد خروج از سمت خود ندارد، به گفته چندین نفر از افراد آشنا به گفتگوها، آقای شومر شروع به برنامه ریزی برای بازگشت او به واشنگتن کرد.

آقای شومر در روز بازگشت خانم فاینشتاین در بیانیه‌ای گفت: «پس از چند بار صحبت با او در چند هفته گذشته، واضح است که او به جایی که می‌خواهد بازگشته و آماده تحویل به کالیفرنیا است. در حالی که یک دستیار به او کمک کرد تا از ماشین به روی صندلی چرخدارش برود، در مقابل ساختمان کنگره از او استقبال کرد.

با بازگشت خانم فاینشتاین، دموکرات‌های سنا توانستند سه نامزد قضایی آقای بایدن را که به دلیل غیبت او به تعویق افتاده بودند، پیش ببرند و این امر حزب او را از اکثریتی که برای پیشبرد در مقابل مخالفان جمهوری‌خواهان گره خورده بود محروم کرد. دموکرات ها در کمیته با تشویق ایستاده از او استقبال کردند.

اما خانم فاینشتاین پس از چند روز در مورد سلام گرم وقتی گروه کوچکی از خبرنگاران در مورد آن سوال پرسیدند، گیج به نظر رسید.

او گفت: “من نرفته ام.” وقتی تحت فشار قرار گرفت که آیا منظورش این است که از خانه کار می‌کرده یا نه، او به شیوه‌ای عقب نشینی کرد که نشان می‌داد ممکن است از غیبت طولانی و سیاسی خود آگاه نبوده باشد. او گفت: “من اینجا بودم.” من رای داده ام. خواهش می کنم، یا می دانم یا نمی دانم.»

دستیارانی که خود به خاطر اجازه دادن به او برای ادامه وضعیت فعلی مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، خانم فاینشتاین را به‌عنوان فردی درگیر و در نهایت مسئول تصمیم‌گیری‌هایی که از دفترش صادر می‌شود، توصیف کردند. به گفته آنها، او کارهایی را که کارکنانش برایش آورده اند بررسی و تایید می کند، و او را در برابر سخت ترین کلیپ های خبری در مورد وضعیت او و درخواست هایی که از او برای کناره گیری می شود محافظت نمی کنند. اما آنها همچنین اذعان کرده اند که او به طور کامل به وظایف سناتوری خود عمل نمی کند. خانم فاینشتاین از زمان بازگشتش چندین رای را از دست داده است و دستیاران بیانیه‌ای صادر کردند و گفتند که با توجه به چالش‌های بهداشتی مداوم او روی «برنامه سبک‌تری» کار خواهد کرد.

خانم فاینشتاین هفته گذشته با یک هواپیمای خصوصی اجاره شده برای بازگشت به واشنگتن پرواز کرد و سگش، خانه دار قدیمی اش و نانسی کورین پروودا، دختر بزرگ نانسی پلوسی نماینده کالیفرنیا، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا که از دوستان دیرینه او بود، همراهی کردند. خانم فاینشتاین و در دوران نقاهت عملاً در خانه او زندگی کرده است.

حضور خانم پرودا در کنار خانم فاینشتاین توسط برخی به عنوان تایید ضمنی خانم پلوسی از تصمیم سناتور برای ماندن در این سمت تفسیر شده است – تصمیمی که می تواند تا حدودی ناشی از تایید خانم پلوسی از آدام بی شیف نماینده دموکرات باشد. از کالیفرنیا، در رقابت های شلوغ برای جایگزینی خانم فاینشتاین در سال 2024.

اگر خانم فاینشتاین زودتر از موعد کار را ترک کند، آقای نیوسام متعهد شده است که یک زن سیاه پوست را به صندلی منصوب کند. اما رابطه این سناتور با دختر خانم پلوسی به دهه ها قبل برمی گردد. افراد نزدیک به او گفتند که خانواده پلوسی در آن سوی خیابان خانم فاینشتاین بزرگ شدند و خانم پرودا از کودکی با خانم فاینشتاین صمیمی بود و به او به عنوان یک شخصیت مادرانه نگاه می کرد.

از زمان بازگشت خانم فاینشتاین به واشنگتن، چند تن از همکاران او به طور خصوصی اذعان کرده اند که او آشکارا ضعیف شده است. آنها گفتند که احتمالاً نباید در سنا حضور داشته باشد، اگرچه دموکرات ها خوشحال هستند که در صورت امکان رای او را می گیرند.

خانم فاینشتاین قبل از آخرین شکست خود بیمار بود. برای سال‌ها، او گاهی اوقات برای به خاطر آوردن نام همکارانش تلاش می‌کرد، اغلب جلسات یا مکالمات تلفنی را به یاد نمی‌آورد، و گاهی اوقات با حالتی گیج و گیج راه می‌رفت. برخی از قانون‌گذارانی که با او تعامل داشته‌اند، نگرانی‌های جدی از ناتوانی ذهنی او برای خدمت کردن دارند. دیگران پس از مکالماتی که در آن او چندین بار پشت سر هم نظرات یکسانی را تکرار کرد، تلفن را قطع کردند، بدون اینکه متوجه باشند که این کار را انجام داده است.

دکتر شارون ای کورهان، پزشک و اپیدمیولوژیست در بیمارستان زنان بریگهام و دانشکده پزشکی هاروارد که در حال مطالعه ارتباط بین زونا است، گفت: زونا می تواند به طرق مختلف به زوال شناختی کمک کند، از جمله با آسیب رساندن به رگ های خونی مغز. و تغییرات در شناخت

اما افراد کمی در حلقه خانم فاینشتاین هستند که بتوانند او را متقاعد کنند که زمان کناره گیری فرا رسیده است. یکی از دوستان دیرینه، نماینده سابق الن تاوشر از کالیفرنیا، که به عنوان “نجواگر فاینشتاین” شناخته می شد، در سال 2019 درگذشت. همسرش، ریچارد سی بلوم، سال گذشته درگذشت که یک شکست بزرگ برای خانم فاینشتاین بود.

برخی از همکاران فعلی و سابق گفتند که وضعیت برای تماشا نگران‌کننده بود و جمهوری‌خواهان سنا را – که درخواست خانم فاینشتاین برای جایگزینی موقت در کمیته قضایی را مسدود کردند – به خاطر تصاویر ناراحت‌کننده و گزش صدای یک سناتور ناتوان و گیج که تلاش می‌کرد تا در کنگره حرکت کند، سرزنش کردند.

باربارا باکسر، سناتور سابق، که با خانم فاینشتاین در سال 1992 به عنوان اولین سناتور زن انتخاب شده از کالیفرنیا، تاریخ ساز شد، گفت: “جمهوری خواهان مسئول این سناریوی کابوس وار در حال آشکار شدن هستند.” “من از این بابت قلبم بیمار است. من آنها را به خاطر بد رفتاری با او و سرزنش دموکرات ها سرزنش می کنم.

شاون هابلر و توماس فولر گزارش از سانفرانسیسکو، و بنجامین مولر از نیویورک.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …