دادگاه رسیدگی می کند، سردبیر Daily Express، گری جونز «در هک تلفن شرکت داشته است». هک گوشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته دادگاه عالی، سردبیر فعلی دیلی اکسپرس در دهه‌های 1990 و 2000 «در هک تلفن» و سایر فعالیت‌های غیرقانونی شرکت داشته است.

در محاکمه ادعای هک تلفن شاهزاده هری در روز پنجشنبه شنیده شد که گری جونز در زمانی که در News of the World و Daily Mirror کار می کرد “یک کاربر پرکار از بازرسان خصوصی” بود.

اگرچه دادگاه اتهاماتی را علیه بسیاری از سردبیران سابق از جمله پیر مورگان شنیده است، اما این اولین بار در طول این محاکمه است که یک سردبیر روزنامه ملی به دست داشتن در هک تلفن متهم می شود.

گراهام جانسون، خبرنگار سابق ساندی میرر، به دادگاه گفت که صدها نفر در روزنامه های میرور گروپ در سرپوش گذاشتن بر رفتار غیرقانونی دست داشتند. وی گفت: «این تحقیق در مورد یک گروه جنایت سازمان‌یافته، که روزنامه‌های گروه میرور است، انجام می‌شود. من باندهای مواد مخدر در لیورپول، کارخانه‌های کلاهبرداری در جنوب شرقی لندن و باندهای خیابانی در بیرمنگام را بررسی کردم. گروه آینه از این نظر با یک گروه جنایت سازمان یافته تفاوتی ندارد. این یک داستان جنایی واقعی است.»

او مدعی شد که جونز، که از زمان خرید دیلی اکسپرس توسط شرکت مادر میرور در سال 2018، سردبیر آن بوده است، در حین کار به عنوان گزارشگر برای دیلی میرر، مطالب هک شده مربوط به سادی فراست را مدیریت کرده است. جانسون گفت که جونز “یک کاربر پرکار از محققان خصوصی بود” و همچنین در حین کار با گرگ میسکیو، که صدها هک را در News of the World انجام داد، “در هک تلفن شرکت داشت”.

جونز در اواسط دهه 1990 برای مورگان در News of the World کار می کرد، قبل از اینکه رئیس خود را در Daily Mirror دنبال کند. جونز یکی از مشتریان دائمی ساترن اینیگزیگزز شد، شرکت تحقیقاتی خصوصی که به شدت با فساد پلیس و قتل حل نشده دنیل مورگان مرتبط بود و ظاهراً از آنها برای به دست آوردن سوابق بانکی شاهزاده مایکل کنت استفاده می کرد.

جانسون به دادگاه گفت که قابل توجه است که جونز به عنوان شاهد دفاع توسط میرر فراخوانده نشده است: «هیچ یک از این افراد شهادت نخواهند داد و من می خواهم بدانم چرا. مایلم گروه Mirror به این سوال پاسخ دهد. من می‌خواهم بدانم چرا پیر مورگان برای ارائه مدرک اینجا نیست.»

سخنگوی روزنامه میرور گروپ در پاسخ به سوالی درباره این ادعا که سردبیر دیلی اکسپرس زمانی در فعالیت های غیرقانونی شرکت داشته است، گفت: «در جاهایی که تخلفات تاریخی رخ داده است، اعتراف کرده ایم، مسئولیت کامل را بر عهده می گیریم و بدون قید و شرط عذرخواهی می کنیم، اما قاطعانه دفاع خواهیم کرد. در برابر اتهامات تخلف در جایی که روزنامه نگاران ما به طور قانونی عمل کردند.

شاهزاده هری و بیش از 100 مدعی دیگر از روزنامه های میرور گروپ شکایت می کنند و ادعا می کنند که ناشر دیلی میرر، ساندی میرر و پیپل دست به رفتار غیرقانونی گسترده ای زده و سپس شواهد را پنهان کرده است.

اندرو گرین کی سی، وکیل میرر، پیشنهاد کرد که جانسون، که اتهامات علیه جونز را مطرح کرد، «شاهد عینی و مستقل» نبود، زیرا او از نزدیک با وکلای شاهزاده هری و سایر مدعیان کار می کرد.

جانسون یک هکر تلفن است که به خود اعتراف کرده و می‌پذیرد که در دهه‌های 1990 و 2000 در حین کار به عنوان روزنامه‌نگار روزنامه‌نگار، مرتباً کارهای غیرقانونی و داستان‌های جعلی را سفارش داده است. او پس از اینکه مدعی شد شواهدی از «جانور بودمین»، یک جانور وحشی افسانه‌ای، در دوون پیدا کرده است، از News of the World اخراج شد. در واقع او از یک پوما رام در یک پارک حیات وحش عکس گرفته بود و خراش هایی را روی درخت حک کرده بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این روزنامه‌نگار گفت که پس از خواندن کتاب فلسفی آلن دو باتون متوجه اشتباه روش خود شد و از آن زمان خود را وقف افشای اعمال نادرست در رسانه‌ها کرده است.

گرین به دادگاه گفت که جانسون ده ها هزار پوند به افرادی که در روزنامه ها رفتار غیرقانونی داشتند پرداخت کرده است. میرر در مورد منبع این پول تردیدهایی را مطرح کرد و گفت که جانسون یک روزنامه نگار مستقل نبود بلکه یک مبارز بود که با وکلای مدعیان همکاری می کرد.

جانسون پاسخ داد: «من عینی و مستقل نیستم، به همان اندازه که فکر می‌کنم این اشتباه است که جنایت سازمان‌یافته در روزنامه شما و روزنامه‌های دیگر رخ دهد. من بسیار خوشحالم که به قربانیان جنایات سازمان یافته در Mirror Group کمک می کنم.”

دادگاه همچنین شواهدی را از بازپرس خصوصی محکوم شده استیو ویتمور شنید که گفت به‌طور غیرقانونی از طرف روزنامه‌نگاران دیلی میرور سوابق را به دست آورده و از آدرس ایمیل blag2049@hotmail.com استفاده کرده است. دادگاه شنید که مشتریان او در روزنامه شامل تام نیوتن دان، مجری در حال حاضر در TalkTV است که برای شناسایی یک فرد بر اساس شماره تلفن همراه صورتحساب دریافت شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …